افق روشن
www.ofros.com

زندان برای وکالت حق طلبان جایز نیست

سندیکای کارگران واحد                                                                                        یکشنبه ٢٣ اسفند ۱٣٨٨

دکتر محمد اولیایی فر عضو رسمی انجمن بین‌المللی وکلا، یکی از وکلای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز هفدهم اسفند ماه برای گذراندن یک سال حبس خود روانه زندان شد.
دادگاه انقلاب در روز بیست و یکم بهمن بدون رای تجدید نظر ، به جرم به خطر انداختن امنیت ملی ایشان را به یک سال زندان محکوم کرد.
آقای اولیایی فر در چند سال گذشته برای حقیقت یابی و بیطرفی دادگاه و دفاع از متهمین در حد توان خود جدییت بینظری را به نمایش گذاشت و بدون چشمداشت از هر موکلی دفاع میکرد تا جایی پیش رفت که خود قربانی حقیقت یابی شد.
در سال یکهزار و سیصد و هشتادوچهار یک هیئت از وکلای حقوق بشری ازدولت ایران درخواست کردند که بعنوان ناظر برای بررسی دادگاه شرکت کنندگان مراسم اول ماه می به ایران بیایند که متأسفانه دولت ایران برای این ناظران روادید صادر نکرد. ما امروز بیش از هر زمان دیگر از آن هیئت و بخصوص وکیل بین‌المللی آقای راجی الصورانی مسئول مرکز حقوق بشر غزه میخواهیم برای بررسی وضعیت همکارشان و دیگر زندانیان، مجددا" درخواست روادید ایران را جهت بررسی پرونده ها مطرح نمایند . و از مسئولین ما سؤال کنند که آیا دفاع از کودکان محکوم به اعدام که حاصل فقر اقتصادی و فرهنگی می باشد و یا کارگری که پشت فرمان اتوبوس، یا درو کردن چغندر در مزرعه، یا شرکت کننده در مراسم روز جهانی کارگر جرم است و امنیت ملی را بخطر میاندازد؟
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در حالی که همچنان دو نفر از اعضای هیئت مدیره خود را به دلیل دفاع از حقوق صنفی کارگران در زندان می بیند زندانی شدن آقای دکتر محمد اولیایی فر را محکوم میکند .

با امید به گسترش صلح و عدالت در همه جهان

سندیکای کارگران شرکت واحد

اتوبوسرانی تهران و حومه

٢٣ اسفند ١٣٨٨

syndicavahed@gmail.com
www.syndicavahed.net
صندوق پستی : 4557 - 11155