افق روشن
www.ofros.com

تظاهرات ایستاده در روز ٦ ژوئن در برابر دفتر سازمان جهانی


فراخوان سندیکاهای فرانسوی                                                                                 پنجشنبه ١١ خرداد ١٣٩١

فراخوان سندیکاهای فرانسوی به تظاهرات در حمایت از فعالین کارگری ‌زندانی در ایران

تظاهرات ایستاده در روز ٦ ژوئن در برابر دفتر سازمان جهانی‌

میدان ملل- ژنو

در دفاع از حقوق کارگران

و آزادی‌های سندیکایی در ایران

در ایران کارگران از ابتدایی ترین حقوق محرومند:
- حق اعتصاب؛
- حق تظاهرات؛
- حق ایجاد تشکلات سندیکایی
هزاران کارگر به اتهام عدم رعایت موارد ممنوعه توسط رژیم دستیگیر شده، بسیاری به زندان افکنده شده و در مواردی به مرگ محکوم شده اند.
ما سندیکاهای فرانسوی : ث.ژ.ت (CGT)، ث.اف.د.ت (CFDT)، اف.اس.او (FSU)، اونسا (UNSA) و سولیدر (Solidaire)کلیه تشکلات کارگری شرکت کننده در اجلاس سال ٢٠١٢ سازمان بین المللی کار در ژنو را فرا می خوانیم که برای:
- آزادی کارگران زندانی
- ایجاد سندیکاهای مستقل
- حضور نمایندگان واقعی ونه سندیکالیست های قلابی و عوامل و همدست های رژیم

به تظاهرات ایستاده در میدان ملل بپیوندند

میدان ملل

از ساعت ١٢ الی ١۴

٦ ژوئن - ژنو

برای نمایندگان سندیکاهای شرکت کننده در اجلاس، این گردهمآیی فرصتی است که همبستگی خود رابا کارگران و سندیکالیست در ایران اعلام دارند

ترجمه و تکثیر از:

"همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران - پاریس"

"اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران - پاریس"

*************

از کارگران ایران حمایت کنیم

به‌فراخوان ۵ سندیکای کارگران فرانسوی، روز ۶ ژوئن، از ساعت ١٢ تا ١۴ در شهر ژنو، در میدان ملل و در برابر مقر سازمان جهانی کار در این شهر، تجمعی در حمایت از کارگران ایران برگزار می‌گردد. این تجمع در اعتراض به نداشتن حق اعتصاب، تظاهرات و تشکل و با خواست آزادی کارگران زندانی، حق ایجاد تشکل‌های مستقل و حضور نمایندگان واقعی کارگران در سازمان جهانی کار برگزار می‌شود.
کارگران ایران در وضعیت دشواری بسر می‌برند. روزانه کارگران بسیاری به بهانه‌ی رکود از کار اخراج می‌گردند، بدون آن‌که هیچ نهاد و تشکل دولتی و یا کارگری از آن‌ها حمایت کند. دستمزدهای ناچیز، کارگران را عموما به زیر خط فقر رانده و وضعیت معیشتی دشواری برای آن‌ها رقم زده است. به‌دلیل نبود تشکل‌های کارگری، کارگران قادر به دفاع از منافع و حقوق خود نیستند و این در حالی‌ست که کارفرمایان دارای همه گونه تشکل هستند. در ایران کارگران حتا از برگزاری مراسم اول ماه مه روز جهانی کارگر محروم بوده و در صورت برگزاری آن دستگیر و به دادگاه فرا خوانده می‌شوند.
هم اکنون تعدادی از کارگران به جرم دفاع از حقوق کارگران، تلاش برای آگاهی آن‌ها و ایجاد تشکل کارگری در زندان بسر می‌برند. رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران کارخانه نیشکر هفت تپه، شاهرخ زمانی عضو هیات موقت بازگشایی سندیکای نقاشان، محمد جراحی کارگر اخراجی عسلويه و عضو کميته پيگيری ايجاد تشکلهای کارگری، عليرضا اخوان فعال کارگری و عضو کانون مدافعان حقوق کارگر، اسعد (بهنام) ابراهيم زاده کارگر سابق کارخانه پارسیان لوله و فعال کارگری و حقوق کودکان، مهدی فرحی شانديز معلم حق تدريسی و از فعالين کارگری، فریبرز رئیس‌دانا اقتصاددان و عضو کانون مدافعان حقوق کارگر و ذبيح‌الله باقری کارگر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان از جمله کسانی هستند که به دلیل فعالیت‌های خود در راستای حمایت از حقوق کارگران هم‌اکنون در زندان بسر می‌برند.
کمیته خارج کشور سازمان فدائیان (اقلیت) در دفاع از حقوق کارگران ایران، ضمن حمایت از این تجمع، همه‌ی ایرانیان آزادی‌خواه، مبارز و عدالت‌جو را به شرکت در این تجمع اعتراضی دعوت می‌نماید.

پیروز باد مبارزات کارگران ایران

زنده باد همبستگی بین‌المللی کارگران

کمیته خارج کشور سازمان فدائیان (اقلیت)

سی و یکم ماه مه ٢٠١٢

*************

به حضور نمایندگان جمهوری اسلامی در اجلاس سازمان جهانی کار اعتراض کنیم

اجلاس سالانه سازمان جهانی کار در روزهای ١٠تا ٢٦ خرداد ماه ١٣٩١ برابر با ٣٠ مه تا ١۵ ژوئن ٢٠١٢ در شهر ژنو در سوئیس برگزار خواهد شد. از ایران علاوه بر نمایندگان دولت جمهوری اسلامی و نمایندگان کارفرمایان، از هر یک از تشکل های به اصطلاح کارگری دولتی، یعنی کانون های عالی انجمن های صنفی کارگران ایران، کانون عالی شوراهای اسلامی کار و مجمع عالی نمایندگان کارگری نیز دو نماینده به عنوان نمایندگان کارگران ایران در این اجلاس شرکت خواهند کرد.
همگان می دانند که جمهوری اسلامی، نمایندگان و فعالین واقعی کارگری در ایران مثل علی نجاتی، رضا شهابی، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، بهنام ابراهیم زاده، علی اخوان، مهدی فراحی شاندیز و دهها فعال کارگری دیگر را زندانی کرده، صدها فعال کارگری را با گرفتن ضمانت مبنی بر عدم فعالیت کارگری و با وثیقه های هنگفت آزاد کرده و تهدید و سرکوب فعالین کارگری به شیوه های مختلف ادامه دارد. جمهوری اسلامی بر متن این فضای سرکوب و ارعاب است که عوامل خود را به عنوان نمایندگان کارگران ایران به اجلاس سالیانه سازمان جهانی کار می فرستد.
سازمان جهانی کار از نقض آشکار و گسترده حقوق کارگران ایران از جمله دستگیری فعالین کارگری، پایمال کردن ابتدایی ترین حقوق کارگری مانند عدم پایبندی به مقاوله نامه های ٨٧ و ٩٨ خود این سازمان، تعویق طولانی مدت در پرداخت دستمزدها، اخراج سازی های وسیع، عدم وجود ایمنی شغلی و متلاشی کردن جوانه های تشکل های مستقل کارگری توسط رژیم جمهوری اسلامی و دهها مورد دیگر از تقض حقوق برسمیت شناخته شده بین المللی توسط این رژیم به خوبی اگاه است. این سازمان هر ساله شکایت نامه های متعددی از جانب تشکل ها و فعالین کارگری ایرانی و بین المللی مبنی بر نقض حقوق کارگری در ایران را دریافت کرده است. در تمام این مدت، خواست اخراج نمایندگان جمهوری اسلامی از این اجلاس، خواست مداوم مدافعین حقوق کارگری بوده است. اما علیرغم این خواست، سازمان جهانی کار، همچنان نمایندگان تشکل های دولتی را به عنوان نمایندگان کارگران ایران به رسمیت شناخته است.
اتحاد بین المللی ضمن محکوم کردن این اقدام سازمان جهانی کار و محکوم کردن جمهوری اسلامی به عنوان یک رژیم ضد کارگر و حقوق انسانی، همه تشکل ها و فعالین کارگری در کشورهای مختلف و همه انسانهای آزادیخواه و برابری طلب را فرا می خواند که در اعتراض بین المللی علیه این رژیم و حضور نمایندگانش در اجلاس سازمان جهانی کار به هر نحو ممکن، سهیم شوند.
ما ضمن حمایت از فراخوان ۵ سندیکای فرانسوی (ث.ژ.ت؛ث.اف.د.ت؛اف.اس.او؛اونسا؛ و سولیدر)برای تظاهرات ایستاده روز ٦ ژوئن مقابل سازمان ملل در ژنو، از همه فعالین عرصه کارگری دعوت می کنیم که با تماس با اتحادیه های کارگری و سازمانهای مترقی در محل کار و زندگی خود خواهان حمایت از این فراخوان شوند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۸ مه ۲۰۱۲

info@workers-iran.org
www.etehadbinalmelali.com

*************

به فراخوان ۵ سندیکای فرانسه در

حمایت از تشکل های مستقل کارگری ایران، در ژنو متحد شویم

صدو یکمین اجلاس سازمان جهانی کار از پنجم تا پانزدهم ژوئن در ژنو انجام می پذیرد و از آنجا که نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی عضوی از نهاد سازمان جهانی کار در سازمان ملل است، عناصری دروغین کارگری را بعنوان نمایندگان طبقه کارگر بدانجا می فرستد تا با ترفندهای همیشگی، پایمال نمودن حقوق اولیه کارگران ایران را کتمان و سرکوب مستمر طبقه کارگر و فعالین آنرا از افکار عمومی جهان مخفی دارد. هم اکنون بسیاری از فعالان کارگری تحت شرایط سخت و دشوار در زندان های رژیم بسر می برند و به حبس های دراز مدت محکوم شده اند. رژیمی که مقاوله نامه های ابتدایی سازمان جهانی کار را عملی نمی سازد و به تشکل های مستقل و حق تجمع، اعتصاب و تظاهرات را از آنان سلب می کند و همواره با دفاع از کارفرمایان، اکثریت عظیمی از کارگران را از بیمه های اجتماعی و نیز بیکاران را از بیمه های بیکاری محروم می سازد.
رژیم جمهوری اسلامی، بنا به ماهیت سرمایه دارانه خویش، ترس و وحشتی عظیم از طبقه کارگر ایران دارد و ثبات آنان را خطری بزرگ بر ضد حیات ننگین خویش می انگارد، از این نظر است که برگه های سفید امضا و پیمانکاری را رواج بیشتری می دهد تا هر زمان اراده کند از طرف خود و کارفرمایان خصوصی، به اخراج های دستجمعی بپردازد. در روند چنین سیاست های بغایت وحشیانه، بسیاری از کارگران واحدهای تولیدی و خدماتی از بنگاههای کوچک و بزرگ، حقوق های معوقه دارند و فقر و رنج کارگری و خانواده شان افزایش قابل توجه ای می یابد.
در طرف مقابل، سازمان جهانی کار سه جانبه گراست و نمایندگان دولت، کارفرمایان و در بسیاری موارد باصطلاح کارگران، بعنوان عضو رسمی در آن شرکت می ورزند و این نیز موجبات مماشات با رژیم های مشابه نظیر ایران را هموار می کند. از این نظر نهادهای کارگری و فعالان آن و نیز همه ی نیروهایی که به پایمال شدن حقوق ابتدایی کارگران ایران باور دارند، در روز چهارشنبه ٦ ژوئن مقابل دفتر سازمان جهانی کار در ژنو متحدا گردآئیم و با پاسخی مثبت به فراخوان ۵ سندیکای فرانسه، از طبقه کارگر ایران و حق ایجاد تشکل های مستقل و نیز سندیکایی و حق اعتصاب و تظاهرات آنها دفاع نمائیم و نمایندگان دروغین نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی را نزد افکار عمومی رسوا سازیم.

زنده باد همبستگی بین المللی کارگری


همبستگی با جنبش طبقاتی کارگری ـ پاریس

٨ خرداد ١٣٩١ ـ ٢٨ مه ٢٠١٢

*************

Rassemblement à Genève le 6 juin 2012
Place de Nations de 12H à 14H
Pour la défense des droits des travailleurs
et des libertés syndicales en Iran

En Iran, les travailleurs sont privés de libertés essentielles:
- le droit de faire grève,
- le droit de manifester,
- le droit de constituer des organisations syndicales.
Accusés d'avoir enfreint ces interdictions, des milliers de salariés sont arrêtés,
et nombre d'entre eux sont jetés en prison et certains condamnés à mort.
Les syndicats français CGT, CFDT, FSU, UNSA et Solidaires appellent les
organisations de travailleurs présentes à Genève à l’occasion de la Conférence
internationale du travail 2012 à se rassembler Place des Nations pour
- La libération des syndicalistes emprisonnés ;
- L’organisation de syndicats indépendants ;
- Une présence à l’OIT d’organisation des travailleurs à l’OIT
représentant réellement leurs intérêts et non pas de prétendus
« syndicalistes » en réalité complices du régime.

Place des Nations

de 12 H à 14 H

Le 6 juin 2012 à Genève

Ce rassemblement permettra aux représentants syndicaux présents
d’exprimer leur solidarité envers les travailleurs et syndicalistes iranie

*************

ما از فراخوان کلکتیو سندیکاهای فرانسه حمایت می کنیم

ژنو/ صد ویکمین اجلاس سازمان جهانی کار
انسانهای آزادیخواه ،فعالین جنبش کارگری ،دوستان ورفقاء گرامی
خبری کوتاه بدستمان رسید:

بدینوسیله به اطلاع می رساند که در روز سه شنبه ٢٢ مه در جلسه " کلکتیو سندیکائی حمایت از کارگران ایران "، متشکل از ۵ سندیکای اصلی فرانسه (س.اف.د.ت، س.ژ.ت ،اف.اس.او ،اس.او.د ، اونسا ) که در پاریس تشکیل شد، ٦ ژوئن برای روز تظاهرات اعتراضی انتخاب شد.به امید دیدار همگی در ژنو.
ما تلاش پیگیر وانترناسیونالیستی کلکتیو سندیکاهای فرانسه در همبستگی مستمر باجنبش و فعالین کارگری در ایران ،همچنین تلاش بی وقفه دو تشکل کارگری ایرانی را ارج نهاده و تلاش مینماییم که در این روز همراه با فراخوان دهندگان فعالانه در این حرکت اعتراضی حضور داشته باشیم.
ما بر این باور هستیم که جنبش کارگری متشکل و قدرتمند در هر کشور و منطقه جغرافیایی نقش تعین کننده در برقراری عدالت ،صلح وآزادی دارد ،دفاع و تقویت این جنبش ضامن آزادی ، صلح و عدالت در جهان است .
همانگونه که اطلاع دارید صد ویکمین اجلاس سلانه سازمان جهانی کار در این زمان مانند سالهای قبل در شهر ژنو در جریان است وحکومت سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه با دروغ و شیادی به قصد پرده پوشی بر انواع سرکوبگری وبیعدالتی در ایران ،بیشرمانه با گسیل عده ای بعنوان نماینده کارگران ایران با هدف فریب افکار عمومی در این اجلاس فعالانه شرکت میکند.
ما با شرکت در این حرکت اعتراضی به جهانیان خواهیم گفت که:
١- هییت اعزامی به سازمان جهانی کار نماینده کارگران ایران نیستند!
٢- رژیم اسلامی در عمل باید تمامی مقاوله نامه های سازمان جهانی کار را اجراء نماید!
٣- کارگران و فعالین کارگری زندانی را هرچه سریعتر از زندان آزاد نمایند!.

زمان : چهارشنبه ٠٦ ژوئن ساعت ١١ صبح الی١۴ بعد از ظهر

مکان : ژنو- مقابل دفتر سازمان ملل

Place des Nations

1202 Genève, Suisse

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران - سوییس

ایمیل تماس وهماهنگی:    Kargar_1357@hotmail.com

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////