افق روشن
www.ofros.com

*تکذیب سخنان آقای محمود صالحی


رحمان ابراهیم زاده                                                                                              دوشنبه ١١ دی ١٣٩١

اخیرا در یکی از سایت ها مصاحبه ای از طرف آقای امیر جواهری با آقای محمود صالحی پخش شده است.
در این مصاحبه به مسئله بهنام ابراهیم زاده اشاره می شود و آقای محمود صالحی می گوید که "دوستان در رابطه با بهنام من یک توضیحاتی بدهم. بهنام یک زن و یک بچه دارد به اسم نیما، خوب به هر حال چند روز بچه اش مریض است در واقع از نظر تغذیه ناسالم در طول این مدتی که پدرش در زندان بوده زخم معده گرفته و حالا هم کم خون است و یک مدتی در بیمارستان بود و حالا هم که در خانه بستری است. در هر صورت من در همین جا امیدوارم که نیما پسر بهنام زودتر خوب بشود."
من بعنوان پدر بهنام ابراهیم زاده به شدت این خبر کذب را محکوم می کنم و مشکل نیما، پسر بهنام، هیچ ربطی به تغذیه ندارد و هم اکنون نیما در بیمارستان محک در طبقه چهارم اطاق پانزده بستری است.
در این مدت که بهنام در زندان است من بیشترین امکانات را برای خانواده بهنام فراهم کرده ام و بیماری ایشان هیچ ربطی به سخنان پوچ آقای محمود صالحی ندارد. آقای محمود صالحی، شما چند بار در باره بهنام با من تماس گرفته اید و احوال بهنام را پرسیده اید؟ این اطلاعات دروغ را ازکجا آورده اید؟ مگر جدیدا وکیل ما شده اید؟ اگر فعالین و هواداران جنبش کارگری و دوستان کارگرم، می خواهند از وضعیت بهنام و خانواده او اطلاع پیدا کنند می توانند مستقیما با من تماس بگیرند.

پدر کارگر زندانی، بهنام ابراهیم زاده

رحمان ابراهیم زاده

شماره تماس - ٠٩١۴٣۴۵٦٢٩۴

* افق روشن: قسمتی از مصاحبۀ امیر جواهری با محمود صالحی...

امیر جواهری: خوب ممنونم از این توضیحات روشنگر. محمود صالحی عزیز همزمان با فشاری که متوجه رضا شهابی هست، بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری را از بند ۳۵۰ اوین طی همین روزهای گذشته به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ انتقال دادند. با خبر شدیم که در تبریز نیز مشکلاتی را متوجه خانواده محمد جراحی کردند. از سوی دیگر بار دیگر سراغ همسر علی نجاتی آمدند. آنهم بجرم همان حضورش به همراه شوهرش در یکی از مراسم های خانوادگی در کردستان و خواندن ترانه و سرود "دایه دایه وقت جنگه" و از طرفی با خبر شدیم که پریشب چهارشنبه شب، سراغ فعالان اعضای "کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری" آمدند و درشهر بوکان تعدادی از آنها را با ریختن به درون منازلشان و ضبط وسایل شخصی، دستگیرشان کردند. اینگونه تهاجمات پیوسته را در شرایط فعلی چگونه می بینید؟

محمود صالحی: دوستان در رابطه با بهنام من یک توضیحاتی بدهم. بهنام یک زن و یک بچه دارد به اسم نیما، خوب به هر حال چند روز بچه اش مریض است در واقع از نظر تغذیه ناسالم در طول این مدتی که پدرش در زندان بوده زخم معده گرفته و حالا هم کم خون است و یک مدتی در بیمارستان بود و حالا هم که در خانه بستری است . در هر صورت من در همین جا امیدوارم که نیما پسر بهنام زودتر خوب بشود. بهنام هم بله، بهنام هم فعلا از بند ۳۵۰ انتقال دادند به بند۹۶ که مشخص نیست بند ۹۶ کجاست من دقیقا نمی دانم ولی تا این خبر که به من رسیده در بند ۹۶ است. در رابطه با بچه هایی هم که در بوکان دستگیر شدند بله در روز چهارشنبه بعد ازظهر نیروهای لباس شخصی و انتظامی به منزل و محل کاراین تعداد از اعضای کمیته هماهنگی از جمله: هادی تنومند- ابراهیم مصطفی پور- کاظم مصطفی پور- جمال مینا شیری- محمد کریمی رفتند و اینها را دستگیر کردند. تا دیروز که پنجشنبه بود خانواده اینها در جلوی زندان که تجمع کردند اما به آنها گفتند؛ جلوی زندان را ترک کنید تا روز دوشنبه مراجعه نکنید برای پیگیری پرونده این دوستان.

مصاحبه امیر جواهری با محمود صالحی اینجا کلیک کنید.