افق روشن
www.ofros.com

نامه آقای رحمان ابراهیم زاده

علیرضا ثقفی و ادعای دروغین دفاع از حقوق کارگران

رحمان ابراهیم زاده                                                                                                                   پنجشنبه ٢۵ دیماه ۱۳۹۳

نامه آقای رحمان ابراهیم زاده

با سلام. در سایت شما مطلبی از آقای رحمان ابراهیم زاده در ارتباط با این جانب درج شده است كه صحیح نمیباشد. خواهشمند است برای رعایت اصول اطلاع رسانی این جوابیه را در همان قسمت درج فرمائید.
آقای رحمان ابراهیم زاده دیشب یعنی شب چهار شنبه اواخر شب بامن تماس گرفتند وخواستند كه برای پیداكردن یك وكیل برای بهنام اقدام كنم. من به ایشان گفتم كه حتما این كار را انجام خواهم داد (بهنام ابراهیم زاده را از سال ٨٨ كه در پارك لاله باهم دستگیر شدیم میشناسم و تاكنون هر كاری كه از دست ما بر امده است بدون شناخت پدر ایشان انجام داده ام كه بهتر است در این مورد خود بهنام اگر مطلبی دارد بگوید.) امروز كه چهار شنبه است از صبح در محل كار باچند وكیل آشنا تماس گرفتم ودر انتها یكی از وكلا ضمن گله و شكایت های فراوان بالاخره وكالت بهنام را پذیرفت و قرار شد كه روز شنبه همراه با همسر بهنام و حكم دادگاه به دفتر این وكیل برویم. مراتب راهم تا آنجا كه به خاطر دارم به آقای رحمان ابراهیم زاده اطلاع دادم. صحبت هائی هم كه پای تلفن با ایشان كردیم بانوشته های آقای رحمان ابراهیم زاده در این نامه هیچ تناسبی ندارد. (ضمنا چون من با زبان كردی آشنائی ندارم در موارد قبلی هم در صحبت كردن با ایشان مشكل داشته ام) این امر عاقلانه نیست كه اگر بخواهیم كاری برای بهنام انجام دهیم آنرا مشروط به فلان حركت پدر ایشان بكنیم زیرا كه رابطه من با بهنام و رابطه بهنام با كانون فراتر از رابطه با پدر ایشان است. هر چند كه من برای پدر ایشان هم احترام قائلم. اما مانده ام كه این بی اخلاقی ها چگونه و از جانب چه كسانی صورت میگیرد. به هر حال من مطلب نوشته شده با نام ایشان را تكذیب میكنم و به تلاش خودم برای آزادی بهنام ابراهیم زاده و همه زندانیان سیاسی و كارگری تا آخر ادامه خواهم دا د. و از این بی اخلاقی ها كه متاسفانه عده ای به نام فعال كارگری در این برهه رواج داده اند نخواهم رنجید كه. وفا كنیم و ملامت كشیم و خوش باشیم كه در طریقت ما كافری است رنجیدن

علیرضا ثقفی

***************

علیرضا ثقفی و ادعای دروغین دفاع از حقوق کارگران

کارگران! مردم آزاده و زحمتکش! تشکل های کارگری مستقل!
همان طور که می دانید و من نیز در اطلاعیه مورخه یکشنبه ١۴ دی ماه ۱۳۹۳ اعلام کردم بهنام ابراهیم زاده به اتهامات واهی از سوی قاضی احمد زاده و بدون استفاده از وکیل به ٩ سال وچهارماه وپانزده روز حبس تعزیری مجدد محکوم شده و این حکم ظالمانه از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به بهنام ابلاغ شده است. خانواده بهنام و شخص من به عنوان یک فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری برای رهایی بهنام از هیچ اقدامی کوتاهی نکرده ایم اما تمام امیدمان به طبقه کارگر و همرزمان خودمان در جنبش کارگری است.
همان طور که همه می دانند کانون مدافعان حقوق کارگر به ریاست آقای علیرضا ثقفی مدت هاست که برای "آزادی" بهنام بیانیه صادر می کند و خود را مدافع بهنام و کارگران زندانی می داند. به همین دلیل نیز شب سه شنبه ٢٣ دی ماه ساعت ده و سی دقیقه با آقای ثقفی تماس گرفتم.
و از ایشان خواستم تا به شیوه گرفتن وکیل مدافع از حقوق ضایع شده بهنام دفاع کند. در کمال تعجب آقای ثقفی شرط دفاع از بهنام را تکذیبیه ی امضای من زیر بیانیه ١۵ نفر از منتقدان "تشکل سراسری" دانست و اعلام کرد که باید کتبا امضای خود را پس بگیرم تا ایشان از حقوق بهنام دفاع کند. البته تقاضاهای دیگری هم داشت.
آقای ثقفی خود و محفلش را "کانون مدافعان حقوق کارگر" معرفی کرده است اما گویا از نظر ایشان کارگر فقط کسی است که سیاست های ایشان را تایید کند. آقای ثقفی خود را ضد سکتاریسم و فرقه گرایی می داند و مخالفان خود را به فرقه گرایی متهم می کند اما شخصا و در صحبت با من زشت ترین شکل فرقه گرایی را مطرح می کند. اینک معلوم می شود دفاع از حقوق کارگران یک ژست تو خالی از سوی آقای ثقفی بیش نیست که تنها مصرف تبلیغاتی دارد و راه ایشان را به سوی نهادهای سرمایه داری داخلی و جهانی باز می کند.

کارگران آزاده
بهنام ابراهیم زاده شایسته دفاع می باشد و دفاع از بهنام به عنوان یک کارگر و انسان زندانی هیچ ربطی به تمایلات گروهی و فرقه گرایانه ندارد. من شک ندارم که طبقه کارگر می تواند به نحو شایسته از زندانیان جنبش کارگری دفاع کند و ادعاهای پوچ و تبلیغات توخالی "مدافعان" دروغین کارگر را خنثی کند.

رحمان ابراهیم زاده

عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٢۴ دی ١٣٩٣

***************

به کمیته ی دفاع از بهنام ابراهیم زاده

همان طور که پیش تر نیز در تاریخ یکشنبه ١۴ دی ماه به اطلاع همه ی کارگران و فعالین کارگری رساندم بهنام ابراهیم زاده توسط قاضی احمد زاده بدون وکیل محاکمه ی مجدد شده و به اتهامات واهی به تحمل ٩ سال وچهارماه وپانزده روز حبس دیگر محکوم شده است. این حکم از سوی شعبه ی ١۵ دادگاه انقلاب به سرپرستی قاضی صلواتی به بهنام ابلاغ گردیده است.
بدین وسیله از کمیته ی دفاع که امور مربوط به بهنام را پیگیری و اطلاع رسانی می کند می خواهم که نسبت به دادخواهی از طریق یک وکیل باتجربه اقدام کند و اجازه ندهد که حکم ناعادلانه ی فوق به اجرا در آید.
بدیهی است که اضطراری بودن این امر اقدام فوری را ضروری می کند. همچنین برای جلوگیری از موازی کاری و با توجه به مسوولیت کمیته دفاع در کلیه ی امور مربوط به بهنام انتظار دارم که ظرف چهارروز پس از صدور این اطلاعیه کمیته دفاع موضوع حقوقی و گرفتن وکیل را روشن کند و به اطلاع فعالان جنبش کارگری برساند.

٢۴ دی ماه ١٣٩٣

رحمان ابراهیم زاده

عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری