افق روشن
www.ofros.com

حکم اعدام شریفه محمدی شمشیر کشیدن

جمهوری اسلامی علیه همه تشکل های مستقل صنفی است

شریفه محمدی جرمی مرتکب نشده است و باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد - ایران                                                                                            شنبه ۲٣ تیر ۱۴۰٣ - ۱۴۰٣ ژولای ۲۰۲۴


حکم اعدام شریفه محمدی شمشیر کشیدن جمهوری اسلامی علیه همه تشکل های مستقل صنفی است

اعدام شریفه یکی از صدها حکم قضایی است که در همین یک ماه اخیر علیه فعالین صنفی و مدنی صادر شده است
آنچه حکم اعدام شریفه را متمایز می کند سوای ماهیت ضد حقوق بشری چنین احکام قرون وسطایی ، شمشیر کشیدن جمهوری اسلامی علیه همه تشکل های مستقل صنفی است.
جمهوری اسلامی شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان را که بزرگترین سندیکای کارگری ایران است را بعنوان گروهک معرفی می کند یعنی فعالیت در آن را معادل فعالیت در یک گروه سیاسی مسلح میداند و بصورت مداوم فعالین را تحت پیگرد قضایی قرار میدهد علاون بر پیگرد قضایی در ماههای اخیر به معیشت فعالین حمله برده و آن‌ها را از محل کار اخراج می کند یا حقوق آنان را تقلیل می دهد یا به مکان‌های دوردست منتقل می کند
و از آنجاییکه قیام ژینا با محوریت زنان بود به سختی با زنان مواجه می شود و حکم های بسیار سختیگیرانه‌ای علیه آنان صادر می کند
ژینا مدرس گرجی اهل کردستان از جمله این زنان است که در ماه گذشته حکم ۲۱ سال زندان علیه او صادر شده است
۱۰ عضو تشکل بیدارزنی که برای حمایت از زنان فعالیت می کردند در مجموع به ۶۰ سال زندان محکوم شده‌اند و همین روز گذشته بدون اینکه حکم مراحل اداری را طی کرده باشد به منزل زهره دادرس هجوم برده و او را به شیوه‌ای وحشیانه دستگیر کرده و روانه زندان کرده‌اند . همچنین زهرا دادرس دیگر عضو این تشکل نیز پس از حضور در شعبه‌ی اجرای احکام، بازداشت و به زندان لاکان رشت منتقل شد.
همزمان با این بازداشت‌ها، طی تماس‌های تلفنی، به فروغ‌ سمیع‌نیا، جلوه جواهری، متین یزدانی، یاسمین حشدری، نگین رضایی، آزاده چاوشیان، سارا جهانی و هومن طاهری نیز اعلام شده است که جهت اجرای حکم، خود را تا شنبه به زندان لاکان رشت معرفی کنند.
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران ضمن محکوم کردن حکم اعدام، آزادی بی قید و شرط شریفه محمدی این فعال کارگری به اتهام "بغی" محکوم به اعدام شده است ،براین باور است که این گونه احکام در واقع بخشی از اقدام و استراتژی سیستماتیک نهاد های امنیتی رژیم جهت گسترش رعب و وحشت در صفوف جنبش های اجتماعی و به حاشیه راندن آنها در روند تحولات سیاسی در حال اوج گرفتن
(تحریم بیش از ۶۰ در صد رای دهندگان در روند انتصابات ریاست جمهوری اخیر) رشد مبارزات مدنی و سیاسی در جامعه است.
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران با همکاری با سایر اتحادیه های کارگری عضو کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری بویژه سندیکای کارگری ایتالیا CGIL, اتحادیه اروپا، سازمان عفو بین الملل، گزارشگر ویژه سازمان ملل در رابطه با وضعیت ویژه حقوق بشر تمام سعی خود را جهت بسیج این نهادهای بین المللی در محکوم کردن و جلوگیری از پیش برد این استراتژی سرکوبگرانه جمهوری اسلامی بکار خواهیم برد وخواستار:
۱- آزادی بلافاصله و بی قید و شرط شریفه محمدی و کلیه فعالین کارگری و سندیکای، معلمان ، مدنی و سیاسی .
۲- لغو کلیه احکام اعدام
۳- همکاری های سندیکاها در ارسال نامه به سازمان جهانی کار و کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری جهت عکس العمل های سریع آن در جلوگیری از اجرای این احکام اعدام و آزادی کلیه فعالین کارگری ، معلمان و مدنی وسیاسی.

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد-ایران

استکهلم ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۴

**************

شریفه محمدی جرمی مرتکب نشده است وباید فورا و بدون قید و شرط آزاد شود

روز پنج شنبه ۴ ژوئن ۲۰۲۴، خبری شوک آوررسانه ای شد: صدور حکم اعدام برای یک فعال کارگری، شریفه محمدی به اتهام بغی.
با توجه به اطلاعات کاملا قابل اعتماد که ما به آن دسترسی داریم، صدور چنین حکمی کوچکترین ارتباطی با نوع فعالیتهای خانم شریفه محمدی ندارد. صدور چنین حکمی یک روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ایران علاوه بر نشان درجه بالایی از وقاحت نشانگر اوج استیصال رژیم جمهوری اسلامی ایران در دوران پسا مهسایی است. ایشان قربانی برنامه ریزی نهاد های امنیتی برای مقابله با مردم معترض است
ما اطلاعات موثقی داریم، و این اطلاعات از طرف نزدیکان و وابستگان خانم شریفه محمدی در رسانه های مختلف نیز تایید شده است، که خانم محمدی علاوه بر فعالیت به عنوان کوهنورد حرفه ای مدت کوتاهی با یک تشکل کارگری به نام “کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکلهای کارگری” که یک تشکل مستقل از دولت است فعالیت می کرده است.
خانم شریفه محمدی جرمی مرتکب نشده است. دستگیری و بازداشت و شکنجه ایشان برای اعتراف اجباری برای زدن مهر تایید بر این پروژه نیز محکوم است. شریفه محمدی باید فورا و بدون قید شرط آزاد شود.
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد با استفاده از تمام روابط بین المللی خود با اتحادیه های کارگری، کنفدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری، نهادهای حقوق بشر، گزارشگر ویژه سازمان ملل و با همکاری با کنشگران حوزه حمایت بین المللی از جنبش کارگری ایران تلاش میکند اعتراض به این حکم بغایت وحشیانه و شوک آور را به یک اعتراض بین المللی تبدیل کند.

۵ نوامبر ۲۰۲۴ - استکهلم

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد - ایران

**************

حمایت پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد - ایران از

اعتصابات و اعتراضات گسترده کارگران پروژه ای صنایع نفت و گاز ایران

روز دوشنبه ۲۲ یونی ۲۰۲۴ اعتصابات و اعتراضات گسترده کارگران پروژه ای صنایع نفت و گاز در بیش از ۳۰ شرکت پروژه ای در فازهای مختلف ازجمله در:عسلویه٬ دشت عباس ٬بندر جاسک٬ پالایشگاه اصفهان و چندین مناطق جنوبی در ایران با خواست ۱۴ روز کار و۱۴ روز مرخصی ٬ حذف کلیه شرکت های پیمان کاران در صنایع نفت و گاز٬ برخورداری از همه مزایای شغلی بمانند کارگران رسمی در شرکت نفت فراخوانده این کارزار در بطن خود نشان‌دهنده تحرک نوین جهت ایجاد تشکلات مستقل وغیروابسته میتواند باشد۰ اما کارفرمایان وارگان های امنیتی رژیم نیز تمام سعی خودشان را از طریق ارعاب و تهدید به اخراج کارگران اعتصابی با هدف جلو گیری از گسترش این اعتصابات بکار گرفته اند۰ کارگران اعتصابی با این کارزار خود بطور متحد میگویند که ما دیگر شورای بنام شورای عالی کار و نهادهای دولتی را قبول نداریم۰ اکنون ما به مثابه یک قدرت مستقل کارگری اعلام می کنیم که اگر دستمزدها و مزایای های شغلی به میزان رضایت بخش افزایش نیابد ٬ ۱۴ روز کار ۱۴ روز مرخصی تصویب نشود و شرایط کاری در پروژه ها بهبود پیدا نکند و نهایتان شرکت های پیمان کاران که بعنوان واسطه بین کارگران پروژه ای و شرکت های نفت و گاز حذف نشوند٬ ما به اعتصابات و اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.
’حمایت و پشتیانی از اعتراضات کارگران پروژه ای حتی در نبود تشکل های مستقل این کارگران از جمله و وظایف ما سندیکاهای کارگری در کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری می‌بایست باشد.
پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد ایران براین باورست که در شرایط بغرنج سیاسی حاکم بر ایران نباید گذاشت که این رژیم سرکوبگر و کارفرمایان از طریق تهدید ٬ اخراج و قطع کمک های مالی به کارگران در اعتصاب و خانواده این کارگران را تنها گذاشت ۰پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد ایران در طول این سالها همیشه از مبارزات و اعتصابات این کارگران در صنایع نفت در سطح کشوری و بین المللی پشتیبانی حمایت کامل خود را اعلام کرده و در آینده نیز خواهیم کرد.
ما اکنون با تماس های خود با کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری تمام سعی خودمان را درجهت ایجاد یک کمیته ویژه همکاری های سندیکایی در حمایت از مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران فرا خوانده و از همه امکانات تشکیلاتی در کنفدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری جهت برگزاری دو سمینار در رابطه با مبارزات کارگران درایران و عدم تصویب و اجرای مقاوله نامه های ۷۸ و ۹۸سازمان جهانی کار از جانب رژیم جمهوری اسلامی ایران مبنی بر جلوگیری در ایجاد امکانات لازم در تاسیس تشکیلات مستقل کارگری ٫ آزادی انتخاب عضویت در سندیکاهای صنفی خود و حضور شما نمایندگان واقعی طبقه کارگر در اجلاس سازمان جهانی کاررا در اولویت های فعالیت های پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد در این دوران قرار داده ایم.

اتحاد مبارزه پیروزی

پلاتفرم سندیکاهای کارگری سوئد - ایران

استکهلم ۱ یولی