افق روشن
www.ofros.com

پیامهای شادباش بمناسبت فرارسیدن سال ١٣٩٠


مجموعه                                                                                                   چهارشنبه ١٠ فروردین ١٣٩٠


فرارسیدن سال نو بر تمامی کارگران و زحمتکشان

از جمله زندانیان قشر کارگر و خانواده آنان مبارک باد

سال ١٣٨٤ نقطه عطفی در اعتراضات صنفی کارگران و احیای تنها سندیکای مستقل کارگری ( سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ) بود، خاطره ای که هیچگاه از ذهن کارگران پاک نخواهد شد و سال ١٣٨٩ در حالی به پایان خود نزدیک می شود که تعدادی از کارگران زحمتکش این سندیکا در زندان و تعدادی محروم از نعمت کار شده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد از دستگاه قضایی می خواهد راه را برای آزادی هر چه سریعتر فعالین کارگری و بازگشت به کار کارگران هموار نماید تا در شب های سال نو کارگران در کنار خانواده های خود باشند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه خواستار آزادی همه زندانیان عرصه کار و تلاش می باشد و بیکاری کارگران را به خاطر فعالیت های سندیکایی و اعتراضات صنفی غیر قانونی دانسته و آنرا محکوم می نماید و خواستار آزادی زندانیان در بند آقایان ابراهیم مددی، منصور اسالو رضا شهابی و غلامرضا غلامحسینی می باشد.

به امید آزادی همه کارگران و ایجاد تشکل های مستقل کارگری

سندیكای كارگران شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

١١ اسفند ١٣٨٩

http://www.syndicavahed.us
syndica_vahed@yahoo.com

********************

فرا رسیدن سال نو و آغاز بهار را شادباش می‌گوییم

بار دیگر روزی نو و سالی تازه از را می‌رسد و این نوید را می‌دهد که بهار فصل زیبایی و طراوت طبیعت و فصل دوباره زیستن، در راه است. با آغاز بهار، زمستان می‌شکند و بار دیگر زمین نفس می‌کشد؛ شکوفه می روید و " نسیم، روز میلاد اقاقی‌ها را جشن می‌گیرد " و دوباره بلدرچین هوای ساختن آشیانه خواهد کرد و چلچله‌ها باز می‌گردند. بهار درس بزرگ دوباره ساختن است و کنایتی است که اگر زمین در بند، اگر زمان مصلوب، اگر چه ...، دوباره می شود و می‌باید ساخت.
در آستانه سال نو و بهار، گرامی می‌داریم یاد و خاطره‌ی کارگران پیشرو و همه‌ی انسان‌های شریف و مبارزی که برای رسیدن به زندگی بهتر، دل به دریا افکندند و از جان خود گذشتند. آنها شیفته‌گان آفتاب و " مفهوم بی‌ریای رفاقت و مفهوم بی فریب صداقت " بودند و برای افق روشنی زیستند و تلاش کردند که در آن " هر انسان برای هر انسان برادری " باشد.
جان باختن تعدادی از کارگران در معادن باب نیزو، جمعی از کارگران ایران خودرو و صدها کارگری که در پروژه‌های مختلف تولیدی، صنعتی و ساختمانی، به کار اشتغال داشتند، از جمله خبرهای تاسف‌بار سال ٨٩ بود. ما گرامی می‌داریم یاد کارگرانی که بر اثر ناامنی محیط کار و یا در حوادث دیگر جان خود را از دست دادند و خود را در غم این خانواده‌های کارگری، شریک می دانیم.
در حالی به استقبال بهار و آغاز سال تازه می رویم که تعداد بیشماری از زندانیان سیاسی، هم‌چنان در بند هستند. آنها به دلیل اندیشه و باورهای خود و در دفاع از خواسته‌ها و مطالبات کارگران، زنان و دانشجویان بازداشت و محکوم شده‌اند. ما خود را در کنار خانواده همه‌ی این زندانیان می‌دانیم و امیدواریم که روزی برسد که کسی به جرم افکار و اعتقادش زندانی نشود و " قفل افسانه‌ای " باشد.
ما اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری فرا رسیدن سال ١٣٩٠ و نوروز را به کارگران و همه‌ی مردم زحمتکش تبریک گفته و با امید به داشتن دنیایی به دور از استثمار و بی حقوقی نظام نابرابر سرمایه داری، آرزوی سالی سرشار از موفقیت و سربلندی برای همگان داریم.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

٢۴ اسفند ١٣٩

http://www.komitteyehamahangi.com
komite.hamahangi@gmail.com

********************

بهاران خجسته باد!

فرارسیدن سال نو را شادباش می گوییم و امیدواریم سال آینده سال مبارزه سازمان یافته و سرمایه ستیزانه کارگران برای رهایی از زنجیر بردگی مزدی باشد.

کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری

٢٦ اسفند ١٣٨٩

http://www.hamaahangi.info
khbitkzs@gmail.com

********************

پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت فرا رسیدن سال نو

کارگران و مردم آزادیخواه ایران
واپسین روزهای سال ٨٩ در حال گذر و سالی تازه در حال فرا رسیدن است. پدیده پر شکوه تحول خواهی و اراده توده های میلیونی مردم خاورمیانه و ایران برای تحقق آرمانهای انسانی زمستان ٨٩ را دگرگونه کرد و واپسین هفته های سال ٨٩ به نوید بخش بهاری پر شکوه در سال نو بدل گشت. بهاران خجسته باد!
اتحادیه آزاد کارگران با تبریک فرا رسیدن سال نو به کارگران و مردم آزادیخواه ایران، آغاز بهاری تازه را در کنار خانواده های کارگران جان باخته سراسر کشور، خانواده های زجر کشیده زندانیان کارگری و خانواده های زندانیان اعتراضات مردمی گرامی میدارد.
ما حیات و سر سبزی و طراوت را برای پایان دادن به سیاهی ها سر لوحه آغازی پر شکوه در سال جدید قرار خواهیم داد و همدوش با کارگران سراسر کشور سال نو را به سال اعتراض به حداقل دستمزد تصویب شده توسط شورای عالی کار و بر علیه قراردادهای موقت بدل خواهیم کرد.

سال نو مبارک

اتحادیه آزاد کارگران ایران - ٢٧ اسفند ١٣٨٩

www.ettehadeh.com
k.ekhraji@gmail.com

********************

پیام تبریک علی نجاتی برای سال جدید

کارگران و مردم عزیز!
با درود و شادباش ، آغاز سال ١٣٩٠ خورشیدی را به تمام شما کارگران و مردم عزیز در هر جای جهان که هستید تبریک میگویم.با پایان گرفتن زمستان و به اتمام رسیدن سال ٨٩ به استقبال نوروز می رویم، یعنی آغاز شکفته شدن شکوفه های بهاری.امیدوارم که در این سال دیگر همچون سال های قبل شاهد اخراج و زندانی شدن کارگران - این ثروت آفرینان بی ثروت - نباشیم، کارگرانی که فقط به خاطر دفاع از یکی از خواسته ای خود یعنی خواسته ها و مطالبات صنفی خویش و دیگر هم طبقه ای هایشان محکوم به اخراج و زندان های طولانی مدت شده اند.
امیدوارم که با آغاز سال ٩٠ دیگر شاهد بیکار شدن کارگران و عقب افتادن دستمزد های آنان نباشیم؛ اگر چه کارگران به خوبی میدانند که ما حتا در صورت دریافت دستمزد ، همیشه با مشکلات عدیده ی معیشتی روبرو هستیم.چرا که این دستمزدها به هیچ عنوان کفاف هزینه های بالا و کمر شکن زندگی را نمی دهد.
دوستان کارگر! میخواهم در این روزهای پایانی سال از طرف خودم و دیگر دوستان و همکارانم در نیشکر هفت تپه ضمن ابراز تاسف و تسلیت به خانواده های کارگران جانباخته در ایران خودرو و کارگران معدن در استان کرمان سال جدید را به آنان نیز تبریک گفته و برای خانواده های این کارگران شریف و جانباخته سالی با موفقیت و سرسلامتی را آرزو کنم.یادشان همیشه گرامی باد.
امیدوارم در سال جدید دیگر شاهد اینگونه حوادث دلخراش و تاسف برانگیز برای کارگران نباشیم.

کارگران عزیز! سال نو بر همگی شما کارگران و هم طبقه ای های عزیزم، گرامی باد!

عیدتان مبارک باشد ؛هر روزتان نوروز و نوروزتان پیروز!

علی نجاتی - کارگر اخراجی نیشکر هفت تپه

٢٨ اسفند ١٣٨٩ - خوزستان - شوش

********************

نوروز برهمه مبارک باد

فرارسیدن نوروزرا به عموم ملت ایران وعلی الخصوص کارگران زحمت کش تبریک می گویم وامیدوارم درسال جدید کارگران به حقوق حقه خودنائل شوند.سرانجام درچندروز مانده به نوروزدولت باافزایش ٩ درصد،حداقل دستمزدرا٣٣٠٠٠٠ هزارتومان اعلام نمود.این اعلام افزایش ناچیزدستمزد ازطرف وزارت کارباتوجه به نرخ بالای تورم، نامنطقی وبدورازواقعیت وناکافی می باشد.ماکارگران خواهان افزایش دستمزدبراساس نرخ واقعی تورم به منظورایجاد یک زندگی انسانی هستیم.

رضارخشان رئیس سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه

فروردین /١٣٩٠

********************

بهاران خجسته باد

فریاد زد چکاوک:
نوروز می رسد
تاک برهنه گفت:
گرجان به مژده تو فشانم روا بود
اما هنوز،
سرمای بهمنی، نشکسته ست
و من برف دیر پای
انگار تا ابد
بر فرق کاج پیر خانه ،نشسته ست
آن کاروان شادی و گل از کدام راه
در این هوای سرد توان سوز می رسد؟
بید کهن به رقص درآمد که: غم مدار
تامن به یاد دارم ،نوروز دل افروز
نوروز جاودانی
نوروز مردمی
در وقت خود شکفته و پیروز می رسد!
در آستانه سال نو ضمن همدردی با تمام خانواده جان باختگان چه در حوادث کار چه در مبارزات آزادیخواهانه وضمن همدردی با مسیبت دیدگان حوادث طبیعی بخصوص مردم زاپن ونثار درود بی پایان به شهیدان جاویدان راه آزادی طیقه کارگر و خانواده زندانیان در بند با یاد زندانیان سیاسی بخصوص کارگران زندانی فرا رسیدن نوروز،
بهار با گلهایش، سال نو با امیدهایش و
نویـد بخـش فـرصـت هـای بهتـر بـرای فـرزنـدانـمــان ،امنیـت بـرای
خانواده هایمان و پیشرفت و ترقی برای جامعه و صلح و دوستی و
بهروزی برای شما همکاران گرامی مبارک باد.

جمعی از کارگران ایران خودرو

اول فروردین سال ٩٠

http://khodrokarr.wordpress.com