افق روشن
www.ofros.com

پیام تسلیت برای درگذشت رفیق فرهاد شعبانی


مجموعه ای از پیام ها                                                                                                              دوشنبه ٣۱ خرداد ۱۴۰۰ - ٢۱ ژوئن ۲۰۲۱


یاد رفیق فرهاد شعبانی را گرامی می داریم

بامداد یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ رفیق فرهاد شعبانی بعد از جدالی سه ماهه با بیماری سرطان در بیمارستانی در کشور سوئد در سن ۶۳ سالگی دیده از جهان فرو بست. با خاموشی فرهاد شعبانی جنبش کمونیستی و کارگری ایران یکی از فعالین پیگیر و پرکار خود را برای همیشه از دست داد.
فرهاد شعبانی در محله ای تهیدست نشین در سنندج به دنیا آمد و به ناگزیر برای کمک به خانواده از همان کودکی به کار ساختمانی پرداخت و با دنیای رنج و کار دست و پنجه نرم کرد. او در جوانی با اوج گیری جنبش انقلابی کردستان به عنوان پیشمرگ به این جنبش پیوست و فعالیت خود را همچون کادر برجسته کومه له و سپس حزب کمونیست ایران تا پایان زندگی پربار خود ادامه داد. فعالیت خستگی ناپذیر فرهاد شعبانی همچون یک مبارز انقلابی و کمونیست و توجه ویژه اش به مسابل جنبش کارگری ایران و ایفای نقش در تقویت این جنبش او را به چهره و صدایی آشنا در جنبش کمونیستی و کارگری تبدیل کرده بود.
تمرکز فرهاد شعبانی بر مسائل کارگری از جمله اهمیت همبستگی بین المللی کارگری، و همچنین ارتباط گرم و صمیمانه اش با تعدادی از فعالین اتحاد بین المللی، باعث شد که ما در طول سالها از همکاری های ارزنده و بی دریغ او در پیشبرد کارزارها و فعالیت های خود بهره مند شویم. قدردان حمایت های او هستیم و جایش را سخت خالی می بینیم.
ما درگذشت رفیق فرهاد شعبانی را به همسر گرامی او رفیق زهرا و فرزندان ایشان، آرام، فواد و اشکان، و نیز به حزب کمونیست ایران، کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران و همه یاران و همرزمان او صمیمانه تسلیت می گوییم.

یادش گرامی باد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۱ ژوئن ۲۰۲۱

info@workers-iran.org
http://www.etehadbinalmelali.com
https://twitter.com/IASWIinfo


***********

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت رفیق فرهاد شعبانی

امروزیکشنبه ۳۰ خرداد مطلع شدیم که متاسفانه رفیق فرهاد شعبانی عضوکمیته مرکزی کومله “سازمان کردستان حزب کمونیست ایران ” براثر بیماری سرطان در شهراستکهلم دیده از جهان فرو بست.
رفیق فرهاد شعبانی از رفقای قدیمی وچهره ای شناخته شده درصف نیروهای انقلابی، آزادیخواه وکمونیست است. رفیق فرهاد ازپیش از آغازقیام ۵۷ تا کنون علیه رژیم پهلوی و رژیم جمهوری اسلامی، در دفاع از منافع کارگران و زحمتکشان، برای آزادی و برابری و سوسیالیسم در صفوف کومله و حزب کمونیست ایران بی وقفه مبارزه و تلاش فراوانی انجام داد. جانباختن رفیق فرهاد شعبانی بدون شک ضایعه ای برای صفوف جنبش آزادیخواهی و برابری می باشد و جای او در ادامه این مبارزه خالی خواهد بود.
شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست درگذشت رفیق فرهاد شعبانی را به خانواده ایشان، بستگان، رهبری و رفقای صفوف حزب کمونیست ایران و کومله تسلیت می گوید و خود رادرغم از دست دادن رفیق فرهاد شریک می داند.

یاد رفیق فرهاد شعبانی گرامی و زنده است.

اتحاد فدائیان کمونیست، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری - حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت)، هسته اقلیت

۳۰ خرداد ۱۴۰۰

***********

پیام تسلیت برای درگذشت رفیق فرهاد شعبانی

با اندوه فراوان از خبر درگذشت رفیق فرهاد شعبانی از فعالین قدیمی جنبش کمونیستی ایران مطلع شدم. با رفیق فرهاد طی سالهای گذشته از طریق چند گفتگو با تلویزیون حزب کمونیست ایران آشنا شدم و بعدها نیز دیدارهایی گرم و صمیمانه داشتیم. رفیق فرهاد کمونیستی متعهد و متعلق به طبقه کارگر ایران بود و فقدان ایشان بی شک ضایعه ای برای این جنبش و حزب کمونیست ایران و سازمان کومله آن خواهد بود. درگذشت رفیق فرهاد را به همسر گرامی و فرزندان ایشان و به رفقای حزب کمونیست ایران و سازمان کومله آن صمیمانه تسلیت گفته و خود را در اندوه این عزیزان سهیم می دانم.

امیر پیام

20 جون 2021 - ٣٠ خرداد ١۴٠٠