افق روشن
www.ofros.com

دفاع از کارگران هفت تپه، دفاع از شأن انسان است

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری                                                                  یکشنبه ۱ آذر ۱٣٨٨

جمهوری اسلامی که ازحضور جنبش توده ای مردم ایران در خیابان ها به خود نیآمده، با اعتصابات مداوم و گسترش یابنده کارگران مواجه شد و مثل همیشه از هراس، به تنها و آخرین حربه یعنی: دستگیری و زندان، ضرب و شتم فعالین کارگری متوسل گردیده.
در ۱٣ آبان نیز صدها نفر از نیروهای مبارز به این زندانی ها افزوده شدند و از سرنوشت تعداد زیاد دیگری اطلاعی در دست نیست.
١٢ نفر از اعضای کانون صنفی معلمان را به خاطر تشکیل جلسه به مناسبت روز جهانی معلم دستگیر و زندانی کردند و همچنین محمد رضا رضایی گرگانی، عضو هیئت مدیرۀ این کانون صنفی را بازداشت نمودند. در اقدامی دیگر، هیئت مدیرۀ سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه فریدون نیکو فرد، جلیل احمدی، قربان علی پور، محمد حیدری مهر و سپس علی نجاتی را در یک دادگاه فرمایشی "محاکمه" و آنان را به "جرم" عدالت خواهی و دفاع از حقوق همکاران شان به "احکام" ناعادلانه ای محکوم کرده و عجولانه ایشان را دستگیر و به زندان دزفول منتقل نمودند.
و نیزبا گسترش مبارزات کارگری در واحدهایی نظیر: پالایشگاه نفت آبادان، کارخانه ایران خودرو، کارگران نی بُر نیشکر هفت تپه، شرکت صنایع اراک، پالایشگاه بندرعباس، شهرداری و اتوبوسرانی خرمشهر، چینی البرز، کارخانۀ آذرقاف، اتوبوسرانی زنجان، رانندگان بین شهری کرمان، شرکت اسید سیتریک کرمانشاه، کارخانه قند شیروان، صنایع مخابراتی راه دور ایران، کارخانه کنف کار رشت، شرکت جهاد نصر، ایران صدرای بوشهر، پارسیلون خرم آباد، شرکت صبا ایران، مرغ البرز، آلومینیوم اراک، لوله سازی لوشان، قطعات بتُنی گیلان، بازنشستگان ذوب آهن، کارگران خباز سنندج، شرکت فرادانش، چینی اشکان، نوشابۀ ارم نوش، شرکت ارزه گستر ارومیه، لوله سازی اهوار، ماشین سازی گواه و ... رژیم در هرجا که توانست وحشت زده و وحشیانه به سرکوب و ضرب و شتم کارگران پرداخت و حتّا به اعتراض همسران کارگران بی شرمانه حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. فعالان شرکت کننده در مراسم اول ماه مه در پارک لاله را محاکمه و به زندان انداختند، همچنین محمد اشرفی از کمیتۀ پیگیری را به یک سال زندان محکوم کرده و مهدی آمیزش را جریمۀ نقدی نمودند و پدرام نصراللهی عضو کمیتۀ همآهنگی را بازداشت نموده و برهان سعیدی را مجدداً احضار کردند.
طبقۀ کارگر ایران که بیشترین ستم ها، فشارها و سرکوبها را متحمل شده، علارغم تمامی تهدیدات و موانع، با گسترش و تداوم اعتصابات و اعتراضات اش و می رود که با تلاش برای ایجاد تشکلات توده ای خود، نشان و مهر خود را بر مبارزات جاری توده ای بکوبد.
نهادهای همبستگی با کارگران ایران در خارج کشور، ضمن محکومیت زندانی و شکنجه فعالین کارگری وفعالین دیگر جنبش ها، برای آزادی هیئت مدیرۀ سندیکای نیشکر هفت تپه و تمامی کارگران و زندانیان سیاسی، پرداخت حقوق معوقه و بازگشت به کار کارگران اخراجی و به رسمیت شناختن سندیکای کارگران هفت تپه، یک هفته کارزار دفاعی اعلام کرده که در هر شهری نهادهای مربوطه برنامه های ویژۀ خود را به اطلاع خواهند رساند.

فعالین کارگری، نیروهای مترقی چپ، سوسیالیست و دموکرات، زنان، دانشجویان، روشنفکران و جوانان

مبارز! خانواده های کارگران زندانی، به ویژه کارگران هفت تپه شدیداً به کمک مالی ما نیازمندند،

به این کارزار پیوسته و با کمک های مادی و معنوی خود به یاری این عزیزان برخیزیم.

برای هرنوع کمک و اطلاعات بیشتر با آدرس های زیر تماس بگیرید.

هفتۀ همبستگی: ٧ تا ١۴ دسامبر ٢٠٠٩

- کمیته همبستگی با کارگران ایران - استرالیا    unionnn1@gmail.com
- كميته همبستگى با جنبش كارگرى ايران- استراليا    proletarianunite@gmail.com
- کمیته دفاع از کارگران ایران - نروژ    cdkargari@gmail.com
- همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران - فرانسه    sstiran@yahoo.fr
- کانون همبستگی با کارگران ایران - فرانکفورت و حومه    kanoonhf_2007@yahoo.de
- کانون همبستگی با جنبش کارگری ایران - هانوفر    kanon.hannover@yahoo.de
- کمیته همبستگی کارگران ایران و سوئد    isask@comhem.se
- کانون همبستگی با کارگران ایران - گوتنبرگ    kanounhambastegi@gmail.com
- انجمن کارگری جمال چراغ ویسی    ankjch@yahoo.co.uk
- شبکه همبستگی کارگری    iranwsn@fastmail.fm
- اتحاد چپ ایرانیان واشنگتن    leftalliance@yahoo.com
- کمیته حمایت از کارگران ایران تورنتو کانادا    toronto_committee@yahoo.ca