افق روشن
www.ofros.com

مراسم گرامیداشت زندانی سیاسی و فعال کارگری افشین اسانلو


مشترک                                                                                                            پنجشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹٢

افشین اسانلو بامداد روز جمعه ٣١ خرداد به دلیل شکنجه های جسمی و روحی در زندان رجایی شهر درگذشت. مسئولین رژیم یعنی شکنجه گران او تلاش دارند تا مرگ او را یک اتفاق طبیعی جلوه دهند. اما دیگر شیوه های شکنجه گاههای رژیم و دستگاه امنیتی آن برای همه مردم شناخته شده است. همه میدانند که زندان نه فقط شکنجه گاه، بلکه قتلگاه انسانهای شریف و مبارز است. و هر کسی که پایش به زندانهای رژیم بیافتد سایه مرگ هم بالاسرش قرار دارد. افشین یکی از آن هزاران زندانی سیاسی است که در طول عمر رژیم اسلامی چه با دادگاههای ۱ دقیقه ای و چه بدون دادگاه به قتل رسیده اند.
افشين اسانلو از فعالین کارگری است که در سال ۸۸ در تهران دستگیر شد و سپس در بیدادگاه رژیم به پنج سال حبس تعزيری به اتهام "اجتماع و تبانی و ... "محکوم شده بود. اين فعال کارگری در سال گذشته برای گذراندن باقيمانده دوره محکوميت خود به زندان رجايی شهر کرج (گوهردشت) اعزام شده بود. دوره محکوميت افشين اسانلو در اسفند سال جاری به پايان می‌رسيد، اما به خاطر شکنجه و شرایط دشوار زندان و عدم دسترسی او به امکانات پزشکی حکم پنج سال زندان او عملا تبدیل به حکم مرگ تدریجی در زندان شد.
افشین اسانلو در سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج در محیطی کاملا ایزوله شده که از داشتن ارتباط تلفنی و سایر حقوق اولیه انسانی محروم بود و دائم همانند سایر هم بندیانش تحت فشارهای روحی و غیر انسانی قرار داشت با این وجود بنا به گفته هم بندیانش "روحیه ای شاد داشت و شوخ طبع بود و هیچ گاه از داشتن ناراحتی قلبی شکایتی نداشت". این گروه از زندانیان سیاسی و فعالین کارگری بدلیل فشارهای جسمی و روحی که بازجویان وزارت اطلاعات علیه آنها بکار میگیرند در مدت کوتاهی دچار بیماریهای مختلف و گاه بیماری های مرموزی می شوند و به دلیل عدم درمان به موقع ، تدریجا به سوی مرگ سوق داده می شوند.
مرگ مشکوک افشین همانند مرگ های تدریجی بسیاری از زندانیان سیاسی است که در شکنجه گاهای رژیم صورت گرفت، این خود گواه شرایط دشوار و شکنجه در زندانهای رژیم جنایتکار اسلامی ایران است.
ما از دست دادن این فعال کارگری، این زندانی سیاسی، این انسان آزاده و عدالت جو را به کارگران ایران، به خانواده داغدار اسانلو بخصوص همسر و فرزندان و مادر فداکار او و منصور اسانلو تسلیت می گوئیم و یاد او را گرامی می داریم.
بدون شک چنبش کارگری ایران شهامت و تلاش تا پای جان افشین اسانلو، ستار بهشتی و هزاران کارگر آگاه و مبارز را فراموش نخواهد کرد و با عزمی استوارتر در جهت اهداف خود پای می فشارد.
رژیم جمهوری اسلامی از و حشت اعتراض مردمی حتی اجازه نداد تا مراسم یادبود افشین در ایران برگزار شود. ما به یاد افشین اسانلو و به پاس احترام به تلاشها ی او روز شنبه از ساعت ١٧ تا ٢٠ مراسم گرامی داشت او را در محل اتحادیه کارگران ساختمانی در کپنهاک برگزار می کنیم . امیدواریم با شرکت خود در این مراسم یاد او را گرامی بداریم گرامی باد یاد افشین اسانلو

سرنگون باد رژیم اسلامی ایران . زنده باد آزادی و برابری.

شنبه ٦ یولی ٢٠١٣ از ساعت ١٧ تا ٢٠

محل: اتحادیه کارگران ساختمانی Lygten 10, 2400 København NV

برگزار کننده: اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران - دانمارک

کانون پوینده و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران در دانمارک