افق روشن
www.ofros.com

خاموشی شهرام یوسفی فعال کارگری 

In Loving Memory

مجموعه                                                                                                         سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۷ فوریه ۲۰۱۷

مراسم شهرام یوسفی در تورنتو

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

*********

مراسم گرامیداشت شهرام یوسفی در تورنتو

شهرام یوسفی از فعالین شناخته شده و محبوب جنبش کارگری و کمونیستی ایران در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ بدنبال سالها مبارزه با بیماری سرطان در سن ۵۶ سالگی درگذشت و خانواده، دوستان و هم طبقه ای های خود را در اندوهی عمیق فرو برد. شهرام در تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۱۶ در شهر لندن-انتاریو خاکسپاری شد.
در گراميداشت رفیق شهرام یوسفی، مراسمی از طرف یار و همسر او و دوستان و رفقای شهرام در روز یکشنبه ۱۵ ژانویه ۲۰۱۷ در شهر تورنتو برگزار می گردد و بدینوسیله از کلیه دوستان و علاقمندان دعوت به عمل می آید که با حضور خود در این مراسم یاد این مبارز طبقه كارگر و دیگر مبارزین جنبش کارگری و سوسیالیستی ایران را گرامی بداریم.

  Sunday, January 15, 2017

3:00 to 6:00 pm

North York Memorial Hall- Burgundy Room "B"

5110 Yonge Street, Toronto (Lower level. Directly below the North York Central Library)

همراه با سخنرانی، شرح زندگی و مبارزات شهرام، شعر و اسلاید

پذیرایی با شیرینی، چای و قهوه

کمیته برگزاری مراسم گرامیداشت شهرام یوسفی در تورنتو

 *********

In Loving Memory

Shahram Yousefi (Aberumand)

شهرام یوسفی (آبرومند)

June 1, 1960 – November 25, 2016

Saturday, December 3, 2016

برای مشاهدۀ متن کامل اینجا کلیک کنید.

 *********

 خاموشی فعال کارگری، رفیق  شهرام یوسفی

با اندوه بسیار با خبر شدیم که رفیق شهرام یوسفی پس از چند سال جدال با بیماری سرطان در روز جمعه ۵ آذر برابر با ٢۵ نوامبر قلب اش از تپیدن ایستاد و به خاموشی گرائید و اینگونه جنبش کارگری و نیز کمونیستی ایران یک فعال انقلابی و پیگیر علیه نظام سرمایه داری را از دست داد. رفیق شهرام چه در داخل و چه در خارج کشور لحظه ای از مبارزه ی طبقاتی غافل نماند و در سال های اخیر با وجود بیماری جانکاه، هم در عمل مبارزاتی در چارچوب سازماندهی و هم با بهره گیری از قلم، یار و مدد کار جنبش کارگری بود. رفیق شهرام در "کانون سوسیالیست های کارگری" فعالیت داشت و نظرات خود را در ارگان "کارگر سوسیالیست" مندرج می ساخت و از این طریق اندیشه انقلابی کارگری اشاعه می یافت. رفقای متشکل در "شورای همبستگی با جنبش کارگری در پاریس"، ضایعه و خاموشی رفیق شهرام را به جنبش کارگری ایران، به خانواده و از جمله به شریک زندگی و همرزم مبارزاتی اش، رفیق سحر (سیما) صبا و نیز به رفقای "کانون سوسیالیست های کارگری" تسلیت می گویند و خود را در غم از دست رفتن رفیق شهرام سهیم می دانند.

 شورای همبستگی با جنبش کارگری ـ پاریس

شنبه ٦ آذر ١٣٩۵ ـ ٢٦ نوامبر ٢٠١٦

conseil.solidarit@yahoo.fr

 *********

در غم از دست دادن رفیق عزیز و همرزممان شهرام یوسفی

با اندوه فراوان رفیق شهرام یوسفی ، کارگر کمونیست واز فعالین قدیمی جنبش کارگری، روز جمعه ۲۵ نوامبر۲۰۱۶ دراثر بیماری سرطان در کانادا چشم از جهان فرو بست. از دست دادن رفیق شهرام را به همسر و بستگان، رفقا، دوستان و فعالين جنبش کارگری تسلیت می گوییم.
رفیق شهرام چندین دهه در ایران و نیز در تبعید براي دفاع از منافع و آرمان طبقه كارگر مبارزه كرد. حرف و عمل رفيق شهرام تاكيد بر روی مبارزه متشكل طبقه كارگر و ایجاد تشکل های کارگری و با اتکا به آن مبارزه سیاسی بر علیه سرمایه داری بود. رفيق شهرام چه در ايران و چه در تبعید به اشکال مختلف كوشيد صدای طبقه کارگر را انعكاس دهد. و بر این اساس فعالیت خود را در تشکل های فعالین کارگری تداوم داد. با ایجاد و گسترش نهادهای همبستگی در خارج از کشور در جهت حمایت و تقویت همبستگی طبقه کارگر و انعكاس صدای اعتراضی کارگران ایران درسطح بین المللی، رفيق شهرام نیز با تعدادی از رفقا، نهاد همبستگی با جنبش کارگری ایران و کانادا را ايجاد كردند و به نهادهای همبستگی با جنبش كارگری در ايران - خارج كشور پيوستند. رفيق شهرام با وجود بیماریش در چند سال اخیر از پذيرش مسئولیت در نهادهای همبستگی و در جهت منافع مستقل و طبقاتی کارگران دریغ نکرد. با از دست دادن وی نهادهای همبستگی رفیق و یارگرانقدری را از دست داد. ما یاد رفیق شهرام را با ادامه راهش در جهت تقویت همبستگی کارگران وبا اتکا به آن مبارزه برای سوسیالیسم گرامی می داریم .

گرامی باد ياد و راه رفيق شهرام يوسفی

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران ـ خارج کشور

شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ برابر با ۲۶ نوامبر ۲۰۱۶

nhkommittehamahangi@gmail.com
http://nahadha.blogspot.com/

 *********

اطلاعیه تسلیت

با اندوه فراوان مطلع شدیم که طبقه کارگر ایران یکی از فعالین متعهد و فداکار و قدیمی خود را از دست داد. رفیق شهرام یوسفی بدنبال نبردی سخت و طولانی با بیماری سرطان امروز صبح ساعت 9:45 در بیمارستان ویکتوریا شهر لندن کانادا در کنار خانواده گرامی اش در گذشت. رفیق شهرام از آغاز جوانی اش به صف فعالین کمونیست جنبش کارگری پیوست، در انقلاب پنجاه و هفت برای پیشروی این جنبش جنگید، در دوره خونین نیمه اول دهه شصت از مسئولین محافل مخفی کارگران کمونیست بود، در همه سالهای تبعید در کنار فعالین کمونیست برای جلب همبستگی بین المللی با طبقه کارگر ایران و تقویت جنبش سوسیالیستی آن تلاش نمود، و تا آخرین روزهای عمر پر بارش و از روی تخت بیمارستان مسایل جنبش را دنبال می نمود و به مبارزه خود ادامه می داد. فقدان رفیق شهرام بی شک ضایعه مهمی برای حنبش کارگری است که بویژه در دوران بحرانی و پر تلاطم کنونی بیش از هر موقع به فعالین کمونیست و مجرب خود نیاز دارد. ما در اتحاد بین الملی در حمایت از کارگران ایران واحد کانادا همیشه رابطه ای نزدیک و بسیار رفیقانه و صمیمانه با رفیق شهرام داشتیم و از همفکری های ایشان برخوردار بودیم و به سهم خود رفیق بسیار عزیزی را از دست داده ایم. ما که از نزدیک شاهد روزهای سخت و سنگین رفیق عزیزمان و همسر شهرام، سحر(سیما) صبا و فرزند گرامی شان بابک در این ایام بودیم به فداکاریهای این عزیزان درود می فرستیم و درگذشت شهرام عزیز را تسلیت می گوییم.

 ٢۵ نوامبر ٢٠١٦

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران - واحد کانادا

 *********

در سوگ شهرام یوسفی

همراه با غمی جانکاه و بی پایان، در گذشت شهرام، یار و همسر نازنینم و پدر دلسوز و مهربان تنها فرزندمان را، به اطلاع کلیه اقوام، دوستان، رفقا و آشنایان محترم می رسانم. شهرام، صبح امروز، ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶، در حالیکه در بیمارستان ویکتوریای لندن-انتاریو، تحت مراقبت دائمی قرار داشت در گذشت و من، بابک و خانواده و دوستان خود را در سوگ عظیمی فرو برد.
شهرام چند سالی بود که استوار و آرام و متین با بیماری سرطان مغز استخوان دست و پنجه نرم می کرد، اما افسوس که در هفته های اخیر این بیماری به شکل ناعلاج و غیرقابل باوری تمام بدن شهرام را در بر گرفت و در نهایت او را از پای درآورد.
شهرام از فعالین و مبارزین جنبش کارگری و سوسیالیستی ایران بود و تا آخرین لحظات زندگی اعتقاد عمیق و امید به دنیایی بهتر و جهانی آزاد و برابر و سوسیالیستی را از دست نداد.
زمان و مکان مراسم خاکسپاری و یادبود شهرام عزیزم متعاقبا اعلام خواهد شد.

سحر (سیما) صبا - ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶