افق روشن
www.ofros.com

جان باختن رفیق رحمان نجات


مجموعه                                                                                                            یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹٦ - ٦ اوت ۲۰۱٧

مراسم گرامیداشت رفیق رحمان نجات

Saturday, August 12, 2017

6:00 pm to 10:00 pm

North York Memorial Hall, 5110

Yonge Street, Toronto

رحمان نجات، کمونیست خستگی ناپذیر، در حادثه ای دلخراش و اندوهناک، در تاریخ ۱۴ جولای ۲۰۱۷، جان خود را از دست داد.
رحمان ازسنین نوجوانی به صفوف مبارزان کومه‌له و حزب کمونیست ایران پیوست. رفیق رحمان عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران، نماینده کومه‌له در اقلیم کردستان و همچنین از اعضا و فعالین اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران از همان سالهای نخستین ایجاد آن بود. رحمان تا آخرین دقایق حیات خود مبارزه برای برقراری جامعه ای آزاد، برابر و سوسیالیستی را لحظه ای متوقف نکرد.
با حضور خود در مراسم بزرگداشت رفیق رحمان زندگی و مبارزه این کمونیست رزمنده، محبوب و مهربان را گرامی بداریم.
سخنرانان:
فرهاد شعبانی، حزب کمونیست ایران
صلاح ایراندوست، اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
همراه با پیامهای همبستگی، شرح خاطرات، موسیقی، شعر، نمایش ویدئو
پذیرایی با ساندویچ، شیرینی، چای و قهوه

برگزارکنندگان:

تشکیلات خارج از کشور حزب کمونیست ایران - کانادا

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران- کانادا

*****************

اطلاعیه در مورد جانباختن رفیق رحمان نجات

با کمال تأسف به اطلاع می رساند که ظهر روز جمعه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی رفیق رحمان نجات عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و نماینده کومه له در اقلیم کردستان عراق در جریان یک رویداد کاملا تصادفی جان خود را از دست داد.
این رویداد هنگامی بوقوع پیوست که رفیق رحمان در حال تخلیه کیف دستی خود بود که سلاح کمری وی از نوع رولور در آن قرارداشت.در حین این کار ماشه سلاح به یکی از اشیاء داخل کیف گیر می کند، و در نتیجه کشیدن آن شیئ یک تیر شلیک میشود و رفیق رحمان زخمی و بلافاصله به بیمارستان منتقل میگردد. متأسفانه تلاش پزشکان مؤثر واقع نمی شود و بعد از یک ساعت از زمان وقوع حادثه جان خود را از دست می دهد.
رفیق رحمان نجات روز پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۳ در شهر سقز دیده به جهان گشود. رحمان در سال ۱۳۵۸ و در نوجوانی در شهر سقز با تشکیلات کومه له تماس گرفت و به یکی از فعالین کومه له درمیان جوانان و نوجوانان این شهر تبدیل شد. پس از یک دوره فعالیت در تشکیلات مخفی، در سال ۱۳۶۲ به صفوف نیروی پیشمرگ کومه له پیوست. وی به دلیل شور انقلابی و توانائی و کاردانی، بسیار زود به چهره شاخصی در صفوف کومه له تبدیل شد. با تشکیل حزب کمونیست ایران به عضویت حزب درآمد و فعالیت خود را در بخشهای مختلف تشکیلات کومه له در ناحیه سقز ادامه داد.
عضویت در دوره های مختلف کمیته مرکزی کومه له و کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و همچنین عضویت در کمیته تشکیلات خارج از کشور حزب از جمله عرصه های فعالیت رفیق رحمان نجات بود. بدون شک از دست دادن رفیق رحمان خسارت بزرگی است برای حزب ما و برای کومه له تشکیلات کردستان حزب که رفیق رحمان از فعالین آن بود.
رفیق رحمان از چهره های شناخته شده صفوف کومه له و حزب، به عنوان یک کمونیست وارسته زندگی اش را وقف مبارزه در راه رهائی کارگران و مردم زحمتکش کرد. کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران جانباختن رفیق رحمان نجات را به فرزند وی آرام و همسر و همرزمش مینو، به همه اعضاء خانواده وی و همه صفوف حزب کمونیست ایران و کومه له صمیمانه تسلیت میگوید.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

۱۵-۰۷-۲۰۱۷| ۲۴-۰۴-۱۳۹۶

*****************

در رابطه با درگذشت ناگهانی و اندوه ناک رفیق رحمان نجات

طبقه کارگر ایران یکی از یاران ثابت قدم خود را از دست داد.

در حیرت و ناباوری اطلاع یافتیم که روز جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷، رفیق رحمان نجات در شهر سلیمانیه، کردستان عراق، در اثر یک حادثه ناگوار جان خود را از دست داد.
رفیق رحمان نجات بیش از ۱۵ سال از اعضای اتحاد بین المللی و از فعالین و همکاران صمیمی، دلسوز و توانای ما در کانادا بود. خبر جان باختن دردناک و شوک آور رفیق رحمان ما را در اندوهی عمیق فروبرده است. رفقای ما در کانادا که سالهای سال با رفیق رحمان از نزدیک و بطور روتین و روزمره همکاری، رفاقت و دوستی داشته اند بیش از همه ما در بهت، ناباوری و سوگ به سر می برند.
رحمان نجات یکی از فعالین صدیق و صمیمی جنبش کارگری بود و همزمان به عنوان فعال قدیمی جنبش کمونیستی ایران مورد احترام همیشگی هزاران انسان شریف و مبارز از کانادا تا اروپا و خاورمیانه بود. رفیق رحمان نجات، عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران بود و سالیان طولانی در صفوف این حزب و کومه له همچون رفیقی محبوب، تاثیر گذار و بسیار توانا مبارزه کرده بود.
ما به زودی و در فرصت مناسب، بیشتر در مورد زندگی پربار رحمان خواهیم گفت و یادش را آنچنان که شایسته یار، همراه و مبارزی چون اوست گرامی خواهیم داشت.
ما درگذشت نابهنگام، دلخراش و دردناک رفیق رحمان نجات را به حزب کمونیست ایران، به کلیه رفقا و یاران اتحاد بین المللی، به ویژه رفقای کانادا، به آرام بسیار عزیز، به رفیق مینوی گرامی و نیز به کلیه فعالین جنبش کارگری و سوسیالیستی و دوستان و بستگان رحمان نجات تسلیت می گوییم.

درود بر رحمان نجات

یادش گرامی و راهش پررهرو باد!

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۵ جولای ۲۰۱۷

info@workers-iran.org
http://etehadbinalmelali.com/ak/
www.workers-iran.org

*****************

رفیق رحمان نجات عزیز را از دست دادیم!

با کمال تاسف و اندوه جان‌کاه، ظهر روز جمعه ٢٣ تیرماه ١٣٩٦ - ١۴ ژوئیه ٢٠١٧، رفیق عزیزمان رحمان نجات، عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و نماینده کومه‌له در اقلیم کردستان عراق را از دست دادیم. رفیق رحمان، کاملا تصادفی و با شلیک اشتباهی سلاح کمری خود زخمی شد و بلافاصله از مقر کومه‌له در شهر سلیمانیه کردستان عراق، به بیمارستان انتقال یافت اما با وجود تلاش‌های زیاد پزشکی، متاسفانه به دلیل خونریزی شدید، در بیمارستان درگذشت.
رفیق رحمان، یک پیکارگر کمونیست جدی و متین و مهربان بود که من شخصا این خصلت‌های انقلابی و انسانی و اجتماعی این رفیق را از نزدیک شاهد بودم و تجربه کرده‌ام. رفیق رحمانی مبارزه طولانی از شهرهای کردستان تا کردستان عراق و از آن جا به ترکیه و کانادا و اخیرا اقلیم کردستان عراق را در کارنامه پرافتخار خود دارد! درگذشت ناگهانی و شوک‌آور رفیق رحمان را به خانواده وی، رفقایم عزیزم در حزب کمونیست ایران و کومه‌له و همه انقلابیون و مبارزین با صمیم قلب و با تمام وجودم تسلیت می‌گویم و با دل و جان در این غم و اندوه از دست دادن رفیق رحمان شریکم!

یاد عزیز رفیق رحمان و

همه جان‌باختگان راه آزادی و سوسیالیسم گرامی باد!

با احترام بهرام رحمانی

جمعه ٢٣ تیرماه ١٣٩٦ - ١۴ ژوئیه ٢٠١٧


*اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران در مورد جان‌باختن رفیق رحمان نجات
http://komalah.org/Farsi/index.php/etelaie/12852.html

*گفتگوی رادیو پیام کانادا با بهرام رحمانی و رحمان نجات در باره تحولات اخیر ترکیه و همه‌پرسی تغییر قانون اساسی
https://youtu.be/Sw4n6N3qf9g

*****************

یاد عزیز رفیق رحمان نجات گرامی باد

جانباختن ناگهانی رفیق رحمان نجات، کمونیست رزمنده و باسابقه و عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران را به خانوده او، به دوستان و همرزمانش و به حزب کمونیست ایران صمیمانه تسلیت می‌گوئیم. رفیق رحمان شخصیتی متین، آرام و استوار داشت و همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند صمیمانه دوستش داشتند و احترام خاصی برای وی قائل بودند. با جانباختن رفیق رحمان، نجات جنبش کمونیستی ایران یکی از چهره‌های ارزشمند و محبوب خود را از دست داد.

یاد عزیزش گرامی باد

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۷

*****************

پیام به مناسبت جانباختن رفیق رحمان نجات!

مطلع شدیم رفیق رحمان نجات عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران و کومه له در پی یک حادثه ناگوار جان عزیزش را از دست داده است. ما ضمن ابراز شدید تاسف در از دست دادن رفیق رحمان همدردی خود را با خانواده رفیق، فرزند دلبندش آرام و رفقای حزب کمونیست ایران و کومه له اعلام می داریم.

گرامی باد یاد و خاطره رفیق رحمان نجات.

حزب کمونیست ایران (مارکسیست- لنینیست- مائوئیست)

٢٠١٧-٠٧-١۴ - ٢٣ تیرماه ١٣٩٦

*****************

پیام تسلیت بمناسبت مرگ نابهنگام رفیق رحمان نجات

متاسفانه روز جمعه ۱۴ ژوئیه در یک حادثه ناگوار در شهر سلیمانیه در کردستان عراق یکی از رفقای قدیمی، رفیق رحمان نجات جان خود را از دست داد. .بدینوسیله به اعضا خانواده، دوستان، رفقای قدیم و رفقای وی در حزب کمونیست ایران و کومه له تسلیت گفته و خود را در غم این عزیزان شریک میدانیم

یادش گرامی باد

آزادی بیان

*****************

اطلاعیه به مناسبت درگذشت رفیق رحمان نجات

طبقه کارگر ایران یکی از یاران ثابت قدم خود را از دست داد

با اندوه فراوان شاهد از دست رفتن رفیق عزیز و گرانقدرمان رحمان نجات هستیم. رفیق رحمان در روز جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ بدنبال حادثه ای نادر و جانگداز در شهر سلیمانیه، در کردستان عراق، جان باخت.
رحمان نجات از فعالین متعهد و وفادار جنبش کارگری و فعال قدیمی جنبش کمونیستی و از کادرها و پیشمرگان حزب کمونیست ایران و کومله، و عضو اتحاد بین المللی، و نیز از اعضای اولیه و تشکیل دهندگان صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا و از بازرسین قبلی آن بود.
رفیق رحمان نجات با برخورداری از ارزش های خوب و برجسته کارگری و کمونیستی و طی چند دهه مبارزه انقلابی به همرزم و رفیقی صدیق و صمیمی و بی ریا و با محبت بدل شده بود.
از دست رفتن رفیق رحمان نجات را به آرام عزیز و مینوی گرامی و به همه دوستان و رفقایش و به فعالین جنبش کارگری و کمونیستی تسلیت می گوییم.

یادش همیشه زنده و گرامی خواهد ماند

صندوق همبستگی با کارگران ایران - کانادا

۱۵ جولای ۲۰۱۷

*****************

رفیق رحمان از میان ما رفت

در فراق رفیق رحمان نجات

با اندوه فراوان با خبر شدم رفیق رحمان نجات در اثر یک سانحه جان خود را از دست داده و برای همیشه ما را ترک نموده است.
رفیق رحمان نجات یکی از صادقترین و بی ریا ترین فعال کارگری و جنبش کمونیستی ایران بود، او نمونه بارز یک فعال چپ وکمونیست بود هیچگاه جایگاه خود را گم نمیکرد و در هرمکانی سخن مناسب با آن جمع را مطرح میکرد، او دقیقا نقطه مقابل کسانی بود که فرصت طلبانه فقط بقصد مطرح نمودن خود فعال میباشند.
جنبش کارگری ایران سالهاست که به اصل استقلال خود پی برده ودر آن جهت حرکت میکند، رفیق رحمان نجات به این اصل کاملا باور داشت وبه آن احترام میگذاشت، او با وجودیکه یکی از اعضاء کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران بود ولی در جلسات اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران بعنوان یک عضو ساده بدون آنکه نامی از حزب خود بمیان آورد یا اینکه قصدی برای تبلیغ برنامه های حزبی خود داشته باشد صادقانه فقط بعنوان یک فرد نظر میداد و در بحثهای ما فعالانه شرکت مینمود. واقعآ جای این عزیز برای همیشه در میان ما خالیست و جنبش کارگری و کمونیستی ایران سالهای سال باید زحمت بکشد تا جای خالی او را پر نماید.
من مراتب تسلیت خود را به خانواده رحمان عزیز. همچنین برای رفقای کانادا اتحاد بین المللی که میدانم با از دست دادن رحمان عزیز دچار خلاء بزرگی شده اند. و حزب کمونیست ایران که اعتراف میکنم یکی از ارزشمندترین عضو خود را از دست داده است. اعلام میدارم. برای همه صبر وبردباری آرزو میکنم.

یادش جاودان، راهش پررهرو باد.

علی مبارکی - ۱٦ جولای ٢٠١٧ - سوییس

غاقلان
همسازند،
تنها توفان
کودکان ناهمگون می زايد.
همساز
سايه سانانند،
محتاط
در مرزهای آفتاب
در هيات زندگان
مردگانند.
وينان دل به دريا افکنانند،
به پای دارنده ی آتش ها
زندگانی
دوشادوش مرگ
پيشاپيش مرگ
هماره زنده از آن سپس که با مرگ
و همواره بدان نام
که زيسته بودند،
که تباهی
از درگاه بلند خاطره شان
شرمسار و سرافکنده می گذرد.
کاشفان چشمه
کاشفان فروتن شوکران
جويندگان شادی
در مجری آتشفشان ها
شعبده بازان لبخند
در شبکلاه درد
با جا پائی ژرف تر از شادی
در گذرگاه پرندگان.
در برابر تندر می ايستند
خانه را روشن می کنند،
و می ميرند.

*****************

درگذشت نابهنگام رحمان نجات

با کمال تاسف مطلع شدیم رفیق رحمان نجات، از فعالین باسابقه کومله و عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران، طی واقعه ای ناگوار در کردستان عراق، جان خود را از دست داد.
از دست دادن رفیق رحمان را به حزب کمونیست ایران، خانواده و بستگان ، و به همه همسنگران او صمیمانه تسلیت میگوئیم.

دبیرخانه حزب کمونیست کارگری - حکمتیست (خط رسمی)

١۵ ژوئیه ٢٠١٧

*****************

پيام تسليت بمناسبت مرگ نابهنگام رحمان نجات

مرگ نابهنگام دوست عزیزمان رحمان نجات ما را متاثر کرد. مبارزان کمونیست این ضایعه را  به خانواده  و وابستگان فامیلی و رفقایش تسلیت می گوید.

یادش گرامی باد.

مبارزان کمونیست - ۲۵ تیر ۱۳۹۶