افق روشن
www.ofros.com

کارزار جهانی برای آزادی فعالین کارگری


کمیته دفاع از زندانیان سیاسی                                                                                سه شنبه ٢ مهر ١٣٩١

علیرغم اعتراضات گسترده در سطح بین المللی و در ایران برای آزادی فعالین کارگری در بند، رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی همچنان شمار زیادی ازفعالین و چهره های شناخته شده جنبش کارگری ایران را در اسارتگاه های قرون وسطایی خود حبس کرده است. این انسان های شریف و آزاده فقط به خاطر دفاع از حقوق خود، دستگیر و تحت شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفته اند. اکنون رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی واحد تهران در وضعیت بسیار وخیم جسمی بدون امکان دریافت خدمات پزشکی در زندان بسر می برد. شاهرخ زمانی، محمد جراحی و بهنام ابراهیم زاده از اعضای کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری، مهدی فراحی شاندیز، و دیگر فعالان جنبش کارگری همچنان در زندان های ضد بشری جمهوری اسلامی هستند. پدرام نصرالهی، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی که قبلا با قرار وثیقه سنگین آزاد شده بود را به سه سال حبس تعزیری محکوم کرد. ريحانه انصاری، علیرضا عسگری، فعالان کارگری و عضو کمیته هماهنگی و جليل محمدی را به یک سال حبس تعلیقی (با الزام به معرفی هر ماهه به مقامات امنیتی) محکوم شدند.همچنین عادله چراغی ،همسر علیرضا عسکری بعد از آزادی ایشان در محل کارگاه خیاطی اش دستگیرودربازداشت شد. شریف ساعد پناه و مظفر صالح نیا از اعضای هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران که با قرار وثیقه آزاد شده بودند دوباره به دادگاه احضار شدند. رژیم جمهوری اسلامی علاوه بر فعالین جنبش کارگری، فعالین دیگر عرصه های مختلف اجتماعی را نیز تحت پیگرد قرار می دهد. فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان، عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران و از یاران کانون مدافعان حقوق کارگر همچنان در زندان بسرمی برد. رژیم اسلامی در هفته های اخیر ده ها تن از فعالین دفاع از حقوق کودک، حقوق زنان و فعالین جنبش دانشجویی را احضار و یا روانه زندان کرده است.
برای افشای ماهیت ضد مردمی وضد کارگری جمهوری اسلامی و برای جلب حمایت بین المللی ازجنبش کارگری ایران،و برای آزادی فوری و بدون قید و شرط کارگران زندانی ودفاع از افزایش دستمزد کارگران و همبستگی با مبارزات کارگران ایران.
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی و کتابخانه پوینده و جمعی از پناهجویان ایرانی (Tilflugt i kirken) از این کارزار جهانی پشتیبانی میکند واز همه ایرانیان مقیم کپنهاک تقاضا میکنیم در اکسیون اعتراضی شرکت کنند و با حضور خود در کناز کارگران زندانی و فعالین چنبش کارگری و خانواده های آنها را حمایت کنیم.

زمان شنبه ٢٧ ا کتبر از ساعت ١۵ تا ١٦

مکان :مقابل دفتر امنستی اینترناسیونال در کپنهاگ آدرس: Gammeltorv 8, 1457 København K

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی!

کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی،

کارگران و فعالین کارگری و اجتماعی بی قید و شرط آزاد باید گردند!

زنده باد همبستگی بین المللی با جنبش کارگری ایران!

زنده باد آزادی و برابری

کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران (دانمارک )

و کتابخانه پوینده و جمعی از پناهجویان ایرانی (Tilflugt i kirken)