افق روشن
www.ofros.com

اطلاعیۀ تکمیلی: کارگر تی وی،تلویزیون مستقل جنبش کارگری ایران


کارگر تی وی                                                                                                پنجشنبه ١١ شهریور ١٣٨٩

کارگران و فعالان کارگری ! کارگر تی وی به سالگرد شروع برنامه های خود نزدیک می شود، و در مدتی که از پخش آن گذشته است برنامه های متنوعی را برای جامعه ی کارگری ایران ارائه کرده است. حتما کسانی هستند که قسمت هایی از برنامه ها را ندیده باشند و به تازگی به جمع بینندگان کارگر تی وی پیوسته باشند. از این رو بر آن شدیم تا تولیدات کارگر تی وی را در سایتی که به تازگی راه اندازی شده است در اختیار کارگران و فعالین کارگری قرار دهیم. آدرس این سایت عبارت است از:
www.kargartv.com و حاوی قسمت های مختلفی است که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:
١- آموزش: متون و تصاویر مربوط به بخش آموزشی کارگر تی وی (در این بخش مفاهیم ساده ی مربوط به جنبش کارگری و مفاهیم طبقاتی به شکلی ساده آموزش داده شده است. کارگران می توانند این نوشته ها را به دیگر کارگران معرفی کنند و یا با چاپ و انتشار آن این موارد را به دیگران آموزش دهند)
٢- گزارش کارگری : متون و تصاویر مربوط به بخش گزارش کارگری تی وی.
٣- کلیپ : کلیپ های کارگری ساخته شده توسط تی وی و یا ارسال شده.
٤- خبر : یک هفته خبر با کارگر تی وی شامل مهم ترین اخبار کارگری هفته
۵- پخش زنده : پخش زنده ی کارگر تی وی به صورت اینترنتی ( قابل ذکر است فقط جمعه ها ۶:٣٠ تا ٧:٣٠ عصر ، جمعه ها ١١ تا ١٢ شب و شنبه ها ۶:٣٠ تا ٧:٣٠ که زمان پخش برنامه های کارگر تی وی است مربوط به این شبکه می باشد و در بقیه ی ساعات برنامه های کومله پخش می شود که ارتباطی به کارگر تی وی ندارد.)
۶- تماس با ما
شایان ذکر است همه ی قسمت های سایت هنوز کامل نشده و ممکن است بعضی از موارد ذکر شده در بالا ناقص باشد.
همچنین کارگران و فعالان کارگری که عضو فیس بوک هستند می توانند در صفحه ی ویژه ی کارگر تی وی (kargartv) عضو شوند و از آن طریق با تلویزیون خودشان رابطه داشته باشند. همچنین پیامگیر کارگر تی وی به شماره ی ٨٦۴٣۵٧٠١-۴٦+ همواره منتظر شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان است. برنامه های کارگر تی وی بر روی ماهواره ی هاتبرد، فرکانس ١١۴٧٠، سیمبول ریت ٢٧۵٠٠ و٦/۵ FEC پخش می شود.
اخبار، گزارشات و مطالب خود را به آدرس kargartv@gmail.com برای ما ارسال کنید. همچنین می توانید شماره ی تماس خود را جهت انجام مصاحبه ی کارگری برای تلویزیون مستقل جنبش کارگری ایران ( کارگر تی وی) ارسال کنید.
تقاضا مندیم از هیچ کوششی در جهت معرفی این شبکه ی مستقل به کارگران دریغ نکنید و ما را در اداره ی این امر مهم تنها نگذارید.

چند سطری در مورد انگیزه ی راه اندازی کارگر تی وی
سرمایه داری در اشکال متنوع خصوصی و دولتی و با اهرم های فشارمانند سرکوب پلیسی، قضایی ، انقیاد فکری، فرهنگی، آموزشی و رسانه ای ، سعی در تحکیم وضعیتی دارد که منافع اش را حفظ و تثبیت نماید. رسانه های مختلف و رنگارنگ هیچ سخنی از مطالبات، اعتراضات و خواسته های عمیق و واقعی کارگران نمی کنند. رسانه های سرمایه داری نمی خواهند کارگران از واقعیت مربوط به کار و زندگی شان بیشتر با خبر شوند و در انواع و اقسام برنامه های آنان نه تنها از راه حل هایی برای از بین بردن استثمار انسان و رهایی کارگران سخنی به میان نمی آید بلکه به روش های مختلف در راستای به استثمار کشیدن کارگران نیز گام بر می دارند.
در چنین شرایطی برای کارگران ایران نیاز و حضور یک رسانه ی تصویری کارگری ، بیش از هر روز احساس می شد. رسانه ای که اخبار کارگران را منعکس نماید؛ کارگران را از حال یکدیگر آگاه کند؛ با اجرای برنامه های آموزشی، در متشکل شدن شان آنان را همراهی کند ودر شناساندن تمامی مصائب نظام سر مایه داری و رهائی کارگران تلاش کند و در یک کلام بتواند شبکه ای کارگری باشد.
در مهرماه سال ١٣٨٨ کارگر تی وی بر اساس همین احساس نیاز و ضرورت و به همت کارگران و فعالین کارگری و با جهت گیری در راستای محو استثمار انسان بر انسان و مبارزه برای ایجاد جامعه ای انسانی طراحی و راه اندازی شد.
این شبکه به هیچ گروه ، سازمان و نهادی وابسته نبوده و تلاش می کند در کنار و برای طبقه ی کارگر ایران (و جهان) فعالیت کند.

کارگر تی وی - ٣ شهریور ١٣٨٩