افق روشن
www.ofros.com

!حکم جدید بهنام ابراهیم زاده محکومیت بابت اطلاع رسانی


کانون مدافعان حقوق کارگر                                                                                                   چهارشنبه ۱٧ دیماه ۱۳۹۳

حکم جدید بهنام ابراهیم زاده محکومیت بابت اطلاع رسانی!

بهنام ابراهیم زاده که ماه‌های پایانی محکومیتش را می‌گذراند به نه سال و نیم حبس دیگر محکوم شده است. وی پس از هجوم ماموران به بند ٣۵٠ و ضرب و شتم زندانیان و تخریب اموالشان به زندان گوهردشت تبعید شد و مجددا مورد محاکمه قرار گرفت.
یکی از مهم‌ترین “جرم‌های” جدید وی اطلاع‌رسانی از داخل زندان است. زندانیانی که در یکی از امنیتی‌ترین زندان‌های ایران، با محدودیت‌ها و فشارهای بسیاری روبرو هستند و مدت‌های مدید حتا از داشتن تماس تلفنی با خانواده‌ی خود محروم بوده‌اند، حق طبیعی خود می‌دانند که از هر طریق ممکن با خارج زندان ارتباط داشته و اطلاع‌رسانی کنند.
کانون مدافعان حقوق کارگر ضمن اینکه بار دیگر خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی از جمله زندانیان کارگری، بهنام ابراهیم زاده، شاهرخ زمانی، محمد جراحی و … است، اعلام می‌کند که اطلاع‌رسانی از وضعیت زندان‌ها و بدرفتاری با زندانیان سیاسی جرم نیست، بلکه اساسا زندانی کردن انسان‌ها به اتهام داشتن عقیده‌ای خاص یا دفاع از حقوق کارگران جرم است. بدرفتاری و ایجاد محدودیت‌های غیر انسانی، غیر منطقی و غیرقانونی، برای همه زندانیان جرم است و کسانی باید محکوم شوند که این اعمال را انجام می‌دهند.

کانون مدافعان حقوق کارگر - دی ماه ٩٣