افق روشن
www.ofros.com

اطلاعیه در رابطه با مصاحبه بهروز خباز و اطلاعیه بهروز خباز


کمیته هماهنگی برای کمک - بهروز خباز                                                            دوشنبه ۱۴ شهریور ماه ١٣٩٠

اطلاعیه کمیته هماهنگی در رابطه با مصاحبه آقای بهروز خباز

طی روز های اخیر مصاحبه ای از طریق یکی از رسانه های خارج کشوری و در برنامه ای با نام چشم انداز پخش شد که در آن ، آقای بهروز خباز - فعال کارگری مقیم کشور سوئد - نقطه نظرات خود را در رابطه با کمیته هماهنگی، با عنوان " کمیته هماهنگی، تاریخچه و موقعیت کنونی " انعکاس داده اند .
قابل توجه اینکه آقای خباز در این مصاحبه موضوعات و ادعا هایی را مطرح کرده اند که بعضا هیچ ربطی به كمیته هماهنگی نداشته و صرفا نقطه نظرات شخصی و مورد قبول خود ایشان است. لازم به یادآوری است که تنها آن بخش ها و مواردی از این گفتگو و علی العموم هر مصاحبه و گفتگوی دیگر ، مورد تایید كمیته هماهنگی می باشد كه از طریق اخبار، گزارشات و اطلاعیه های رسمی این كمیته منتشر شده و رسما مورد تایید این تشکل می باشد .
همچنین بر خود لازم می دانیم به موارد زیر نیز اشاره ای داشته باشیم:
كمیته ی هماهنگی یک تشكل مستقل است که به استناد مواضع و اساسنامه ی مورد توافق خود نه تنها هیچ عضوی در خارج از كشور نداشته بلكه هیچ سخنگو و نماینده ای نیز در خارج از ایران ندارد. این کمیته همچنین بر اساس مستندات و مواضع مورد قبول و پذیرش خود ، به ویژه بعد از مجمع عمومی پنجم ، که در فروردین ماه امسال ( ١٣٩٠) برگزار شد ، هیچ سخنگویی نیز در داخل كشور معرفی نكرده است .
از نظر کمیته هماهنگی، اعلام مواضع و نقطه نظرات آن ، تنها از طریق اطلاعیه ها و وبسایت رسمی این كمیته منتشر شده و به اطلاع عموم می رسد . در این رابطه ما از همه ی فعالین كارگری و كارگران دعوت می كنیم که برای هرگونه تماس با كمیته ی هماهنگی و هرگونه اظهار نظر، نقد و پیشنهادی ، ایمیل رسمی این كمیته را مد نظر قرار داده و مشخصا از طریق این آدرس با کمیته در تماس و ارتباط باشند .
در پایان بار دیگر یادآوری و تاکید می کنیم كه هرگونه اقدام ِ وبسایت ها،شبكه های مجازی اجتماعی،نشریات و رسانه های مختلف و هر گونه اظهار نظر افراد ، چه در داخل و چه در خارج از كشور،از نظر كمیته هماهنگی اقدامی مربوط به خود آنان تلقی شده و مسئولیت آن بر عهده آن فرد یا آن شبکه می باشد . مگر اینكه مستند به نوشته ها و مواضع رسمی این كمیته بوده و به صورت علنی و شفاف توسط ارگان های آن اعلام شده باشد .

كمیتۀ هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری - ١٠ شهریورماه ١٣٩٠

دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰

*****************

اطلاعیه

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، اطلاعیه ای در ارتباط با مصاحبه اخیر من با برنامه ی چشم انداز انتشار داده است و در آن این گونه مطرح شده است که گویا من ادعای سخنگویی کمیته را در آن گفت و گو داشته ام ، و یا ادعاهایی را در مورد این کمیته به دلخواه مطرح کرده ام، بدین وسیله اعلام می کنم، من در آن مصاحبه به هیچ وجه خود را سخنگوی فعلی کمیته معرفی نکرده ام، و هر چه که در آن گفت و گو مطرح کرده ام، عمدتاً مربوط به دوره ی پیش از خروج من از کشور بوده است. اطلاعیه ی کمیته ی هماهنگی در حالی منتشر می شود که پیش از این از سوی فرد یا افرادی تلاش های زیادی صورت گرفته است، تا استقلال این کمیته را که با خون دل فعالین صدیق کارگری تشکیل شده است مخدوش کنند، سرگذشت تاکنونی کمیته را حداقل کسانی که امروز این اطلاعیه را منتشر کرده اند به خوبی می دانند، مکاتبات داخلی کمیته قویاً این را اثبات می کند، من برای اعضای هیئت اجرایی این کمیته و رویکرد فعلی آن عمیقاً متأسفم.

بهروز خباز - ۵ سپتامبر ٢٠١١