افق روشن
www.ofros.com

وضعیت وخیم جسمانی و تمدید بازداشت مجید حمیدی

کمیتۀ هماهنگی برای کمک                                                                                         جمعه ٩ بهمن ۱٣٨٨

وضعیت جسمانی مجید حمیدی، فعال کارگری بازداشت شده وخیم است

کارگران، مردم شرافتمند و آزاده!

تشکل های کارگری و مدافع حقوق بشر!

همان گونه که در روز های گذشته به اطلاع افکار عمومی رسیده است، مجید حمیدی فعال کارگری وعضوکمیته هماهنگی برای کمک به ایجادتشکل های کارگری در روز پنج شنبه ٢۴/ ١٠/ ٨٨، بازداشت و تاکنون خانواده اش هیچ اطلاعی از سرنوشت او ندارند.
مجید حمیدی کیست؟ لازم است بهتر او را بشناسیم. مجید در یک مغازه ی کوچک گلیم فروشی که متعلق به پدرش است، در بازارفرش فروشان سنندج، کار می کند. او یاورهمیشگی کارگران زحمتکش بوده وسراسرزندگی اش را نیز وقف تلاش برای باور داشتن به نیروی آنها، کرده است.
باربران بازار فرش فروشی ها ودست فروشان سنندج حمایت های بیدریغ جمعی وفردی اورا بارها وبارها دیده اند. کارگران نساجی کردستان دراعتصابات شان برای بدست آوردن حقوق پایمال شده خود، کارگران فرش غرب بافت و شرکت ریسندگی پرریس سنندج دراعتراض های گسترده شان برای بازگشت به کار وگرفتن مطالبات شان، همواره مجید حمیدی را در کنار خود دیده اند. خبازان و دیگر کارگران شهر سنندج، او را به عنوان یکی از حامیان پر تلاش و پیگر خود می شناسند. پشتیبانی مجید حمیدی از خواسته ها و حقوق کارگران، تنها مختص به شهرسنندج نبوده است. او از اعتراض های رانندگان اتوبوسرانی تهران، فرش غرب بافت کرمانشاه، کارگران نیشکر هفت تپه برای دستیابی به مطالبات شان، حمایت کرده است.
چهره مردمی و مورد اعتماد مجید حمیدی در بین کارگران و حضور عینی و عملی اش با صنف های مختلف و کارنامه درخشان او در دفاع از حقوق طبقه کارگر، باعث شد که سرمایه داران و حامیان آنها، از او کینه داشته باشند و خار چشم شان باشد و تصمیم به ترور وی بگیرند. به این ترتیب مجید حمیدی، این فعال کارگری روز پنجشنبه مورخ 26 مهر 1386 با شلیک چندین گلوله مورد سوء قصد قرار گرفت. او در این اقدام تروریستی جان سالم بدر برد، اما هنوز گلوله های بر جای مانده در سرش، سلامتی شنوایی و بینایی اش را تهدید می کند و احتمال فلج شدن او را افزایش می دهد. بنا به گفته پزشک معالج، یکی از گلوله‌ها که از پشت سر به وی اصابت کرده، روی عصبی که در ارتباط با چشم و دهان است، قرار گرفته که به دلیل حساسیت عمل، شدت جراحت و احتمال تاثیر منفی روی قسمتی از صورت او، عمل جراحی به تعویق افتاده است و همین امر، سلامتی جسمی مجید حمیدی را شدیدا به خطر انداخته است. مجید حمیدی نیاز به مراقبت جدی و فضای امن جسمی و روحی دارد. پس هر گونه شوک فیزیکی ویا عصبی سلامتی وی را به خطر میاندازد .
ما از همه کارگران، تشکل های کارگری و حقوق بشر داخلی و بین المللی و مردم شریف می خواهیم که از هر طریق ممکن به بازداشت مجید حمیدی اعتراض کرده و خواستار آزادی فوری این فعال کارگری شوند. بدون شک مسئولیت سلامتی جسمی مجید حمیدی بر عهده بازداشت کنندگان اوست چرا که مجید حمیدی هیچ جرمی جز دفاع از حقوق و مطالبات پایه‌ایی و بر حق کارگران و مردم زحمتکش مرتکب نشده است. ما خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط مجید حمیدی هستیم.

ششم بهمن ١٣٨٨

_____________________________________________

تمدید بازداشت مجید حمیدی

مجید حمیدی فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری همچنان در بازداشت به سر می‌برد.ا مدت دوهفته از بازداشت مجید حمیدی می‌گذرد و وی همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد. طبق قرار قبلی ، مدت ده روز بازداشت برای وی تعیین شده بود اما نیروهای امنیتی مجددا به اطلاع خانواده مجید حمیدی رسانده‌اند که قرار بازداشت وی تا بیست روز دیگر تمدید شده است. این در حالی است که وضعیت جسمانی مجید حمیدی بر اثر گلوله‌های موجود در بدنش در جریان ترور ناموفق وی، به شدت وخیم است و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد و هر گونه فشار روحی و جسمی وخامت جسمانیش را تشدید میکند.ا

کمیتۀ هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

٧/١١/١٣٨٨

www.khamahangi.com
www.komitteyehamahangi.blogfa.com
komite.hamahangi@gmail.com