افق روشن
www.ofros.com

ادامه بازداشت اعضای سندیکای واحد

و محکومیت رضا رخشان را محکوم می کنیم


کمیته هماهنگی برای کمک                                                                                       یکشنبه ١۴ آذر ١٣٨٩

کارگران، تشکل‌های کارگری و نهاد‌های مدافع حقوق بشر داخلی و بین‌المللی!
در ادامه سرکوب جنبش کارگری ایران و زندانی کردن نمایندگان منتخب آنها، دادگاه تجدید نظر اهواز، رضا رخشان از اعضای سندیکای نیشکر هفت تپه و رئیس هیئت مدیره این تشکل کارگری را به ٦ ماه حبس محکوم کرد. در شرایطی این کارگر و فعال کارگری جنوب به اتهام " نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی" به زندان محکوم می شود که بسیاری از کارگران کارخانه‌ها و مراکز تولیدی و خدماتی، از جمله کارخانه لوله سازی خوزستان، ماه‌هاست که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. آیا پاسخ مطالبات و خواسته‌های کارگران و دفاع از حقوق آنها توسط نمایندگان‌شان، احضار و بازداشت و زندان است؟
علاوه بر این در هفته‌های اخیر، بار دیگر موج تازه‌ای از دستگیری اعضای سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران، آغاز شده و علی اکبر نظری از راننده‌های خط یک و مرتضی کمساری بازداشت شدند. این در حالی است که غلامرضا غلامحسینی و رضا شهابی پیش از این زندانی شده بودند.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری ضمن محکوم کردن این اقدام‌های ضد کارگری، خواستار منع تعقیب و آزادی تمامی کارگران و فعالین کارگری زندانی از جمله منصور اسالو، ابراهیم مددی، بهنام ابراهیم زاده می باشد. ما از کارگران و تشکل‌های کارگری و مدافعین حقوق بشر داخلی و بین‌المللی می خواهیم که از هر طریق ممکن برای آزادی کارگران زندانی بکوشند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

١٢ آذر ١٣٨٩