افق روشن
www.ofros.com

اطلاعیه

ایرانیان متعهد و آزاده مقیم سیدنی


کمیته همبستگی - استرالیا                                                                                  سه شنبه ٣٠ آذر ١٣٨٩

حادثه غرق کشتی حامل پناهندگان در آب های مجاور جزیره کریسمس ( Christmas Island) استرالیا و جانباختن دهها پناهنده، تنها یک حادثه دریائی ساده به حساب نمی آید. این حادثه ادامه ى چندين حادثه دیگری از این نوع است که در طی چند ساله گذشته در سواحل استرالیا اتفاق افتاده و جان صدها نفر را گرفته است. مسئول این حوادث کیست؟ چه کسی مسئول جان پناهندگانی است که با عبور از تهدیدات و خطرات متعدد برای رسیدن به یک زندگی کمی انسانی تر دچار چنین سرنوشت دردناکی می شوند؟ بدون توجه به سرنوشت قربانيان اين وقایع، همواره اين اتفاقات تنها به محملی برای بهانه جويى هاى سياسى بين سياستمداران استراليايى علیه یکدیگر تبدیل مى شود بدون اینکه در سیاست های دولت استرالیا در این رابطه هیچگونه تغییری بوجود آید.
برای همدردی با بازماندگان قربانيان حادثه اخیر و برای اعتراض به تعلل ، اهمال کاری و فشار به دولت استرالیا برای روشن شدن ابعاد این حادثه روز ۴ شنبه ، ٢٢ دسامبر از ساعت ۵ بعد از ظهر همراه با دیگر نیروهای مترقی استراليايى در حمايت از پناهندگان، گردهم می آئیم.

مکان : روبروی تاون هال سيتى، جورج استریت

برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ٠۴١٣۴٨٩۴٢٠ طاهر تماس بگیرید

کمیته همبستگی با جنبش کارگری ایران - استرالیا

٢٠/١٢/٢٠١٠

proletarianunite@gmail.com