افق روشن
www.ofros.com

پیام بهنام ابراهیم زاده كارگر زندانی برای اعتصاب غذا در دفاع از رضا شهابی

اطلاعیه های کمیته دفاع از رضا شهابی

کمیتۀ‌ دفاع از رضا شهابی                                                                                    دوشنبه ٢١ آذر ماه ١٣٩٠

پیام بهنام ابراهیم زاده كارگر زندانی برای اعتصاب غذا در دفاع از رضا شهابی

رضا شهابی عزیز
درود بر مقاومت و پایداریت

به عنوان كارگری كه درد و رنج های یك كارگر را با پوست و استخوانم لمس كردم با تو احساس همدردی میكنم. بی توجهی مسوولان به اوضاع جسمی و روانی تو كه به جامعه ی كارگری جان میبخشی نشان از بی تدبیری و بی احساسی و اراده حاكمانی است كه با رنج های و دنیای كارگران بیگانه اند.
اینجانب بهنام ابراهیم زاده ضمن محكوم كردن برخورد غیر انسانی و غیر قانونی با شما و ضمن اینكه می خواهم كه به اعتصاب خود پایان دهید، به مسوولان هشدار میدهم تا به وضعیت وخیم شما رسیدگی شود. در غیر اینصورت من نیز به اعتصاب غذایی كه از امروز آغاز كرده ام ادامه خواهم داد. چرا كه اینجانب نمی توانم نسبت به تهدید به جان یكی از فعالان كارگری بی تفاوت باشم.

بهنام ابراهیم زاده - كارگر زندانی در بند ٣۵٠ زندان اوین

٢١ آذرماه ٩٠

****************

اطلاعیه شماره ۵ كمیته دفاع از رضا شهابی

شرایط دشوار رضا در بیست و یكمین روز اعتصاب غذا - ترس مقامات از

انجام عمل جراحی - اعتصاب بهنام ابراهیم زاده در دفاع از شهابی - جدیدترین لیست اعضای كمیته دفاع

روز دوشنبه ٢١ آذرماه اعضای خانواده ی رضا برای ملاقات به زندان اوین رفتند. به آنها اعلام شد به دلیل وخامت اوضاع جسمی، امكان انتقال رضا به سالن ملاقات وجود ندارد و آنها باید به محل دادستانی اوین مراجعه كنند زیرا انتقال رضا با ماشین به آنجا ممكن است.
رضا شهابی در بیست و یكمین روز اعتصاب غذای خود در شرایطی بود كه حتا سرش را نمیتوانست تكان دهد. پیش از انتقال رضا از بند ٢٠٩ به بند ٣۵٠ به رضا گفته شده است چنانچه دست از فعالیت كارگری بردارد او را آزاد میكنند و رضا باید بابت این موضوع تعهد بدهد كه رضا نپذیرفته است. همچنین یكی از مسوولین قضایی روز گذشته با حضور در بند ٣۵٠ به رضا گفته است درصورتی كه دست از اعتصاب غذا بردارد او را آزاد میكند و رضا پاسخ داده دفعه ی قبل كه اعتصاب كردم همین حرف را زدید و با وجود اینكه میدانید من بیگناهم هیچ كاری نكردید. این بار من تا پای مرگ دست از اعتصاب غذا برنخواهم داشت و خواهان آزادی فوری و مداوا هستم.
رضا در ملاقات به یكی از اعضای خانواده ی خود اعلام كرده است كه برای من مردن در راه جنبش كارگری افتخار است. ما ٩٩ درصد افراد جامعه هستیم. اما ثروت ها در دست یك درصد جامعه است. ما جان می كنیم و كار میكنیم اما حتا نمیتوانیم فرزندان خودمان را برای چند روز به مسافرت ببریم. نمیتوانیم آنها را به آموزشگاه ببریم تا چیزی بیاموزند. من از حق و حقوق كارگران دفاع كرده و میكنم .اكنون نیز تا پای جان بر بیگناهی خودم و خواست آزادی بی قید و شرط می ایستم. من خواهان این نیستم كه از بلاتكلیفی بیرون بیایم. خواهان این نیستم كه با وثیقه آزاد شوم. زیرا من وثیقه ای برای گذاشتن ندارم و جرمی هم مرتكب نشده ام كه بخواهم تكلیفم معین شود. من را نیمه جان و بیمار كرده اند. باید مداوا شوم و بی قید و شرط آزاد شوم.
همچنین پزشك زندان اوین نیز به رضا اعلام كرده است عمل جراحی تو بسیار خطرناك و حساس است و مهره های گردنت باید جایگزین شوند. این عمل ریسك بالایی دارد و اكنون هیچ كس مسوولیت این عمل را نمی¬پذیرد. كدام بیمارستان یا كدام مسوول قضایی مسوولیت این عمل را می پذیرد؟ او به رضا اطلاع داده است كه اكنون همه از زیر بار این مسوولیت در می روند.
همچنین از صبح روز دوشنبه بهنام ابراهیم زاده فعال كارگری محبوس در بند ٣۵٠ زندان اوین در اعتراض به اوضاع جسمی وخیم رضا شهابی و با خواست آزادی فوری و بی قید و شرط شهابی، دست به اعتصاب غذا زده است.(متن نامه ی بهنام ابراهیم زاده در این باره جداگانه منتشر میشود).
كمیته دفاع از رضا شهابی طی این چند روز تعداد بسیاری نامه و اطلاعیه ی حمایتی از سوی افراد و تشكل های كارگری در داخل و خارج از كشور دریافته كه به كارزار مبارزه برای آزادی رضا شهابی پیوسته اند.
ما ضمن تشكر از همه ی آنها در اینجا جدیدترین لیست اسامی كارگران و فعالین كارگری داخل كشور كه تا امروز به عضویت این كمیته درآمده اند را اعلام میكنیم.
همچنین این كمیته خواستار آن است كه اعضا ی این كمیته و نیز افراد و تشكل های حامی، از هر طریق ممكن برای آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی تلاش نمایند.
اعضای كمیته دفاع میتوانند پیشنهادات،برنامه ها و نظرات خود را از طریق ایمیل این كمیته در اختیار قرار دهند.همچنین اعضایی كه مایلند شماره تلفن خود را برای عضویت در گروه سخنگویان كمیته و به منظور اعلام عمومی جهت تماس دیگران برای كسب اطلاعلات، اعلام نظرات و یا اعلام حمایت ها در اختیار قرار دهند،می توانند شماره تماس خود را به ایمیل این كمیته اعلام نمایند.

k.d.shahabi@gmail.com

كمیته دفاع از رضا شهابی - ٢١ آذرماه ٩٠

********

نام اعضا ( به ترتیب حروف الفبا ) - لازم به ذكر است كه اعضای كمیته دفاع (تا كنون ١٢۵ نفر) طیف وسیعی از افراد را شامل می شود.
علاوه بر اعضای خانواده ی رضا شهابی(همسر، فرزندان، خواهر، برادران،مادر، مادر همسر و دیگر اعضای فامیل، حدود ٢٠ نفر)، افراد دیگری ( تا این تاریخ ١٠۵ نفر) نیز عضو كمیته دفاع می باشند. در میان اعضای این كمیته افرادی از اعضای هیات مدیره ی سندیكای كارگران شركت واحد و یا فعالین كارگری شركت واحد،اعضای تشكل هایی همچون كمیته هماهنگی برای كمك به ایجاد تشكل های كارگری، كارگران و فعالین كارگری مستقل در شهرهای مختلف، فعالین جنبش زنان و فعالین جنبش لغو كار كودك وجود دارند. برخی از اعضا با ارسال متنی حمایتی، عضویت خود را اعلام كرده اند كه برای فشرده تر بودن متن اطلاعیه های این كمیته امكان نشر متون ارسالی آنها برای ما مقدور نیست.

رحمان ابراهیم زاده - لقمان ابراهیم زاده - جمیل احمدی - فرزاد احمدی - لطف اله احمدی - توفیق اسدی - علیرضا اكبری - توفیق امین پناه - مهرداد امین وزیری - عباس اندریانی - ریحانه انصاری - مریم بختیاری - کوروش بخشنده - گلباغ بهمنی - یاشار پورخامنه - برهان پیر خضرانی - جلال پیروتی - حسین پیروتی - رحمان تنها شوان حبیبی - گلریز خلیلی - مجید حمیدی - ئاکو حسینی - شیرکو حسینی - علی حسینی - صباح حیدری- غالب حسینی- عبداله حسینی - خالد حسینی - محسن حسینی تبار - صدیق خسروی - ربابه رضایی - بیژن رستمی - سید داوود رضوی - حمید رضایی - ظهیر رضوی - حشمت الله رضایی - هاشم رستمی - فواد زندی – صدیق سبحانی - حسن سعیدی - هوشیار سعیدی - علی سهرابی - مسعود سلیم پور-خالد ساعدی - فتاح سلیمانی - مسعود سبحانی - رحمان سلیمانی - نسترن شامعلی - علی شهابی زکریا - بهنام شهابی زکریا-حسن شهابی زکریا - پژمان شهابی زکریا - سمیه شوقی شندی - شیرین شهابی زكریا - محمد امین شهابی زكریا - زهرا شهابی زكریا - بهمن شهابی زكریا - مهدی شهابی زكریا - عسگر شهابی زكریا - قاسم شهابی زكریا -فرامرز شریعتی - عمر شعبانی - جلیل شریفیان - نجیبه صالحزاده - محمود صالحی- علی صالحی - مادر صمدی زکریا - یدالله صمدی- بختیار صمدی - حاتم صمدی - محمد عبدی پور - ریبوار عبدالهی - علیرضا عسگری - ابوبکر فطنی - چینی فیضی-کیوان فروتن - شورش فروتن - بهزاد فرج الهی - کژال فتاحی - مریم قاسملو - وفا قادری - یداله قطبی - مرتصی کمساری - چیمن کیخسروی - اقبال لطیفی - شهناز لرکی - افسانه ملا زینل - مینا موحد - جلیل محمدی - زاهد مرادیان - آزاد مرادی نیا - پروین مرادی نیا - صباح ملکی - کمال ملکی - ستار ملایی - سیروان مجیدی - ایوب مجیدی - جهانگیر محمود ویسی-حامد محمودی نژاد - لاله محمدی - فردین میرکی - نوشین محمدی - مریم میرکی - بهمن محمدی - سعید مقدم - کوکب محمدی-عمر مینایی - فرزاد مرادی نیا - خبات مرادی - مازیار مهرپور - نسرین محمدی - نادر نادری - فایق نامداری - کوروش نامداری - پروین نامداری - نامق نیکدل - پدرام نصرالهی - گوهر ناصری -افشین ندیمی پور- علی اکبر نظری - سید رضا نعمتی پور - احسن وزیری - عباس هاشمپور - میترا همایونی

****************

اطلاعیه شماره ۴

رضا را به جای بیمارستان به بند ٣۵٠ منتقل کردند!

روز یکشنبه ٢٠ آذرماه مسئولین زندان اوین، رضا شهابی را به جای بیمارستان به بند ٣۵٠ زندان اوین منتقل کردند. این خبر را رضا طی تماسی تلفنی به خانواده اعلام کرد و گفت که مسئولین زندان در توجیه این اقدام‌شان گفته‌اند: «فشار خون تو بسیار پایین است و به همین دلیل باید به بند ٣۵٠ منتقل شوی و نه بیمارستان»!
این در حالی است که پس از پیگیری‌های مستمر خانواده و بر اساس نامه ی دادستان مبنی بر انتقال اورژانسی رضا به بیمارستان که از روز یکشنبه ١٣ آذر در اختیار مسئولین بند ٢٠٩ قرار گرفت و همچنین بنابر گفته ی خود این مسئولین، باید رضای نیمه جان را در یکی از روزهای شنبه ١٩ آذر یا یکشنبه ٢٠ آذر به بیمارستان که محل مداوای مریضان است منتقل می‌کردند، نه بند ٣۵٠ که محل نگهداری زندانیان است!
خطر جانی و احتمال فلج شدن رضا را به شدت تهدید می‌کند و نگرانی ها برای سلامت او بسیار بالا رفته است.
در حالی که رضا بیستمین روز اعتصاب خود را در بدترین شرایط جسمی سپری می کند، ما ضمن محکوم کردن ادامه ی بازداشت رضا، خواستار انتقال اورژانسی و فوری رضا شهابی به بیمارستان هستیم و به مسئولین گوشزد می‌کنیم که تمام عواقب جانی ناشی از کوتاهی‌شان در انتقال او به بیمارستان، مستقیماً متوجه آن‌هاست.

کمیته دفاع از رضا شهابی - یکشنبه ٢٠ آذرماه ٩٠

****************

جان رضا در خطر است

نادر نادری عضوکمیته دفاع ازرضا شهابی:
جان رضا در خطر است، هنوز نامه دادستانی برای انتقال او به بیمارستان به زندان فرستاده نشده است.
برادر همسر رضا شهابی، فعال کارگری که از اول آذرماه امسال در اعتصاب غذا در زندان اوین به سر می برد با اظهار نگرانی شدید از وضعیت او به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: « حال رضا در آخرین تماسی که غروب یکشنبه این هفته داشت اصلا خوب نبود. و علیرغم آنکه خانواده، دوستان و کسانیکه به او لطف دارند خواسته بودند اعتصابش را بشکند او گفت قبول نمی کند چون دیگر از این وضعیت خسته شده است. پس از آنکه به دادستانی برای رسیدگی به وضعیت رضا شهابی نامه دادیم آنها از طرف پزشک قانونی ، پزشکانی به زندان فرستادند که آنها نیز پس از معاینه رضا نامه ای نوشتند که او باید سریعا به بیمارستان منتقل شود اما هنوز تاییدیه انتقال رضا به بیمارستان از سوی دادستانی به زندان فرستاده نشده است.»
نادر نادری، برادر همسر رضا شهابی با اظهار اینکه در این مدت تماس های تلفنی او محدودتر از قبل شده است، گفت:« بدتر از همه این است که او روز یکشنبه خیلی کوتاه توانست حرف بزند و برای قطع ارتباط تحت فشار بود. من می شنیدم که از آنطرف مرتب بهش می گفتند تلفن را سریع قطع کند. حتی در این وضعیت بحرانی هم او را اینطور تحت فشار قرار می دهند. نه تنها به وضعیت جسمیش رسیدگی نمی کنند بلکه با محدود کردن تماس هایش نیز می خواهند او را تحت فشار بگذارند.»
رضا شهابی، فعال کارگری که ۱۵ روز از اعتصاب غذایش می گذرد، ۲۲ خرداد سال گذشته بازداشت شد و تا کنون چندین بار به دلیل روشن نشدن وضعیت پرونده اش در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. او از زمان دستگیری تا حدود دو ماه پیش در سلول انفرادی بوده و یا تنها با یک نفر دیگر هم بند بود است. اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین است.
برادر همسر رضا شهابی همچنین خبر داد که این فعال کارگری در آخرین ملاقات کابینی خود به دلیل وضعیت بد جسمانی نیز نتوانسته حاضر شود: « آخرین ملاقات پنجشنبه هفته گذشته بود. ما به زندان رفتیم اما رضا به دلیل اینکه حالش مساعد نبود به سالن ملاقات نیامد. بچه های رضا هم آمده بودند که وضعیت روحی خوبی ندارند و لابد رضا نمی خواسته که بچه هایش او را در آن حال بد جسمی بیینند.»
نادر نادری با اعلام اینکه علیرغم تایید پزشکان هنوز دادستانی برای انتقال او به بیمارستان اقدامی انجام نداده است، گفت: « ۴ مهره گردن آقای شهابی دچار ساییده گی شده است و طبق نظر پزشکان بیمارستان بقیه الله و پس از آن تایید پزشک قانونی او باید سریع تحت عمل جراحی قرار بگیرد و ۶ ماه نیز باید بستری باشد. او حتی به دلیل مسکن های که برای آرام شدن دردهایش مرتب در زندان می خورد دچار مشکلات کبده و معده هم شده است.»
وی افزود: ‌« آخرین ملاقات پنجشنبه هفته پیش بود که به دلیل اینکه حالش مساعد برای ملاقات نبود نیامدند به سالن ملاقات فقط یکشنبه تماس داشتند. ما رفتیم زندان. اما خودشان قبول نکردند برای ملاقات . بخصوص که بچه هایش وضعیت روحی خوبی نیستند و ایشان نمی خواستند که بچه هایش او را در حال بد جسمی ببینیند.»
برادر همسر رضا شهابی گفت:« از مسئولان قضایی کشور می خواهیم که او زودتر آزاد شود چون مشکل خاصی ندارد تنها مشکلش کارگر بودنش است. ما می خواهیم که او سریع آزاد و تحت پیگیری پزشکی قرار بگیرد تا حداقل جانش در خطر نباشد.»

****************

اطلاعیه شماره ٣

رضای نیمه جان محاکمه خواهد شد!

روز ۵ شنبه ١٧ آذرماه در اثر پیگیری و اصرار همسر رضا، مامورین بند ٢٠٩ رضا شهابی را برای ملاقات به کابین ملاقات تلفنی آوردند.رضا به حالت نیمه جان درآمده و او را تا مسافتی با ماشین به سالن منتقل کرده بودند و سپس مامورین زیر بغل او را گرفته و کشان کشان تا کابین گفتگو آورده بودند.
رضا آنچنان ضعیف و بیجان بوده است که به سختی حرف میزده و همچنین نیم بدنش به حالت بیحس و فلج درآمده، و با سری کج به یک سو و کاملا خمیده و کم جان مینموده است.
مامورین تایید کرده اند که نامه ی دادستان برای انتقال اورژانسی رضا به بیمارستان را از روز یکشنبه ١٣ آذر در اختیار دارند اما او را احتمالن در یکی از روزهای شنبه ١٩ آذر یا یکشنبه ٢٠ آذر یعنی یک هفته بعد از دریافت نامه ی دادستان ، به بیمارستان خواهند برد!
این در حالی است که جان رضا در خطر است و احتمال فلج شدن وی وجود دارد. و ما تا کنون خبری از انتقال یا عدم انتقال رضا به بیمارستان دریافت نکرده ایم.و شدیدا نگران سلامتی او هستیم.
همچنین یکی از مامورین اعلام نموده رضا در دیماه دادگاهی خواهد شد و خود بلافاصله افزوده که ممکن است به خاطر وضعیت جسمی اش دادگاه به تعویق افتد.
رضا شهابی در ۴ خرداد ٩٠ دادگاهی شده و به دلیل اینکه هیچ موردی برای محکوم کردن علیه وی وجود نداشته تاکنون حکمی برایش صادر نشده است و معلوم نیست که در این مدت چند ماهه آیا رضا را به جرم بیمار بودن و دربند بودن، قرار است محاکمه کنند!؟
کمیته دفاع از رضا شهابی خواهان مداوا و آزادی بی قید و شرط رضا میباشد.
رضا هیچ جرمی مرتکب نشده است.
مسوولین قضایی باید مطابق واقعیات برای رضا برائت و حکم آزادی صادر کنند در حالی که اعلام شده برای او دادگاه تشکیل خواهد شد. در حالی که رضا نوزدهمین روز اعتصاب خود را در بدترین شرایط جسمی سپری میکند، ما هرگونه ادامه ی بازداشت رضا را محکوم میکنیم و از همگان خواهانیم برای آزادی رضا شهابی تلاش نمایند.

کمیته دفاع از رضا شهابی/ شنبه ١٩ آذرماه ٩٠

****************

اطلاعیه شماره ٢

امروز ١۵ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی، کارگر زندانی در بند ٢٠٩ زندان اوین میگذرد. و هنوز هیچ خبری از وضعیت رضا شهابی در دست نداریم.
آخرین بار که صدای رضا را شنیدیم روز یکشنبه، ١٣ آذر بود که او با صدای بسیار لرزان که حکایت از حال وخیم او میداد، صحبت میکرد. رضا ممکن است فلج شود و ما هنوز بی اطلاعیم که آیا او را به بیمارستان منتقل کرده اند یا خیر.
دادستان تهران تاییدیه ی پزشک قانونی را به زندان ارسال کرده که در آن تاکید شده رضا شهابی باید به سرعت برای عمل جراحی به بیمارستان منتقل شود. روز یکشنبه به هنگام صحبت کردن رضا با همسر و فرزندانش، از آن سوی خط دائم رضا را تحت فشار قرار میدادند که باید گوشی را بگذارد و تماس را قطع کند. این در حالی است که تماس تلفنی هر یکشنبه سهمیه ی زندانیان بند ٢٠٩ است. اما ماموران برای ایجاد فشار روانی بر رضا با وجود اینکه او از امکان معمول و همگانی تلفن هفتگی استفاده می کرده، وی را ناچار میکردند که هرچه زودتر مکالمه را پایان دهد.
خانواده ی رضا مدت هاست که موفق نشده اند رضا را ملاقات کنند. زیرا در ملاقات دو هفته یک بار و در آخرین نوبت ملاقات، رضا شهابی به دلیل ضعف مفرط جسمی در اثر بیماری و نیز بیحالی ناشی از اعتصاب غذا نتوانسته بود به سالن ملاقات بیاید. ماموران اطلاعات برای تخریب روحیه ی خانواده به آنها گفته بودند رضا خودش میگوید دوست ندارم خانواده ام را ببینم!
شهابی کارگری است که از حقوق صنفی خود و دیگر کارگران دفاع کرده است و اکنون ١٩ ماه است بیگناه و اکنون در شرایطی که احتمال فلج شدنش وجود دارد و جانش نیز در خطر است در زندان اوین و در شرایط دشواری محبوس است.
کمیته دفاع از رضا شهابی از تمام تشکل ها و افرادی که حمایت یا عضویت خود را به ما اعلام داشته اند تشکر نموده و به زودی اسامی اعضای جدید کمیته اعلام خواهد شد.
این کمیته خواهان اقدام فوری و هرچه بیشتر برای آزادی بی قید و شرط و فوری رضا شهابی است.

کمیته دفاع از رضا شهابی - ١٦ آذر ٩٠

****************

Second Communiqué from the Reza Shahabi Defence Committee

As of today, fifteen days have passed from the commencement of Reza Shahabi’s hunger strike, in section 209 of Evin prison. We have no news of Reza’s conditions.
The last time that we heard his voice was on 4th December 2011 and he spoke in a weak and shaking tone, which reflected his poor condition. There is a chance that Reza Shahabi may be left permanently disabled, and we still do not know whether or not he has been taken to hospital.
The Tehran prosecutor’s office sent the coroner's report to Evin prison, in which it has been recommended that Reza Shahabi must be quickly taken to hospital for an emergency operation.
On past Sunday, when Reza was speaking with his wife and children, constant pressure could be heard from the other end telling him to hang up and end the communication. This is whilst Sundays are set aside for prisoners from section 209 to use the telephone. However the guards sought to put him under further psychological pressure by telling him to finish his call quickly, even though he was using his official weekly telephone time; they left him with no choice but to cut his conversation short.
For a long time, Reza’s family have not been able to visit him. During his last fortnightly visiting time Reza Shahabi had been too weak and sick to get to the visiting room because of the effects of his hunger strike. Security operatives tried to do psychological damage to his family by telling them that Reza himself did not wish to “see his family”.
Shahabi is a worker who has defended the legitimate rights of other fellow workers, and because of that he has been in detention for 19 months . He is in a very unsafe condition and there is a growing fear that he might become paralyzed. He is facing unbearable conditions and his life is in danger.
The Reza Shahabi Defence Committee thanks all the organizations and individuals who have declared their support or membership of the committee and will soon communicate these names and declarations.
This committee calls for urgent steps to be taken in the immediate and unconditional release of Reza Shahabi.

Reza Shahabi Defence Committee- 16 Azar 1390

December 7, 2011

****************

French:

Communiqué n° 2 du comité de défense de Réza Shahabi

Depuis 15 jours, Réza Shahabi a entamé une grève de la faim. Ce travailleur et militant syndicaliste est détenu dans la section 209 de la prison d’Evin. Nous n’avons pas beaucoup de nouvelles sur sa situation.
La dernière fois qu’on a entendu la voix de Réza ; c’était le dimanche 13 Azar ( 4 décembre), il avait une voix tremblante qui révélait sa très mauvaise santé. Réza pourrait devenir paralysé (selon les médecins). On ne sait pas encore s’il a été transféré à l’hôpital ou pas ?
Le procureur de Téhéran a envoyé à la prison la confirmation du médecin légal selon lequel Réza Shahabi a besoin ,le plus rapidement possible, d’une opération chirurgicale .
Le dimanche , pendant que Réza était en train de parler avec sa femme et ses enfants, alors que chaque prisonnier a droit de parler au téléphone un temps réglementé, Réza a été contraint de finir rapidement sa conversation. Il subit apparemment beaucoup de pression par des gardiens de la prison.
La famille de Réza n’a pas droit de visite régulière par des diverses raisons notamment l’état de santé de celui-ci.( d’après les agents de la prison).
Shahabi est un travailleur et le militant syndicaliste, Cela fait 19 mois qu’il est en prison, seulement pour avoir défendu les intérêts des travailleurs. Et actuellement il risque de devenir paralysé et sa vie est en danger. Le comité de défense de Réza Shahabi remercie toutes les organisations et toutes les personnes qui sont membre du comité ou ont apporté leur soutien.
Ce comité appelle à une action immédiate et il demande la libération rapide et sans condition de R.Shahabi.

Le comité de défense de Réza Shahabi

Le 16 Azar 1390 ( le 7 décembre 2011)

****************

اعلام تشکیل «کمیتۀ دفاع از رضا شهابی

رونوشت به کارگران، تشکل‌های کارگری، رسانه‌ها و مسئولان قضایی
کارگران، مردم و وجدان‌های بیدار!

رضا شهابی کارگر و عضو هیأت‌مدیره‌ی سندیکای کارگران شرکت واحد از تاریخ ٢٢ خرداد ١٣٨٩ به مدت ١٩ ماه است که به دلیل دفاع از حقوق و مطالبات خود و کارگران در زندان اوین تهران، دربند است.
رضا اکنون ناراحتی و نارسایی در کبد و کلیه دارد و ۴ مهره‌ی کمرش ضایع شده و اکنون نیمه‌ی چپ بدنش بی‌حس شده است و مطابق هشدار پزشکان احتمال فلج شدن او وجود دارد و تا کنون چندین بار اورژانسی به بیمارستان منتقل شده است.
در این مدت ١٩ ماهه، اعضای خانواده و فرزندان رضا در بدترین شرایط روحی، جسمی و اقتصادی به سر برده‌اند. ما بارها به مقامات قضایی و نیز مسئولین مختلف مراجعه و نامه‌نگاری کرده‌ایم اما رضا تا کنون آزاد نشده است و هم‌چنان بلاتکلیف است و جان‌اش نیز در خطر است. رضا در اعتراض به این وضعیت از یکم آذرماه دست به اعتصاب غذا زده است. ما تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا این کارگر زندانی آزاد شود، اما اکنون و پس از ١٩ ماه کماکان در شرایط وخیم جسمی در زندان است.
رضا باور داشته و دارد که کارگران تنها باید به حمایت‌های کارگران اتکاء کنند و همواره در این راه تلاش نموده است. ما اعضای خانواده‌ی رضا شهابی نیز در حمایت از رضا و باورهایش دست کمک و یاری به سوی کارگران و تشکل‌های کارگری دراز می‌کنیم و از همگان می‌خواهیم برای آزادی بی قید و شرط و فوری رضا شهابی تلاش نمایند.
بدین وسیله ما تشکیل «کمیته‌ی دفاع از رضا شهابی» را اعلام می‌کنیم و از کسانی که مایل‌اند عضو این کمیته شوند یا افرادی که مایل به حمایت از آن هستند می‌خواهیم که با نشانی‌های زیر تماس بگیرند.

k.d.shahabi@gmail.com
k-d-shahabi.blogspot.com

کمیتۀ‌ دفاع از رضا شهابی - ١٢ آذرماه ١٣٩٠
شیرین شهابی - محمد امین شهابی - ربابه رضایی - مریم قاسملو- نادر نادری
- حمید رضایی - زهرا شهابی - بهمن شهابی - مهدی شهابی - عسگر شهابی - قاسم شهابی

***********************

Announcement of the formation

of “Committee in Defense of Reza Shahabi"

Workers and the socially conscience people! Reza Shahabi, a worker and board member of the Syndicate of Workers of Tehran Vahed Bus Company, is imprisoned in Evin prison since 12th of June 2010 due to defending his and other workers’ rights and demands.
Reza has severe kidney and liver problems and is suffering extreme spinal column problems and there is numbness on the left side of his body. According to the physicians he might become paralyzed. He has been transferred to hospital several times for emergency reasons.
During the last 19 months, Reza’s family members and children have been in the worst mental, physical and economic conditions. We contacted and also wrote over and over again to judicial and various authorities without any result; Reza is still in prison, his situation uncertain and his life at risk.
In protest against his condition, Reza has gone on a hunger strike since November 22nd, 2011. We made all our efforts for his release during the last 19 months, but this imprisoned worker is still incarcerated and in critical condition.
Reza believes that workers should only rely on workers’ solidarity and support, and he has consistently endeavored in this manner.
We, the family members and relatives of Reza Shahabi, support Reza and his principles, and hence we reach our hands to workers and labour organizations and ask everyone to make efforts for an unconditional and immediate release of Reza Shahabi.
Hereby, we announce the formation of the "Committee in Defense of Reza Shahabi" and ask anyone who is interested to join the committee or to support its objectives to contact the email below:

k.d.shahabi@gmail.com
k-d-shahabi.blogspot.com

Reza Shahabi Defense Committee -December 3, 2011

Shirin Shahabi - Mohammad Amin Shahabi - Robabeh Rezai - Maryam Ghassemlou
- Nader Naderi - Hamid Rezai - Zahra Shahabi - Bahman Shahabi - Mehdi Shahabi - Asgar Shahabi - Qasem Shahabi

***********************

Cc: All workers, labour organizations, media and judicial authorities
German:

ufruf zur Gründung der

Solidaritätskomitee zur Verteidigung von Reza Schahabi,

An alle Arbeiter/Innen, Gewerkschaften, Medien
Reza Schahabi, Arbeiter und Vorstandsmitglied der Teheraner Busfahrer Gewerkschaft ist seit 19 Monaten im gefürchteten Ewin Gefängnis. Rezas einzige Schuld ist die Verteidigung der Rechte und Forderungen der Arbeiterklasse im Iran. Reza leidet an erheblichen Beschwerden der Leber und der Nieren und vier Wirbel der Wirbelsäule sind so geschädigt, dass er Taubheitsgefühle an der linken Körperseite hat. Die Ärzte schließen das Risiko einer vollständigen Lähmung nicht aus. Während den 19 Monaten Haft ist Rezas Familie in eine äußerst schwierige psychische wie auch finanzielle Lage gekommen. Trotz aller Bemühungen seiner Familie über die Zuständigen der Justiz, der Polizei sowie dem Arbeitsministerium die Lage zu klären, ist Reza weiterhin in Haft und sein Leben immer noch in Gefahr. Unter diesen unklaren Umständen ist Reza seit dem 1. Azar in einen Hungerstreik getreten.
Dies gefährdet zusätzlich schon geschwächte Gesundheit Rezas.
Reza war immer der Überzeugung, die Arbeiterklasse muss sich auf eigene Solidarität und Stärke verlassen und hat immer dieses Ziel verfolgt. Wir, die Angehörigen Rezas, appellieren auf Solidarität und Zusammenhalt der Arbeiterklasse weltweit, wie es von ihm immer gefordert wurde, um die sofortige Freilassung von Reza zu erreichen. Aus diesem Anlass möchten wir die Gründung des Solidaritätskomitees bekannt geben und alle, die uns bei diesen Kampagnen unterstützen können, bitten wir sich mit uns unter folgenden Adressen in Verbindung zu setzen:

k.d.shahabi@gmail.com
k-d-shahabi.blogspot.com

Komitee zur Verteidigung von Reza Shahabi -December 3, 2011

Shirin Shahabi - Mohammad Amin Shahabi - Robabeh Rezai - Maryam Ghassemlou
- Nader Naderi - Hamid Rezai - Zahra Shahabi - Bahman Shahabi - Mehdi Shahabi - Asgar Shahabi - Qasem Shahabi

***********************

French:

La création d’un comité de défense de Réza Shahabi

Une copie aux travailleurs
Une copie aux organisations syndicales
Une copie aux médias et responsables judiciaires
Les travailleurs, le peuple et les consciences éveillées,

Réza Shahabi , travailleur et membre du conseil du syndicat Vahed des chauffeurs de bus de Téhéran, est emprisonné depuis son arrestation le 12 juin 2010. cela fait 19 mois qu’il est en prison seulement pour avoir défendu les intérêts des travailleurs.
Réza a des sérieux problèmes de santé. Il a l’insuffisance rénale, et quatre vertèbres de son dos se sont détériorées. Et tout son côté gauche pourrait devenir paralysé selon les médecins.
A plusieurs reprises, il est transféré de la prison à l’hôpital.
Pendant ces 19 mois, les membres de sa famille et ses enfants étaient dans une situation difficile à plusieurs égards. Nous avons essayé par tous les moyens de contacter et interpeller les responsables et autorités judiciaires, mais en vain. Pour protester les conditions de ses détentions, Réza a entamé une grève de la faim depuis 22 novembre et actuellement, sa vie est en danger.
Réza croyait et croit que les travailleurs ne doivent compter que sur les soutiens des autres travailleurs.
Nous, les membres de sa famille en soutenant Réza Shahabi et ses idéaux, avons besoin des travailleurs et des organisations syndicales et nous souhaitons que tous ensemble, demandons la libération immédiat et sans condition de Réza Shahabi .
Par la présente, nous annonçons la création d’un comité de défense de Réza Shahabi et nous demandons à tous ceux qui souhaitent devenir membre de ce comité et à toutes les personnes qui souhaite apporter leur soutien à ce comité , contacter les adresses ci-dessous:
k.d.shahabi@gmail.com
k-d-shahabi.blogspot.com

3 décembre 2011

Shirin Shahabi - Mohammad Amin Shahabi - Robabeh Rezai - Maryam Ghassemlou
- Nader Naderi - Hamid Rezai - Zahra Shahabi - Bahman Shahabi - Mehdi Shahabi - Asgar Shahabi - Qasem Shahabi

***********************

Spanish:

La creación de un comité de defensa de Reza Shahabi

una copia a los trabajadores
una copia a los sindicatos
una copia a los funcionarios judiciales
y a los trabajadores de los medios y las personas con la conciensia despierta

Reza Shahabi trabajador y un miembro de la sindicato Vahed de los conductores de bus en Tehran en el 12 de junio 2010 debido a defender los derechos y demandas de trabajadores esta en la presión de Evin en Tehran desde hace 19 meses.
Reza sufre problemas de salud en hígado, riñón y cintura de la tuerca y ahora ha sido la geopolítica perdida Baucalis a la izquierda que se ha transferido su cuerpo ha advertido a doctores y de acuerdo con la parálisis el suyo muy probablemente tiene allí y hasta ahora varias veces se ha ingresado en hospital.
En el período de 19 meses, los miembros y los niños de la familia Reza estan en las condiciones peores mentales,fisicos y las tareas económicas.
Nosotros en varias ocasiones nos acercamos a las autoridades judiciales también referimos al varios correspondencia y REZA no ha sido liberado todavia y no se ha lanzado hasta ahora y el comandante su vida está en peligro. Reza en protesta contra el estado desde 22 de noviembre esta en huelga de hambre. Todos sus esfuerzos a este trabajo es debido a que el cree que entre los trabajadores se tienen que apoyar pero ahora, después de 19 meses continuos en condiciones físicas peligrosas por su salud en la prisión.
Nosotros miembros de la familia de Reza estamos incondicialmente apoyándole y para el pedimos la libertad inmediato.

Esto significa que formamos a “comité de defensa REZA contacte

k.d.shahabi@gmail.com
k-d-shahabi.blogspot.com

3 décembre 2011

Shirin Shahabi - Mohammad Amin Shahabi - Robabeh Rezai - Maryam Ghassemlou
- Nader Naderi - Hamid Rezai - Zahra Shahabi - Bahman Shahabi - Mehdi Shahabi - Asgar Shahabi - Qasem Shahabi