افق روشن
www.ofros.com

"آغاز به کار شبکه تلویزیونی "کارگر

پایان کار کارگر تی وی

کارگر تی وی - شبکه کارگر                                                                                  شنبه ۱٨ خرداد ۱۳۹٢

اطلاعیه آغاز به کار شبکه تلویزیونی "کارگر"

کارگران، فعالین کارگری و علاقه مندان برنامه های شبکه کارگر تی وی!
همانطور که به سمع و اطلاع شما رسید، دوستان و رفقای شورای کارگر تی وی که از آغاز تأسیس این شبکه، هدایت و سرپرستی برنامه های آن را برعهده داشتند، بعد از حدود چهار سال که از تأسیس این شبکه مستقل کارگری می گذرد زیر بار فشار و مشکلاتی که برایشان پیش آمده است، پایان فعالیت شبکه تلویزیونی کارگر تی وی را اعلام کردند.
بدون شک شنیدن خبر تعطیلی شبکه کارگر تی وی برای کارگران، خصوصا برای فعالین کارگری و علاقه مندان این شبکه، خبر خوشایندی نیست و دل بینندگان و بویژه دوستان و همکارانی را که طی این سال ها صمیمانه با این شبکه همکاری می کردند را به درد می آورد.
شورای کارگر تی وی در شرایطی تحت فشار ها و محدودیت های متعدد پایان کار این شبکه را اعلام میکند، که تحولات مربوط به جنبش کارگری ایران، گسترش اعتراضات و مبارزات کارگری و ادامه فشار بر فعالین و دلسوزان جنبش کارگری، نیاز به یک رسانه مستقل کارگری که خبر رسانی و منعکس کردن اخبار مبارزات کارگران در بخش های مختلف و جمعبندی تجارب و درس های این مبارزات و انعکاس دیدگاه و نقطه نظرات فعالین کارگری را امر خود بداند بیش از هر زمانی ضرورت و مبرمیت پیدا کرده است.
از اینرو ما جمعی از فعالین کارگری تصمیم گرفتیم که کار و فعالیت خودمان را در پیشبرد یک شبکه تلویزیونی در این زمینه بدون وقفه ادامه دهیم.
عزم راسخ ما به فعالیت در این زمینه از این واقعیت ناشی می شود، که جنبش کارگری ایران در شرایط متحول کنونی، رسانه ای که درد و رنج و صدای اعتراض آنها و فعالین جنبش کارگری را مستقیما و و از زبان خودشان منعکس کند در اختیار ندارند و از همه این امکانات محروم است.
بنابراین همینجا به اطلاع کارگران، فعالین کارگری و علاقه مندان می رسانیم که فعالیت ما در این زمینه و برای تضمین ادامه ی حیات یک شبکه مستقل کارگری تحت نام "شبکه کارگر" ادامه خواد داشت.
"شبکه کارگر" ، یک شبکه تلویزیونی مستقل کارگری است که هر هفته از فرکانس ١١٦۴٢ مگا هرتز افقی هاتبرد (جمعه ها از ساعت ۵.٣٠ به مدت یک ساعت و تکرار آن جمعه شب ساعت ١٠ و شنبه ساعت ۵.٣٠ به وقت ایران کار و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
در پایان با تشکر از دست اندر کاران کومله تی وی که بدون هیچ چشمداشت ، ساعاتی از تلویزیون خود را در اختیار ما قرار داده اند تا فعالیت خودمان در این زمینه آغاز کنیم، از همه کارگران و خصوصا فعالین کارگری می خواهیم که "شبکه کارگر" را رسانه مستقل خودتان بدانید و با آن همکاری کنید. شبکه کارگر امر خود را انعکاس شرایط کار و زندگی و اخبار مبارزات کارگران، جمعبندی درس ها و تجارب این مبارزات و کمک به ارتقای آگاهی طبقاتی کارگران می داند.

کارگران، فعالین کارگری و انسانهای عدالت‌طلب؛
ما برای پیشبرد هر چه بهتر برنامه‌ها، به کمک و یاری شما عزیزان نیازمندیم، در ارسال اخبار و گزارشات کارگری، مصاحبه‌ها و برنامه‌های آموزشی ما را یاری رسانید و "شبکه کارگر" را از آن خود بدانید.

شبکه کارگر

shabake.kargar@gmail.com

***********************

پایان کار کارگر تی وی

سال ها بود که خلأ یک شبکه ی کارگری مستقل در جنبش کارگری ایران را احساس می کردیم؛ شبکه ای که بتواند بدون جانبداری از جناح بندی های موجود در صفوف جریانات مختلف سیاسی و کارگری، مسائل روز و ملموس طبقه ی کارگر را منعکس کرده و ضمن مطرح نمودن گرایش های مختلف موجود در صفوف جنبش کارگری ایران به سهم خود قدمی در راه سازمان یابی و متشکل شدن کارگران بردارد. این امر دغدغه ی همیشگی ما بود تا بالاخره در شهریورماه ١٣٨٨ موفق شدیم "کارگر تی وی" را با زحمات شبانه روزی عوامل این رسانه آماده کرده و رو به جنبش کارگری ایران ارائه کنیم. در سالهایی که از عمر این رسانه ی مستقل کارگری می گذرد همواره تلاش کرده ایم ضمن احترام به جریان های مختلف کارگری و سیاسی حافظ منافع کارگران، از هرگونه جانبداری دوری کنیم تا جریانات مختلف کارگری با گرایش های مختلف این شبکه را رسانه ای مربوط به کلیت جنبش کارگری ایران بدانند. در این میان و ضمن پوشش خبری وقایع گوناگون، کوشش کرده ایم نظریات رادیکال (ریشه ای) جنبش کارگری را به شکل های گوناگون (آموزش کارگری، گزارش کارگری، مصاحبه با کارگران مبارز و فعالان کارگری، کلیپ و . . .) منعکس کنیم. در این میان همواره اصل بنیانی برای ما جنبش کارگری داخل بوده است و همه ی تلاشمان این بوده که از فضای داخلی و واقعی جنبش کارگری ایران تغذیه کنیم که برای اثبات این ادعا می توان به کارنامه ی پربار مصاحبه ها با فعالان و کارگران داخلی و انعکاس دقیق وقایع جنبش کارگری ایران مراجعه کرد.
اکنون و پس از گذشت حدود ۴ سال از عمر این شبکه ی تلویزیونی متأسفانه باید به شما عزیزان و همرزمان اعلام کنیم که به دلیل پاره ای مشکلات فنی و مالی تا اطلاع ثانوی قادر به ادامه ی کار نیستیم. رسالت ما ایجاد یک رسانه ی مستقل کارگری بوده و هست و امید داریم در آینده شاهد ایجاد فضاهای اینچنینی بیشتری باشیم. ما خود به ضعف ها و کاستی های فراوان مان اعتراف داریم و دلیل آن هم چیزی نیست جز کمبود شدید امکانات فنی و مالی و عدم تخصص و تجربه ی کار رسانه ای ما! با این همه شادمان هستیم که تنها به نیروی طبقاتی خود و همرزمان طبقاتی مان تکیه کردیم. امید است که کاستی ها و ضعف های ما تجربه و پلی باشد برای آینده ی پیش روی کسانی که دل در گرو رهایی طبقه ی کارگر از مناسبات استثمارگر سرمایه سالار را دارند.
در پایان از تمامی دست اندر کاران کومله تی وی که بدون هیچ چشمداشت و بدون دخالت در ساخت و یا خط فکری این شبکه، ساعاتی از تلویزیون خود را در اختیار ما قرار دادند،همچنین از تمامی کارگران، فعالان کارگری، تشکل ها و جریانات کارگری و فعالان کارگری که در این مدت به شکل های گوناگون از قبیل مصاحبه، ارسال گزارشات و اخبار کارگری، ارسال نظرهای سازنده و ... به رسانه ی مستقل خودشان یاری رساندند کمال تشکر را داریم و امید داریم در آینده با فراهم آمدن امکانات لازم در خور یک رسانه ی مستقل کارگری مجددا در این عرصه به مبارزه ی طبقاتی مشترک مان ادامه دهیم. هرگونه راه اندازی احتمالی کارگر تی وی تنها از طریق ایمیل اصلی به آدرس (kargartv@gmail.com) سایت رسمی این تلویزیون به آدرس www.kargartv.com و فیس بوک آن با نام کارگر تی وی و طی یک بیانیه ی رسمی اعلام خواهد شد.

کارگر تی وی - خرداد ١٣٩٢