افق روشن
www.ofros.com

جلسه ۴۰ سالگی ساچمه ها تبعیدی

:جمع ساچمه های تبعیدی برگزار میکند

جمع ساچمه های تبعیدی                                                                                     یکشنبه ٢۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶ مه ۲۰۲۱


جلسه ۴۰ سالگی ساچمه ها تبعیدی

خطاب به همه شما یاران، دوستان و رفقا و حامیان ساچمه های تبعیدی
با درود به همه شما که به فراخوان گردهمآیی ما جمع ساچمه های تبعیدی - پاسخ مثبت داده و با حضورتان در برنامه چهلمین سالگرد انفجار نارنجک توسط مزدوران جمهوری اسلامی در تظاهرات اعتراض به انقلاب فرهنگی و بسته شدن دانشگاهها در مقابل دانشگاه تهران، به ما قوت قلب بخشیدید.
این دومین حرکت موفق رو به بیرون از سوی جمع ساچمه های تبعیدی بعداز اعلام موجودیت در هفدهم ژوئن ۲۰۲۰ بود.
اولین حرکت ما شرکت فعالانه مان در تظاهرات علیه صنایع تسلیحاتی آلمان بود که در روز بیست و هشتم آگوست ۲۰۲۰ در شهر کاسل - آلمان برگزار شد. در این تظاهرات رفقای ما دادخواست جمع ساچمه های تبعیدی علیه رژیم جمهوری اسلامی در استفاده از نارنحک دستی در تظاهرات دانشجویان متعاقب انقلاب فرهنگی را که منجر به کشته شدن سه تن و مجروح شدن بیش از صد و نود تن گردید، و همچنین شریک جرم شناختن دولت آلمان با فروش این نارنجک ها به ایران را در اختیار جمعیت وسیع تظاهر کنندگان قرار داده و چهره کاذب دفاع از حقوق بشر کشورهای غربی را دریدند که بسیار مورد استقبال آنها قرار گرفت. ما فیلم این تظاهرات و قرائت دادخواستمان توسط علی فتحی، بنیانگذار ساچمه های تبعیدی را در این برنامه در اختیار شما قرار دادیم.
ما در دومین حرکتمان، یعنی گردهمآیی شنبه بیست و چهارم آوریل ۲۰۲۱ قادر گردیدیم با کمک و همکاری بسیاری از شما یاران، پشتوانه عظیمی را برای مستندی که در دست تهیه داریم، بیافزاییم. مستندی که در تلاش ارتباط گیری با شما اعضاء خانواده یاران به خون خفته مان بود، در جستجوی شما یارانی بود که این ساچمه ها را با خود بیش از چهار دهه حمل کرده و به بخشی از فراز و فرودهای زندگی تان تبدیل شده است، و در صدد یافتن شما عزیزانی بود که شاهدان زنده آن فاجعه بوده و حتی خود نیز به کمک نجات جان مجروحان در آن روز برآمدید. ما چه خوشوقتیم که در این گردهمآیی شما را باردیگر در کنار خود یافتیم و سخنانتان در طول برنامه بر دل های همگان نشست.
حضور، سخنان و همراهی اعضاء خانواده های آذر مهرعلیان و ایرج ترابی، افزوده ای بر برنامه ما بود که حافظه تاریخی همگان را عمیقا زیرو رو کرد و شاهدان سخنگوی دیگر نیز به این امر جان دوباره ای بخشیدند.
شرکت و سخنان حمایت کننده رفیق فیلمبردار آلمانی مان که در به ثبت رساندن تصویری و تهیه مستند ساچمه های تبعیدی ما را یاری میدهد نیز به همراه پخش فیلم "ساخت آلمان" وی، نقش برجسته ای در این برنامه ایفا کرد.
ما در این برنامه قادر گردیدیم به مثابه بخشی از جنبش وسیع دادخواهی، به تلاش هایی که تاکنون برای حفظ ذهنیت تاریخی از سوی بسیاری از شما صورت گرفته بود، بیافزاییم.
ما قادر گردیدیم به کمک شما، بر تاریخ و روایات رسمی ای که از سوی سخنگویان رژیم بیش از چهل سال است صورت میگیرد، بار دیگر خط بطلان بکشیم و روایات واقعی را در اختیار همگان قرار بدهیم.
ما توانستیم خاطره دانشجویان مبارزی را که نه برای بازگشتن به کلاس های درس - که این هم به جای خود امری در خور اهمیت است و حق محفوظ آنها - بلکه در اعتراضات سراسری به بستن دانشگاه ها به مثابه سنگر مبارزاتی همیشگی، در مقابله جانانه با یک انقلاب فرهنگی تمام عیار ارتجاعی، بار دیگر زنده کنیم.
ما توانستیم حکومت هایی را که تمام بن مایه استحکامشان، تسلیحات عریض و طویل است، و به پشتوانه صدور آن به کشورهای دیگر، در جنایات رژیم های دیکتاتوری شریک جرم گشته و از این طریق هم به سودهای کلان دست می یابند را به درستی افشاء کنیم.
ما هرگز قادر نمی بودیم بدون استقبال پرشور شما از این برنامه و بدون حمایت های شما در به اشتراک گذاری اطلاعیه هایمان از پیش، به آنچه که در بالا برشمردیم، دست یابیم. مضافا به اینکه ما همه موفقیت برنامه مان را از سویی حاصل تلاش خود فعالان ساچمه های تبعیدی میدانیم و از سوی دیگر نتیجه این دلگرمی هایی که شما با حضور و استقبالتان و در میان گذاشتن روایات خود، به ما دادید.
ما در راستای جنبش دادخواهی، همچنان در امتداد مستند سازی ای که قولش را داده ایم، در حرکت ایم و بدون شک این حضور پرشور شما و زیررو کردن حافظه تاریخی مان توسط همه سخنگویان این برنامه را توشه این مهم خواهیم کرد.
دستان همه شما دوستان و یارانمان را به گرمی میفشاریم. باشد که در تلاش در این مستند سازی از کمک های بیشتر شما برخوردار باشیم.
شما میتوانید از طریق فیسبوک ساچمه های تبعیدی و همچنین ای میلمان، با ما در تماس باشید و هر گونه کمکی را که مناسب پیشبرد امر مستندسازی ساچمه های تبعیدی میدانید، در اختیارمان بگذارید.
sachmehaye-tabeedi@hotmail.com
بدین وسیله ویدئوی گردهمآیی اینترنتی مان را که در روز بیست و چهارم آوریل برگزار شد، در اختیار همگان قرار میدهیم.
دستان همگی شما را با مهر و دوستی میفشاریم و به امید همکاری های بیشتر در پروژه مستند سازی ساچمه های تبعیدی

جمع ساچمه های تبعیدی

چهاردهم ماه مه ۲۰۲۱

برای دیدن ویدئو ساچمه های تبعیدی اینجا کلیک کنید.

************

گردهمآیی در چهلمین سالگرد انفجار نارنجک در مقابل دانشگاه تهران

:جمع ساچمه های تبعیدی برگزار میکند

حمله به دانشگاه ها و بستن آنها تحت نام انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ یکی از حلقه های مهم تثبیت سیستم سرکوب همه جانبه ایدئولوژیک و سیاسی حکومت اسلامی درجامعه ایران است. مقاومت گسترده دانشگاهها در مقابل این تهاجم به قیمت جان های بسیاری تمام شد، اما اعتراض و تلاش برای بازگشایی ادامه یافت. در ۳۱ فروردین ۱۳۶۰ در اولین سالگرد بسته شدن دانشگاه ها توسط جمهوری اسلامی، تظاهراتی از طرف سازمان دانشجویان و دانش آموزان هوادار سازمان پیکار در مقابل دانشگاه تهران برگزار شد که با پرتاب نارنجک توسط اوباشان حزب الله جمهوری اسلامی به خون کشیده شد. در این تظاهرات سه نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند. در چهلمین سالگرد این واقعه، ما تنی چند از کسانی که هنوز هم ساچمه های این نارنجک ها را در بدن خود حمل می کنیم به همراه دیگر شاهدان عینی و خانواده های کشته شدگان این فاجعه، قصد داریم از تلاشمان برای مستند کردن وقایع آنروز بگوییم.

زمان: ۲۴ آوریل ۲۰۲۱

ساعت ۱۰ صبح - ۱۲ به وقت ونکوور (کانادا) - ۷ - ۹ شب به وقت اروپای مرکزی

مکان: پلاتفورم زوم