افق روشن
www.ofros.com

تقاضا برای پایان دادن به اعتصاب غذا


جمعی                                                                                                        پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲ مه ۲۰۱٦

محمود بهشتی لنگرودی (۱)، اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده! یاران در بند، از پیش می دانیم که پذیرش این تقاضا برایتان بسیار سخت است، اما به خود اجازه داده ایم که فروتنانه از شما بخواهیم که به اعتصاب غذای خود پایان دهید. می دانیم اعتصاب غذا آخرین وسیله ای ست که زندانی با به خطر انداختن جان خویش، به آن متوسل می شود تا فریاد دادخواهی اش از دیوارهای بلند زندان بر گذرد، تا همگان بدانند در ایران، حکومت گران، این زندانبانان، با فعالین اجتماعی چه می کنند.
فریاد شما هم اینک ازفراز بر و باروی زندان پر کشیده است و بسیاران دیگر در سراسر جهان آن را شنیده اند: در ایران بیش از٥٠٠ نفر از معلمان به رغم فضای سرکوب و اختناق و نبود فرصت کافی برای سازمان دادن اقدام گسترده و سراسری، در همبستگی با شما دو روز اعتصاب غذا کردند و چندین تشكل كارگری و اجتماعی، همبستگی خود را با شما اعلام داشتند. افزون بر این، دهها و شاید صدها برابر این تعداد نیز ضمن پشتیبانی از خواست ها و مطالبات شما از آنچه بر شما می رود، در نگرانی بسر می برند. در خارج از کشور نیز خبر اعتراض واعتصاب غذای شما را اتحادیه های کارگری، (شامل اتحادیه های معلمان) و دیگر تشکلات مترقی و نهاد های مدافع حقوق انسان شنیده اند و از خواسته های به حق شما اعلام پشتیبانی کرده اند و انتظار می رود که اقدامات بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند.
یاران در بند، شما بخوبی اگاهید که فعالین سرشناس هر جنبش اجتماعی، جانشان پاره ای از جان جنبش است. نمی خواهیم که بر بار مسئولیت تان بیافزاییم، اما به خود اجازه می دهیم که در این لحظات سخت، از شما تقاضا نماییم که برای حفظ سلامتی خویش و رفع نگرانی همه کسانی که از شما پشتیبانی می کنند، به اعتصاب غذای خود پایان دهید.
ما همچنان وظیفه خود می دانیم که فریاد داد خواهی شما را هر چه بیشتر بازتاب دهیم، جهت تحقق خواسته های شما از هیچ کوششی دریغ نکنیم و از همه تشکلات کارگری و مدافع حقوق انسان در جهان می خواهیم که به نقض و سرکوب گسترده حقوق اولیه کارگران و معلمان در ایران اعتراض کنند و برای آزادی بدون قید و شرط شما و همه زندانیان سیاسی، بطور پیگیر و به هر طریقی که می توانند دست به اقدام بزنند. (۲)

یازدهم ماه مه ۲۰۱٦


(۱) - خوشبختانه قبل از انتشار این بیانیه مطلع شدیم که آقای بهشتی از زندان آزاد شدند. آزادی محمود بهشتی لنگرودی را به خانواده، همکاران و همه آنهایی که برای آزادی او تلاش کردند، تبریک می گوییم.

(۲) - چنانچه شما نیز مایلید این بیانیه را امضا کنید، لطفا مشخصات خود را از طریق ایمیل زیر ارسال کنید:

moaleman95@gmail.com

ستار رحمانی، رضا رشیدی، ایوب رحمانی، ابراهیم آوخ فعال سیاسی و رسانه ای، فرج آلیاری فعال سیاسی، مرتضی افشاری، سیما احسان خواه معلم، هوشنگ انصاری، ایران انصاری، علی اعتدالی فعال سیاسی، باقر ابراهیم زاده فعال سیاسی، کیمورث امیری، رحیم استخری فعال سیاسیٍ، صادق امیری فعال كارگری، بهمن امینی، علی اعتدالی فعال سیاسی، نسرین ابراهیمی، پروین ابراهیم زاده، صادق اندواری، مهناز باقری، یداله باقری فعال كارگری، عسکر شیرین بلاغی فعال سیاسی، احمد بخرد طبع کارگر مطبوعات، پاریس، مجید دارابیگی فعال سیاسی، امیر پیام، استی پیروتی، علی پیچگاه کارگرشرکت نفت ( تبعیدی) ابراهیم پرتوی، نصرت تیمورزاده، فریبا ثابت فعال سیاسی و فعال جنبش زنان، علی حسین پور، مهناز حسینی، صدیق جهانی، حمید جهانبخش، بهروز سورن، بیژن سعید پور فعال سیاسی، هدایت سلطان زاده فعال سیاسی، اکبر سیف، سید خلیل سجادی، پروین سلطانی، سوسن شهبازی، کیتاش شمس فعال سیاسی، امید صالحی، ایرج حیدری فعال سیاسی، شهلا خباز زاده فعال سیاسی، محسن خوشبین کارگر، ساسان دانش، علی دماوندی، سعید عدنان دادور، بیژن رستگار، علی رسولی، پروانه رحمانی، سعید رجایی، مهر غلام عسگری فعال کارگری در تبعید، حسن عزیزی فعال سیاسی، هدایت غلامی فعال سیاسی، رضا فتحی فعال كارگری، الماس فرضی( صمد) مدیرامور پناهندگی ، مرتضی فاتح فعال كارگری، بهاالدین فرجی، مظفر فلاحی کارگر، فرخ قهرمانی زندانی سیاسی سابق، جواد قاسم آبادی اموزگار تبعیدی، رئوف کعبی، رضا کعبی، آرش کمانگر، سودابه گشتاسبی، حسن گلزاری فعال كارگری، اسکندر لطفی، امیر جواهری فعال عرصه کارگری، علی مبارکی کارگر، شاهپور موری، حسن محمدی فعال كارگری، شوكت محمدی فعال كارگری، كوكب محمدی، لاله محمدی فعال زنان، شایان مشكین قلم فعال حقوق كودك، مریم محمدی، ناهید ناظمی، فعال سیاسی و فعال جنبش زنان، آمادور نویدی فعال سیاسی، علیرضا نوایی، حسین نقی پور، برهان وهابیان، ناصر هبکی ، فرامرز یادگار.