افق روشن
www.ofros.com

قلب سرخ صالح احمدیان از تپش باز ایستاد


مجموعه                                                                                                                                 شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۱ آوریل ۲۰۲٣

اطلاعیه هسته اقلیت: مراسم خاکسپاری و یادمان صالح احمدیان

گرچه ما می‌گذریم
راه می‌ماند غم نیست

صالح احمدیان از کادرهای هسته اقلیت ۱٠ مارس ۲۰۲٣ در نروژ درگذشت. به‌خاطرناآشنایی با شهر اسلو و ویژگی‌ها و مرکزیت بیشتر شهر استکهلم و با گذار از بورکراسی سخت اداری، موفق شدیم رفیق صالح را به شهر استکهلم انتقال دهیم تا در آرامستان Skogskyrkogården استکهلم و در همسایگی رفیق هم‌رزم‌اش سعید سهرابی بخاک سپرده شود.
مراسم خاک‌سپاری روز جمعه ۱۴ آوریل از ساعت ٩ صبح در آرامستان Skogskyrkogården در جنوب غربی استکهلم درب جنوبی و در Heliga korsets kapell آغاز می‌شود.(آدرس دقیق‌تر و امکان رفت و آمد با تونل بان ضمیمه است)
مراسم یادمان صالح احمدیان نیز روز یکشنبه ١٦ آوریل از ساعت ۱۲:٣۰ تا ١۵ در مدبوریار هوست، مرکز اموزشی سنسوس طبقه هفتم اتاق ۱۱ برگزار می شود. (آدرس دقیق‌تر و امکان رفت و آمد با تونل بان ضمیمه است)
کسانی که امکان شرکت حضوری در مراسم یادمان را ندارند، از طریق شبکه زوم ساعت ۱۲:٣۰ در لینک زیر می‌توانند در مراسم مشارکت کنند. آدرس لینک زوم:

Zoom Meeting-ID: 870 0093 8413 Kenncode: 235009
https://us06web.zoom.us/j/87000938413?pwd=V0JwSnczMUZCdEM3ejBpMlY1ZU9tQT09

هسته اقلیت

زنده باد آزادی-زنده باد سوسیالیسم

آوریل ۲۰۲٣- ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

مراسم خاک‌سپاری صالح احمدیان:
رفیق صالح روز جمعه ۱۴ آوریل ساعت ۹،۳۰ در آرامستان جنوب استکهلم به خاک سپرده می‌شود . از در اصلی ارامگاه که نامش Skogskyrkogården است وارد می‌شویم. درب آرامستان نزدیک تونل بان به همین نام است. وقتی از در اصلی وارد شویم و مقداری جلو رفتیم ، مستقیم در جلوی ما بنای زیبای با صقف بزرگ، و ستونهای بلند در فضایی باز قرار دارد که نامش Heliga korsets kapell هست . ما از ساعت ۹ درHeliga korsets kapell گردهم‌ می ‌آئیم و سپس به محل خاکسپاری می‌رویم.

مراسم یادمان صالح احمدیان:
مراسم یادمان صالح احمدیان نیز روز یکشنبه ١٦ آوریل از ساعت ۱۲:٣۰ تا ١۵ در در مدبوریا هوست، مرکز اموزشی سنسوس طبقه هفتم اتاق ١١ برگزار می‌شود. با تونل بان خط سبز در ایستگاه مدبوریار پلاتسن پیاده شوید در همان خود میدان مدبوریار پلاتسن ساختمان مدبوریار هوست است وارد ساختمان شدید اسانسور دست راست طبقه هفتم سالن ١١ محل برگزاری مراسم است.

************

قلب سرخ صالح احمدیان از تپش باز ایستاد

بار دیگر رفیقی از میان ما رفت و قلب سرخ صالح احمدیان از کادرهای هسته اقلیت از تپش بازایستاد. او پس از چند سال نبرد با سرطان روز جمعه ١٠ مارس ۲۰۲٣ در نروژ درگذشت.
صالح احمدیان تیر ماه ١٣٦۲ در خانواده‌ای فقیر در منطقه کهکیلویه بدنیا آمد. فعالیت‌های سیاسی‌اش را با سازمان دانش‌آموزان پیشگام سازمان چریکهای فدایی خلق ایران آغاز کرد و بعد از انشعاب بزرگ به صفوف اقلیت پیوست. در دوره نوجوانی به دلیل فعالیت‌های سیاسی‌ مجبور به ترک محل زیست خود شد و پس از مدتی به پاکستان گریخت. در پاکستان از فعالین جنبش پناهندگی و از اعضای شورای پناهندگان ایرانی در کراچی بود. در پی گسست‌های درونی سازمان در خردادسال ١٣٦٦ به هسته اقلیت پیوست.
رفیق صالح پس از انتقال به نروژ سالها فعال کمونیست در محافل و مراکز سیاسی شهر اسلو بود. در همین شهر پس از تحصیل دررشته دندانپزشکی، تا هنگام بیماری، دندانپزشک بیمارستان دولتی در اسلو بود. او رفیقی سرزنده و خوش‌رو بود و شوخی‌ها و چهره خندان‌اش را همواره بیاد خواهیم داشت.
رفیق صالح تا آخرین لحظه‌های زندگی و با وجود بیماری جانکاه به فعالیت کمونیستی ادامه داد و از نمایندگان هسته اقلیت در شورای همکاری نیروی‌های چپ و کمونیست بود. انسانی متعهد به آرمان‌های کمونیستی و جنبش آنقلابی کارگران و زحمتکشان و علیه سلطه، ستم و استثمار. از دست رفتن رفیق صالح برای جمع کوچک ما ضایعه‌ای بزرگ است. یادش گرامی و آرمان‌اش پر رهرو باد. مراسم یادمان رفیق بعدا به اطلاع خواهد رسید.

هسته اقلیت - ۲۰۲٣.۰٣.۱۴

زنده باد آزادی/ زنده باد سوسیالیسم

***********

تسلیت بمناسبت درگذشت رفیق صالح احمدیان

با کمال تاسف مطلع شدیم که رفیق صالح احمدیان از فعالین جنبش کمونیستی وازاعضاء "هسته اقلیت" روز جمعه دهم مارس ۲۰۲٣ براثر بیماری دریکی ازبیمارستانهای نروژ، چشم ازحهان فروبسته است.
رفیق صالح احمدیان تیرماه ١٣٦۲ در خانواده‌ای فقیر در منطقه کهکیلویه بدنیا آمد. فعالیت‌های سیاسی‌اش را با سازمان دانش‌آموزان پیشگام سازمان چریکهای فدایی خلق ایران آغاز کرد و بعد از انشعاب بزرگ به صفوف سازمان چریمهای فدائی خلق ایران " اقلیت" پیوست. در دوره نوجوانی به دلیل فعالیت‌های سیاسی‌ مجبور به ترک محل زیست خود شد و پس از مدتی به پاکستان گریخت. در پاکستان از فعالین جنبش پناهندگی و از اعضای شورای پناهندگان ایرانی در کراچی بود. در پی گسست‌های درونی سازمان در خردادسال ١٣٦٦ به هسته اقلیت پیوست.
رفیق صالح احمدیان درتلاشها برای نزیکی وهمکاری نیروهای چپ وکمونیست ازفعالین این عرصه بود ودرکنار فعالیت های انقلابی دیگرخوددرراه سوسیالیسم ، نمایندگی رفقای هسته اقلیت درشورای همکاری را نیر عهده دار بود وتا آخرین روزهای زندگی اش برغم بیماری ازبرعهده گرفتن مسئولیت وانجام وظائف اش کوتاهی نکرد.
ما درگذشت نابهنگام رفیق صالح احمدیان، کمونیست بردبار و مسئولیت پذیر را به خانواده وهم رزمان او درهسته اقلیت و شورای همکاری احزاب وسازمانهای چپ و کمونیست ازصمیم قلب تسلیت میگوئیم وخود رادرغم ازدست دادن صالح عزیز، هم رزمی مهربان وکوشا شریک میدانیم.

یادَش گرامی و راهَش پر رهرو باد

اتحادفدائیان کمونیست

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ پانزدهم مارس ۲۰۲٣

***********

پیام تسلیت به مناسب درگذشت رفیق صالح احمدیان

پیام دفتر مرکزی حزب حکمتیست
با کمال تاسف و تاثر فراوان اطلاع یافتیم که رفیق صالح احمدیان از کادرهای هسته اقلیت بعد از مدتی بیماری روز حمعه ۱۰ مارس ۲۰۲۳ در نروژ درگذشت.
رفیق صالح احمدیان در منطقه کهکیلویه بدنیا آمد و بسیار زود با سازمان دانش آموزان پیشگام در دوره انقلاب ۱۳۵۷ فعالیت خود را آغاز نمود و پس از انشعاب در سازمان چریکهای فدائی خلق به هسته اقلیت پیوست و بعد از ترک ایران در پاکستان و بعدا در نروژدرشهر اسلو به یکی از فعالین شناخته شده کمونیست تبدیل شد و از نمایندگان هسته اقلیت در شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست بود.
حزب کمونیست کارگری ایران - حکمتیست ضمن اظهار تاسف از درگذشت این رفیق گرامی ، به اعضای خانواده و رفقایش در هسته اقلیت تسلیت می گوید و یاد و راهش را در راه تحقق آرمانهای انسانی گرامی میدارد.

دفتر مرکزی حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست

۱۵ مارس۲۰۲۳

***********

اطلاعیه در رابطه با درگذشت نا به هنگام رفیق صالح احمدیان

متاسفانه مطلع شدیم که رفیق صالح احمدیان، کمونیست و کادر هسته اقلیت دیروز ۱۴ مارس در اثر بیماری مزمن سرطان درکشورنروژ در گذشت.
رفیق صالح از دوره نوجوانی به فعالیت سیاسی رو آورد و به صفوف چریکهای فدایی خلق ایران پیوست. او بیشتر از سی سال از زندگی پربار فعالیت سیاسی خود را در صفوف هسته اقلیت انجام داده است. در کنار فعالیتهای سیاسی دیگرش به نمایندگی از طرف هسته اقلیت در شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست، فعالیت می‌کرد. ما افتخار آنرا داشتیم از نزدیک از صمیمیت و دقت بالای او در پیشبرد مسئو‌لیتهایش برخوردار باشیم. جنبش کمونیستی و کارگری ایران بار دیگر عضو بزرگی را از دست داد.
ما در گذشت رفیق صالح احمدیان را به خانواده و دوستانش و به رفقای هسته اقلیت تسلیت میگوییم.

یادش گرامی و راهش پر توان باد

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست

۱۵ مارس ۲۰۲۳

***********

اطلاعیه به مناسبت‌ درگذشت رفیق صالح احمدیان

ا تأثر فراوان مطلع شدیم که رفیق صالح احمدیان از کادرهای قدیمی هسته اقلیت بعد از مدتی طولانی مبارزه با بیماری سرطان روز جمعه ۱۰ مارس ۲۰۲۳ در نروژ درگذشت.
رفیق صالح احمدیان در سال ١۳۴۲ در منطقه کهگیلویه بدنیا آمد. او فعالیت سیاسى اش را با سازمان چریک هاى فدایى خلق در دوره انقلاب ۱۳۵۷ آغاز نمود و پس از انشعاب در این سازمان در سال ١٣۶۶ به هسته اقلیت پیوست. رفیق صالح بعد از ترک ایران در پاکستان و بعدا در نروژ از جمله ی فعالین کمونیست و از چهره های شناخته شده شهر اسلو به شمار می رفت که دلسوزانه فعالیت های خود را پیش می برد. رفیق صالح همچنین عضو هیئت نمایندگان هسته اقلیت در شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست بود که در مناسباتی رفیقانه و پیگیرانه وظایف محوله خود را انجام می داد.
با جان باختن رفیق صالح کارگران و زحمتکشان ایران یکی از یاران دلسوز خود را از دست دادند. ما بدینوسیله مرگ نابهنگام این رفیق مبارز، متعهد و مهربان را به خانواده و بستگانش و رفقایش در هسته اقلیت تسلیت می گوییم. یاد عزیزش را با تداوم مبارزه در راه تحقق آرمان‌های کمونیستی اش گرامی بداریم .

دبیرخانه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

۱۵ مارس ۲۰۲۳

***********

اطلاعیه به مناسبت درگذشت رفیق صالح احمدیان از کادرهای هسته اقلیت

رفیق صالح از نوجوانی فعالیت سیاسی خود را در پیشگام بخش دانش آموزی سازمان چریکهای فدایی خلق آغاز کرد و در ادامه با انشعاب دراین سازمان به صفوف اقلیت پیوست.
رفیق در سال ۱۳۶۶ با پیوستن به هسته اقلیت فعالیتهای خود را پی گرفت. او در نوجوانی بدلیل فعالیت سیاسی اش از زادگاهش دور افتاده بود و در این رابطه به دلیل مشکلات امنیتی مجبور به ترک ایران شد و مدتی را در پاکستان گذرانید و در آنجا هم از اعضای شورای پناهندگان ایرانی در کراچی بود.
بسیاری از نیروهای جریانات مختلف که به دلایل امنیتی مجبور به خروج از ایران و مدتی اقامت در پاکستان برگزیده بودند، با رفیق صالح آشنا شده و همیشه ازپر انرژی بودن، سرزنده گی، خوش رویی، مهربانیها و متعهد بودنش به آرمانهای کمونیستی اش گفته اند.
رفیق صالح علاوه بر مسئولیتهای خود در صفوف رفقایش در هسته اقلیت از جمله نمایندگان سخت کوش این جریان در شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست بود که تا آخرین روزهای زندگیش چون یک کمونیست متعهد فعالانه در تصمیم گیریها و پیش برد امور مربوط به شورا می کوشید.
کارگران و زحمتکشان یار مبارزو دلسوز دیگری را از دست دادند. سازمان ما این ضایعه تلخ را به آنان، خانواده و یاران و رفقایش در هسته اقلیت تسلیت می گوید.

یاد اورا گرامی میداریم . راه سرخش مداوم باد .

روابط عمومی سازمان راه کارگر

۲۰۲۳.۰۳.۱۵