افق روشن
www.ofros.com

! ...یورش نیروهای انتظامی و امنیتی به تجمع کارگران واحد را


اتحاد بین المللی                                                                                                 دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۵ دسامبر ۲۰۱٦

یورش نیروهای انتظامی و امنیتی به تجمع کارگران شرکت واحد را محکوم می کنیم!

روز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ تجمع آرام و مسالمت آمیز کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مقابل شهرداری تهران "بابت عدم پرداخت تسهیلات مسکن براساس مصوبه شورای مسکن شهرداری اعم از مسکن نگرفته ها و پروژهای نیمه کاره تعاونی مسکن" با یورش وحشیانه نیروهای های انتظامی و امنیتی به خشونت کشیده شد. نیروهای سرکوب گر با هجوم به کارگران تجمع کننده ، آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند که در نتیجه تعدادی از کارگران زخمی شدند و عده ای نیز پس از بازداشت به مقر پلیس امنیت در میدان ارگ انتقال داده شدند؛ اما طبق گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد "درآنجا از پذیرش مصدومین خوداری کردند لذا مصدومین با اورژانس به بیمارستان سینا منتقل شدندکه پس از مداوا آزاد میشوند والباقی دستگیرشدگان نیز پس از چند ساعت در مقر پایگاه هفتم پلیس امنیت در ارگ آزاد شدند. لازم به ذکر است که دیگررانندگان محل را ترک نکرده وبا فشار به پلیس خواستار آزادی دوستان خود بودند که پلیس مجبور به خواسته ایشان گردید."
طی چند ماه گذشته این دومین باری است که کارگران شرکت واحد برای کسب مطالبات معوقه مسکن به تجمع اعتراضی دست می زنند. کارگران شرکت واحد در دوازدهم مرداد امسال نیز در تجمعی که توسط سندیکای کارگران شرکت واحد در برابر شهرداری تهران بر پا گردید، خواهان پاسخگویی و احقاق حق مسکن خود شده بودند.
شعارها ی کارگران شرکت واحد در تجمع دیروز از یک سو نشان دهنده عمق خشم و نفرت آنان از تداوم پایمال شدن حقوق بدیهی شان توسط شهرداری تهران و مدیران و مقامات حکومتی و از سوی دیگر افشا کننده ماهیت رژیمی است که در منجلاب فساد، دزدی و اختلاس غوطه می خورد. اختلاس های نجومی توسط مقامات دولتی و از جمله مقامات بلند پایه شهرداری و نیز حقوق های سرسام آور مدیران دولتی که دیگرهمگان از آن اطلاع دارند، بن مایه و آماج شعارهای کارگران شرکت واحد در این تجمع بود که حق مسلم شان توسط این رژیم فاسد زیر پا گذاشته می شود. این ها بخشی از شعارهای کارگران در این تجمع بود: "تسهیلات مسکن را مدیر چپاول کرده؛ شهردار نظاره می کنه مدیر چپاول می کنه؛ نیروی انتظامی خجالت خجالت؛ شهردار بالا نشین، معضل ما را ببین؛ شهردار باید بدونه مسکن ما را نده، این وضع ادامه داره: شهردار باید بدونه، دوباره بر می گردیم - کارگران درد دارند، مشکل مسکن دارند؛ مدیر بی کفایت عامل بی مسکنی ست - - قالیباف قالیباف پول مسکن من کجاست - مسکن ما را ندید این وضع ادامه داره؛ مشکلات را رفع نکنی اعتصاب هم تو راهه".
ما ضمن اعلام همبستگی با کارگران شرکت واحد تهران و حومه و پشتیبانی از خواسته های آنان، یورش وحشیانه و ضرب شتم کارگران تجمع کننده توسط نیروهای انتظامی و امنیتی را به شدت محکوم می کنیم . رژِیم جمهوری اسلامی که پیکرش را چپاول و دزدی و اختلاس در بر گرفته بهتر است بداند که دیگر نمی تواند با سرکوب و ضرب و شتم و بگیر و ببند صدای کارگران را که کارد به استخوانشان رسیده، خاموش کند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۴ دسامبر ۲۰۱۶

info@workers-iran.org
http://etehadbinalmelali.com/ak/