افق روشن
www.ofros.com

بهنام ابراهیم زاده را آزاد کنید

پتیشن در حمایت از بهنام ابراهیم زاده

اتحاد بین المللی                                                                                                یکشنبه ٩ شهریور ۱۳۹۳

بهنام ابراهیم زاده از ۹ اوت ۲۰۱۴ در اعتصاب غذا بسر می برد
بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری، از اعضای کمیته پیگری ایجاد تشکل های کارگری و فعال حقوق کودکان از ژوئن ۲۰۱۰ تا کنون در زندان بسر می برد.
در حمله بیشرمانه نیروهای امنیتی به بند ۳۵۰ زندان اوین در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴، بهنام نیز مورد هدف و حمله فیزیکی قرا گرفت و برای بازجویی به سلول انفرادی در بند ۲۰۹منتقل شد. در آن زمان اتهام جدیدی به بهنام نسبت دادند و او را از هرگونه ملاقات محروم کردند. پس از آنکه بهنام در تاریخ ۲ مه ۲۰۱۴ برای مدت کوتاهی به بند عمومی زندان اوین بازگردانده شد، مجددا وی را برای ۵۴ روز به سلول انفرادی در بند ۲۰۹اوین فرستادند و بار دیگر در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۴ به بند عمومی اوین منتقل گردید.
اعضای خانواده بهنام نیز در این مدت مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفته اند. در روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۴ همسر و فرزند بهنام بعد از ملاقات با او در زندان اوین، توسط ۶ نفر از ماموران امنیتی لباس شخصی به گروگان گرفته شدند. ماموران آنها را به منزلشان بردند و به بازجویی خانه پرداختند و وسایل شخصی آنها را ضبط کردند و با خود بردند. ماموران امنیتی با زیر فشار قرار دادن نیما فرزند ۱۵ ساله بهنام که از بیماری سرطان خون رنج می برد، او را مجبور کردند که همه مدارک پدرش از جمله فلش درایوهای او را در اختیار آنان بگذارد. در جریان این هجوم، ماموران امنیتی همسر و فرزند بهنام را مورد بازجویی قرار دادند و بارها تهدیدشان کردند.
بعد از این واقعه، مقامات زندان بدون ارائه هیج دلیل قانونی و یا حکم دادگاه، بهنام را یک بار دیگر به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کردند. در اعتراض به این وضعیت، بهنام در ۹ اوت ۲۰۱۴ اعتصاب غذا کرد. مقامات زندان به جای بررسی وضعیت بهنام او را به زندان رجایی شهر( گوهر دشت سابق) و به بخش زندانیان خطرناک منتقل کردند. بهنام از آن زمان تا کنون در اعتصاب غذا بسر می برد. اخیرا اتهام جدیدی مبنی بر ایجاد اغتشاش در زندان را به بهنام وارد کرده اند که می تواند بهانه ای باشد برای صدور حکم دیگری علیه او.
بهنام ابراهیم زاده خواستار بازگشت به بند ۳۵۰ اوین ( بندی که سابقا در آن بسر می برد) و دریافت مراقبت های پزشکی است. او از سردردهای شدید، مشکلات کلیه و روده رنج می برد.
سلامتی بهنام ابراهیم زاده به شدت رو به وخامت گذاشته است. او در ۲۶ اوت ۲۰۱۴ به بیمارستان زندان منتقل و در آنجا از سوی مقامات زندان تهدید شد که اگر به اعتصاب غذای خود پایان ندهد به سلول انفرادی فرستاده خواهد شد. در اعتراض به این فشارهای شدید، بهنام اعلام کرده است که چنانچه خواسته ها و نیاز های پزشکی اش تا تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۴ بر آورده نشود، به اعتصاب غذای خشک دست خواهد زد.
کمیته پیگری ایجاد تشکل های کارگری و کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده این بر خورد های غیر انسانی با بهنام و خانوداه او را به شدت محکوم کرده اند. همسر بهنام، زبیده حاجی زاده، و فرزند آنها نیما، در نامه ای سرگشاده به تشکل های کارگری، سازمان عفو بین الملل و افراد و سازمانهایی که نگران وضع بهنام هستند، خواستار حمایت بین المللی برای آزادی بهنام ابراهیم زاده شده اند.
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران این اقدامات سرکوب گرانه علیه فعالین کارگری و خانواده آنها را به شدت محکوم می کند. همانطور که بارها تاکید کرده ایم، این گونه اقدامات بخشی از سیاست طراحی شده توسط جمهوری اسلامی ایران برای اعمال بیشترین فشارها بر فعالین کارگری زندانی و خانواده و همکاران آنهاست تا بلکه صدایشان را خاموش کند و سرکوب جنبش طبقه کارگر ایران را تداوم بخشد.
لطفا در حمایت از آزادی فوری و بدون قید و شرط بهنام ابراهیم زاده، . این پتیشن را امضا کنید

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۹ اوت ٢٠١۴