افق روشن
www.ofros.com

محکومیت تایید حکم زندان و محرومیت رضا شهابی


مجموعه                                                                                                           پنجشنبه ٢٢ تیر ١٣٩١

پیام اتحادیه وِردی آلمان از شهر اشتوتگارت به قوۀ قضائیۀ ایران در محکومیت حکم رضا شهابی به زبان آلمانی

برای مشاهده و مطالعه پیام اینجا را کلیک نمائید.

************************

تایید حكم دادگاه بدوی رضا شهابی در دادگاه تجدید نظر

‏ در حالی كه قاضی دادگاه بدوی بشارت آزادی رضا شهابی را داده بود اما معلوم نیست بر اساس چه تحولاتی در دادگاه، برای رضا شهابی حكم شش سال زندان و پنج سال محرومیت از فعالیت های سندیكایی و هفت میلیون تومان جزای نقدی صادر گردید،كه متاسفانه این حكم در دادگاه تجدید نظر هم به تایید رسید.
در حالی كه رضا شهابی راننده زحمتكش شركت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بیمارستان بستری بوده، همسر و فرزندانش با صدور این حكم ضربات روحی شدیدی را متحمل شده اند.
مسلماً وجدان مردم شریف و عموم كارگران ایران بویژه كارگران خدوم شركت واحد از زندانی بودن رضا شهابی قلباً ناراضی و خواستار آزادی این كارگر زحمتكش می باشند.
سندیكای كارگران شركت واحد ضمن محكوم كردن حكم صادره برای رضا شهابی خواستار آزادی بی قید و شرط این فعال كارگری می باشند.

با امید به گسترش صلح و عدالت در همه جهان

سندیكای كارگران شركت واحد

اتوبوسرانی تهران و حومه

تیر ماه ١٣٩١

************************

تأیید حکم ضدکارگری علیه رضا شهابی در دادگاه تجدیدنظر محکوم است!

‏ بر اساس خبر منعکس‌شده در اطلاعیه‌ی شماره‌ی ۳۳ «کمیته‌ی دفاع از رضا شهابی»، حکم دادگاه بدوی رضا شهابی که عبارت بود از ٦ سال حبس، ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های سندیکائی و ٧ میلیون تومان جزای نقدی، عیناً توسط شعبه‌ی ۳٦ دادگاه تجدید نظر مستقر در دادگاه انقلاب اسلامی تأیید شده است. بر اساس همین اطلاعیه تأیید این حکم هنوز به صورت رسمی ابلاغ نشده است اما مسئولان شعبه از روی دفتر اندیکاتور به وکیل رضا شهابی اعلام کرده‌اند که حکم دادگاه بدوی تأیید شده است.
بنا بر اخبار رسیده، هنگامی که وکیل رضا به تأیید چشم‌بسته و بدون بررسی این حکم در دادگاه تجدیدنظر اعتراض کرده در جواب این پاسخ را از مسئولان شعبه شنیده است: «اگر می‌خواستند پرونده بررسی شود که آن را به این شعبه ارسال نمی‌کردند»! این جواب خود نشان می‌دهد که این روال قضائی نمایشی بیش نیست.
کمیته‌‌ی هماهنگی ضمن اعتراض شدید به تأیید حکم ضدکارگری صادره، با توجه به وضعیت حاد جسمی رضا و عدم توان تحمل کیفری که به تأیید پزشکان معالج وی رسیده است خواستار لغو فوری این حکم است. همچنین ما تأیید این حکم را در راستای فشار و سرکوب شدیدی می‌دانیم که روز به روز بر جنبش کارگری افزایش می‌یابد و بسیاری از پیش‌روان آن را راهی زندان کرده‌ است، افرادی از جمله علیرضا عسگری، جلیل محمدی، بهنام ابراهیم‌زاده، علیرضا اخوان، فریبرز رئیس‌دانا و . . .

کمیته‌ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۱

************************

رضا شهابی عضو سندیکای شرکت واحد را حمایت کنیم

‏ اخیرا" دادگاه تجدیدنظر رأی اولیه محکومیت رضا شهابی را تائید کرده است . این محکومیت به قرار زیر است :
١- ۵ سال زندان
٢- ۶ سال محرومیت از فعالیت سندیکایی
٣- ٧ میلیون تومان جریمه نقدی
ما کارگران ایران حق خود می دانیم که تشکل داشته باشیم و از حقوق خود که همواره توسط سرمایه داران و دولت مدافع آنها محدودتر می شود دفاع کنیم . داشتن تشکل در اکثریت جوامع و کشورها متداول است و جزء حقوق اولیه آنان بشمار می رود . اما در ایران با وجود دولت ضدکارگری که در جهت تداوم و استمرار سودهای افسانه ای سرمایه داران تلاش می نماید، چنین حکم هایی نه برای اولین بار و نه برای آخرین بار است که تکرار می شود.
این رفتار خشونت آمیز با ما کارگران و نمایندگان مان ازجمله رضا شهابی نمونه روشنی از این واقعیت است . داشتن تشکل و هرگونه فعالیت درجهت تأمین رفاه اجتماعی و دفاع از حقوق مان حق مسلم ما کارگران است . ما کارگران چنین حکم هایی را اعلان جنگ علیه طبقه کارگر می دانیم . نمونه بارز دیگر که اخیرا" در کرج اتفاق افتاد تهاجم وحشیانه به نشست اعضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل های کارگری می باشد که تتها جرمشان تشکیل جلسه برای دفاع از حقوق کارگران است .
ما ضمن محکوم کردن احکام ضدکارگری و ضد انسانی برعلیه رضا شهابی و دیگر کارگران (شاهرخ زمانی و محمد جراحی و بهنام ابراهیم زاده که از اعضای کمیته پیگیری می باشند ) و دیگر فعالین کارگری خواهان آزادی بی قید و شرط کلیه کارگران زندانی هستیم. ‏

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران

١٧/۴/١٣٩١

************************

رضا شهابی و دیگران کارگران زندانی آزاد باید گردند

‏ دادگاه تجدید نظر، حکم دادگاه بدوی رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد را که بیش از دو سال است در شرایط سخت جسمانی در زندان بسر میبرد تایید کرد. بر اساس این حکم، رضا شهابی به ٦ سال حبس، ۵ سال محرومیت از فعالیتهای سندیکایی و ٧ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.
رضا شهابی کارگری است که هیچ جرمی جز دفاع از بدیهی ترین حقوق انسانی خود و همکاران و هم طبقه ای هایش مرتکب نشده است. محکومیت رضا و تداوم زندان برای وی با وجود شرایط سخت جسمانی اش، چیزی جز تلاش برای به تمکین واداشتن کارگران ایران برای تن دادن به شرایط مشقت بار کنونی نیست. اما بدون تردید محکومیت رضا و تداوم زندان دیگر کارگران دربند و ادامه سیاست دستگیرهای بی وقفه فعالین کارگری، نه تنها طبقه کارگر ایران را به تمکین به وضعیت موجود نخواهد کشاند بلکه همانگونه که تاکنون شاهد آن بوده ایم بر عمق و دامنه مبارزات کارگران خواهد افزود.
رضا شهابی و دیگر کارگران دربند باید فورا و بی قید و شرط آزاد گردند، باید به دستگیری و تعقیب قضایی کارگران معترض و دیگر فعالین اجتماعی پایان داده شود. کارگران ایران برای دفاع از حق حیات و سرنوشت و زندگی خود و خانواده هایشان حق دارند آنگونه که خود میخواهند به شرایط مشقت بارشان اعتراض کنند.
بدون تردید بازداشت و به زندان افکندن کارگران معترض و اعمال فشار و محدودیت بر آنان، حتی ذره ای قادر به جلوگیری از تلاش و مبارزه کارگران برای برخورداری از یک زندگی انسانی نخواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران - ١٧ تیر ماه ١٣٩١

************************

محکومیت تایید حکم زندان و محرومیت رضا شهابی توسط دادگاههای فرمایشی

‏ تایید حکم زندان و محرومیت رضا شهابی توسط دادگاهای فرمایشی جمهوری اسلامی اوج وقاحت این رژیم را به نمایش میگذارد. بر اساس اخبار منتشر شده، شعبه ٣٦ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم ٦ سال حبس، ۵ سال محرومیت از فعالیت های سندیکائی و ٧ میلیون تومان جزای نقدی رضا شهابی را تأیید کرده است.
کارگران، زحمتکشان، دانشجویان، زنان مبارز و آزادیخواهان ایران و جهان از درجه سرکوب و پایمال کردن ابتدایی ترین حقوق انسانی توسط جمهوری اسلامی بخوبی آگاهند. حکومت سرمایه داری جمهوری اسلامی ایران آشکارا به تمام دنیا نشان داده است که به ابتدایی ترین قوانین برسمیت شناخته شده جهانی نیز پایبند نیست. آمار و حقایق انکار ناپذیر مربوط به اعدام، زندان وسرکوب ابتدایی ترین حقوق انسانی، رژیم اسلامی را در میان پرچمداران سلب حقوق انسانی در کل جهان قرار داده است. این نشانگر اوج بربریت وضدیت رژیم اسلامی با انسانیت و عدالت میباشد. در کنار این سرکوب، سردمدارن و مسئولین این رژیم با اختلاس و با سوء استفاده از قدرت سیاسی، سرمایه و امکانات آن جامعه را میان خود تقسیم کرده و بر سر تصاحب هر چه بیشتر آن به جان هم میافتند.
همزمان ایجاد تشکلات صنفی کارگری و دفاع از حقوق اولیه کارگران محروم ایران جرم محسوب شده و فعالین کارگری محکوم به شکنجه، زندان ومحرومیت های اجتماعی می شوند. زندانی کردن نمایندگان منتخب سندیکای کارگرن شرکت واحد تهران و حومه، سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، هیئت موسس سندیکای نقاشان وکارگران تزئیناتی تهران،انجمن صنفی نانوایان سقزوحومه، وتشکلات کارگری مانند کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشكل های کارگری ،کمیتۀ هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری، کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری، کارگران فلزکار مکانیک ،اتحادیه آزاد کارگران ایران و ده ها تشکل دیگر و اخراج و محرومیت اجتماعی فعالان آنان بیانگر اوج سرکوب کارگران ایران است.
این دادگاهها فرمایشی است و متهمین قبل از تشکیل دادگاه با اتهامات واهی محکوم شده اند. براستی دادگاه فرمایشی پیگیری قتل های سیاسی در ایران (قتل های زنجیره ای فعالان سیاسی افشاگر رژیم اسلامی ) به کجا کشید؟ دادگاههای فرمایشی اختلاس های مالی چند میلیاردی که بدفعات برگزار شده است، از جمله معروف ترین آنها اختلاس سه هزار میلیادر تومانی، چه سرانجامی پیدا کرد؟ آیا در این دادگاهها مهره های اصلی رژیم که افراد کلیدی اختلاس ها هستند، محاکمه شده اند؟ پاسخ منفی است، آنان با وقت کشی و شامل مرور زمان قرار دادن پرونده ها به غارت منابع و سرمایه ها ادامه میدهند. در همان حال دادگاه یک فعال کارگری بنام رضا شهابی را، که سمبل مقابله با اختلاس است، یعنی کسی که مسئول صندوق و امورمالی سندیکای کارگران شرکت واحد بوده و به امانتداری و صداقت در گفتار و کردار شهره عام و خاص است، به زندان و محرومیت اجتماعی محکوم میکند.
ما بیش از این انتظاری از این رژیم سرکوبگر نداریم اما این احکام در عقب راندن جنبش کارگری نتیجه مطلوبی برای آنان نخواهد داشت و با صدور این احکام ضد کارگری و ضد بشری نتوانسته اند ونمیتوانند نمایندگان و فعالین جنبش کارگری را به سکوت وتمکین وادار کنند.
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران درایران مانند همیشه ضمن محکوم نمودن این احکام حکومتی که در بیدادگاهای فرمایشی جمهوری اسلامی ایران در جریان است، خواهان آزادی بی قید وشرط همه فعالین کارگری ،دانشجویی، و آزادیخواهان از سیاهچالهای های مخوف رژیم اسلامی میباشد.
رضا شهابی هیچ جرمی مرتکب نشده است و برای مداوای بیماریهایش باید فورا و بدون قید و شرط از زندان آزاد شود.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۶ جولای ۲۰۱۲

************************

کارگران باید به حکم زندان و محرومیت رضا شهابی اعتراض کنند

‏ آن زمان که نعره های مستضعف پناهیِ جمهوری اسلامی گوش فلک را کرده بود و بخش های وسیعی از کارگران به این رژیم سخت توهم داشتند، توضیح این نکته برای توده های کارگر دشوار بود که سرمایه داری به هر حال سرمایه داری است و اسلامی و غیراسلامیِ آن ضدکارگر و ضدمستضعف است. اما اکنون که همان توده های کارگر از یک سو به عینه می بینند که سرمایه داران و مدیران دولتی با اختلاس و بی اختلاس پول روی پول می گذارند و روز به روز چاق و چله تر می شوند و، از سوی دیگر، می شنوند یا می بینند که رضا شهابی، کارگر شرکت واحد، فقط و فقط به علت اقدام به ایجاد تشکل کارگری به ٦ سال زندان و ۵ سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و پرداخت ٧ میلیون تومان جریمه محکوم می شود، یا می شنوند که ده ها فعال کارگری در کرج به عنوان «اراذل و اوباش» و «تروریست و خرابکار» مورد هجوم وحشیانه نیروهای سرکوبگر قرار می گیرند، کوچک ترین تردیدی برای شان باقی نمی ماند که جمهوری اسلامی حکومت سرمایه و سرکوب عریان کارگران است. اما این کافی نیست. می توان انتظار داشت و باید امیدوار بود که این توده های کارگر اکنون از آنچه زمانی درباره جمهوری اسلامی سرمایه فکر می-کرده اند احساس شرم کنند، احساسی که بی شک انسانی و انقلابی است و کمترین معنای آن محکومیت احکامی نظیر حکم زندان و محرومیت رضا شهابی و به طور کلی اعتراض به سرکوب و دستگیری و زندانی کردن فعالان کارگری است.

کمیتۀ هماهنگی برای ایجاد تشکل کارگری

١۴ تیر ١٣٩١

derabaa.wordpress.com
khbitkzs@gmail.com