افق روشن
www.ofros.com

!از فراخون مادران جان باختگان حمایت کنیم

اعتراضات مردم بر علیه فقر و فلاکت، کلیت نظام سرمایه داری اسلامی را به لرزه در آورده است

اتحاد بین المللی                                                                                                   جمعه ٢۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹


از فراخون مادران جان باختگان حمایت کنیم!

اعتراضات آبان ماه ۹۸ با جرقه گرانی بنزین شروع شد اما با قاطعیت هر چه تمام تر کلیت نظام سرکوبگر حاکم و در راس آن حاکمان مرتجع رژیم جمهوری اسلامی را هدف قرار داد.
خیزش مردم در اعماق در آبان ماه سال ۹۸ در ادامه خیزش دی ماه ۹۶ کلیت ساختار رژیم سرمایه داری جمهوری سلامی را به لرزش شدید در آورد و سردمدارانش را وحشت زده کرد و آنها جنایتی دیگر را بر چهل سال جنایت خود علیه بشریت افزودند. جمهوری اسلامی کلیه نیروهای سرکوب گر و مزدوران خود را بطور تمام عیار علیه جنبش اعتراضی فرودستان در سراسر کشور و به خصوص مناطق محروم به میدان آورد و با کشتار بی رحمانه صدها زن ومرد بی دفاع و کودکانی در سنین ۱۳ تا ۱۸ سال، مجروح کردن صدها نفر دیگر، بازداشت و شکنجه هزاران نفر واذیت و آزار خانواده هایشان، به گمان خود توانسته است مدت زمانی دیگر به عمر ننگین خود بیافزاید.
اکنون بیش از یک ماه از خیزش آبان ماه و اعتراضات سراسری می گذرد و جمهوری اسلامی با سرکوب خونبار معترضین به نفرت و انزجار عمومی علیه کلیت حکومت ضد انسانی اش صدها بار و به نحو برگشت ناپذیری افزوده است.
روز ۵ دی ماه توسط تعدادی از مادران جان باختگان که فرزندانشان در طول چهل سال حاکمیت جمهوری سلامی به قتل رسیده اند، به عنوان روز ادای احترام به کشته شدگان آبان ماه اعلام گردیده و از مردم خواسته اند به هر طریقی می توانند در این روز جنایات رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کنند.
در بخشی از بیانیه این مبارزین آمده است: "ما مادران ساکت نمی نشینیم. ما مادران و خانواده های داغدیده که در طی ۴۰ سال فرزندانمان، جان خود را در راه آزادی و برقراری عدالت از دست داده اند، از مردم شریف و آزاده ایران و جامعه بین المللی می خواهیم که روز ۵ دی ماه (۲۶ دسامبر) مصادف با چهلمین روز کشته شدن فرزندانمان، را روز بین المللی ادای احترام به قربانیان آبان ماه اعلام‌ کرده و با برگزاری مراسم یادبود، یک دقیقه سکوت کنیم یا به هر طریق که می‌توانیم یاد عزیزان مان را گرامی داشته و این جنایات را محکوم کنیم."
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران ضمن همدردی با خانواده های جان باختگان آبان ماه ۹۸ و حمایت از فراخوان مادران جان باختگان به سهم خود تلاش می کند که مجامع بین المللی کارگری و تشکلات مترقی و مدنی جهانی را در محکومیت جنایات جمهوری اسلامی و همبستگی با جنبش نان، کار و آزادی در ایران هر چه مطلع تر و پیگیرتر نماید.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۰ دسامبر ۲۰۱۹

**************

سه شنبه ٢۸ آبان ۱۳۹۸ - ١۹ نوامبر ۲۰۱۹

اعتراضات مردم بر علیه فقر و فلاکت، کلیت نظام سرمایه داری اسلامی را به لرزه در آورده است

بدنبال اعلام افزایش قیمت بنزین توسط دولت در روز جمعه ٢۴ آبان ماه اعتراضات عمومی در بسیاری از نقاط ایران بر علیه این اقدام نابهنگام رژیم شعله ور شد. بلافاصله بعد از اعلام گرانی بنزین، اعتراضات به اشکال مختلف در رسانه های اجتماعی بازتاب یافت. در ابتدا بحث تحریم خرید بنزین مطرح شد، اما به سرعت اعتراضات توده ای در بیش از صد شهر در روز شنبه ٢۵ و یکشنبه ٢٦ آبان شکل گرفت. با ادامه اعتراض ها در روز های شنبه و یکشنبه مدارس در ۵ استان ایران و برخی دانشگاه‌ها در شهرهایی مانند شیراز، اصفهان و تهران به حالت تعطیل در آمدند. دانشجویان دانشگاه تهران و تبریزهم با برپایی تظاهرات به اعتراضات پیوستند.
بیژن زنگنه در مورد افزایش قیمت بنزین در مصاحبه ای اعلام کرد " یاسهمیه بندی و یا افزایش قیمت، راه دیگری وجود ندارد" وی همچنین در جواب به این پرسش که " چقدر افزایش قیمت منطقی است" گفت "که تا آنجایی که مردم تحمل کنند".
طبق مصوبه سران سه قوه که از بامداد جمعه ٢۴ آبان ‌ماه به اجرا گذاشته شد، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ١۵٠٠ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر٣ هزار تومان اعلام شد و قیمت بنزین سوپر هر لیتر ٣۵٠٠ تومان تعیین شده است.
با آغازاعتراضات تعدادی از نمایندگان مجلس به تکاپو افتادند که با جمع کردن امضا قیمت بنزین را به قیمت سابق برگردانند اما وقتی که خامنه ای اعلام کرد که " من در این زمینه تخصصی ندارم اما تصمیم سه قوه است و کارشناسی شده است بنا بر این باید اجرا شود"، نمایندگان مجلس موضوع را از دستور کار خارج کردند. روحانی اعلام کرد که حاصل در آمد افزایش قیمت بنزین را به ١٨ میلیون خانوار کم در آمد پرداخت خواهد شد. اما همین خانوارهای ١٨ میلیونی فریب وعده های پوچ رژیم نخوردند و به اعتراضات خود ادامه دادند.
رژیم مانند همیشه در برابر اعتراض های عمومی به مشت آهنین متوسل شده و تا کنون صفحات دیگری بر پرونده پرجنایت خود افزود است. رئیسی، لاریجانی و ربیعی بی شرمانه مردم معترض را شرور، اغتشاش ‌گر و تروریست می نامند. اعتراضات در روزهای شنبه و یکشنبه شدت بیشتری بخود گرفت و نیروهای سرکوبگر در برخی شهرها بطور مستقیم به مردم معترض شلیک کردند. گزارش ها حاکی از تعداد زیادی مجروح، جان باختن ده ها نفر در شهرهای مختلف و بازداشت صدها نفر بدست نیروهای سرکوب گر رژیم است. سپیده قلیان نیز که به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود، بعد از شرکت در تظاهرات در منزل پدری خود دستگیر و به جای نامعلومی منتقل شده است. بنا به خبرها تعدادی از فعالان دانشجویی نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند. این در حالی است که سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای، مانند همه بیانیه‌هایی که در زمان سرکوب اعتراض‌های مردمی در ایران صادر می‌کند،‌ از برخورد قاطع با اقدامات مخل امنیت سخن گفته گفته است.
اعتراضات کنونی مردم که در ادامه اعتراضات دی ماه ١٣٩٦ و مانند آن از اعماق جامعه برخاسته است، رژیم سرمایه داری و ضد کارگری حاکم بر ایران را به چالشی جدی کشانده است. به نظر می رسد که این رژیم قصد دارد که تنها در آخرین سنگر خود عقب نشینی کند؛ سنگری که سقوط آن، سرنگونی و پایان این رژیم آدمکش خواهد بود. بنا براین تنها راه برای خانوار ١٨ میلیونی کارگری، مبارزه برای تغییر توازن قوای طبقاتی موجود و درهم شکستن سنگر به سنگر مقاومت این رژیم است. طبقه کارگر در اتحاد با همه زحمتکشان ایران، این توان را دارد که آخرین سنگر این رژیم ارتجایی، ضد کارگر و ضد بشری را تسخیر کند.
اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران از اعتراضات مردم بر علیه این رژیم سرا پا فاسد و جنایت کار حمایت می کند و تلاش می کند که به سهم خود صدای اعتراض کارگران و زحمتکشان ایران را در سطح بین المللی بازتاب دهد. ما از همه تشکلات و نهاد های بین المللی کارگری می خواهیم که از اعتراضات مردم ایران حمایت و سرکوب وحشیانه معترضین توسط رژیم اسلامی را محکوم کنند.

زنده باد اتحاد طبقه کارگر

١٨ نوامبر٢٠١٩

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

http://etehadbinalmelali.com/ak
info@workers-iran.org
alliance@workers-iran.org