افق روشن
www.ofros.com

حمایت های بین المللی از معلمان ایران و خواست آزادی اسماعیل عبدی


ترجمه از اتحاد بین المللی                                                                                       دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۷ ژوئیه ۲۰۱۵

تصویب دو قطعنامه اضطراری در کنگره جهانی آموزش بین الملل (ای آی)

در حمایت از مبارزات معلمان و معلمان زندانی در ایران

کنگره جهانی آموزش بین الملل (فدراسیون جهانی تشکل ها و اتحادیه های معلمان و کارکنان آموزش و پرورش) که در ماه جاری در شهر اتاوا پایتخت کانادا با شرکت نمایندگان تشکل های معلمان از ۱۷۰ کشور جهان بر گزار شد، در آخرین روز خود در ۲۶ جولای ۲۰۱۵، موقعیت معلمان در ایران و مبارزات و مصافهای آنان را در دو قطعنامه فوری به بحث گذاشت. طی این بحث، تداوم اذیت و آزار معلمان و دستگیری و حبس فعالین فرهنگی از جمله آقایان اسماعیل عبدی، رسول بداقی، محمود باقری، علیرضا هاشمی، اکبر باغانی و علیرضا قنبری مورد بررسی قرار گرفت، و سپس با حمایت قاطع نمایندگان حاضر در کنگره، قطعنامه های اضطراری به تصویب رسید. مفاد قطعنامه ها، ضمن تاکید بر تعهد الزام آور به ادامه کمپین های جهانی "آموزش بین الملل" و تشکلات وابسته به آن برای آزادی معلمان زندانی در ایران، از "آموزش بین الملل" و تشکلات وابسته می خواهد که همچنان به حمایت خود از فعالیت های اتحادیه های مستقل معلمان، و پشتیبانی از تلاش های "شورای مرکزی تشکل های صنفی فرهنگیان سراسر کشور" به عنوان تشکل عضو "آموزش بین الملل" که از حقوق معلمان دفاع می کند، ادامه دهند، و ضمن اعتراض به سرکوب حقوق معلمان، از حکومت ایران بخواهند که استانداردهای بین المللی کارگری را بطور کامل به رسمیت بشناسد و به آن احترام بگذارد. قطعنامه ها همچنین فدراسیون "آموزش بین الملل" را ملزم می کند که امکان اعزام یک هیئت بین المللی به ایران را برای بررسی مسائل و معضلات معلمان فراهم نماید.
متن کامل قطعنامه ها به زبان اصلی در سایت انگلیسی اتحاد بین المللی درج خواهد شد. همانطور که قبلا نیز تاکید کرده بودیم، ترفندهای جمهوری اسلامی که از جمله تلاش کرد با جلوگیری از شرکت نمایندگان معلمان در کنگره جهانی "آموزش بین الملل" مانع از بازتاب صدای آنان در میان تشکلات و نمایندگان معلمین از کشورهای مختلف جهان شود، عملا به ضد خود تبدیل شد. صدای اعتراض معلمان ایران و مطالبات و مبارزات آنان درهفته های اخیر هر چه رساتر به گوش هم طبقه ای های آنان و کارگران و تشکلهای کارگری در کشورهای مختلف جهان رسید.
گفتنی است که در این کنگره قطعنامه های اضطراری دیگری نیز به بحث و تصمیم گیری گذاشته شد که یک نمونه برجسته آن قطعنامه ای بود باعنوان "سیاست های ریاضت اقتصادی در یونان را متوقف کنید"، که به اتفاق آرا تصویب شد. این قطعنامه به نتایج مخرب سیاست های ریاضت اقتصادی که به یک "بحران انسانی" در یونان، از جمله بیکارسازی های گسترده، نرخ بیکاری ۶۰ درصدی، حمله همه جانبه به حقوق و دستاوردهای کارگران و معلمان و کالایی کردن آموزش و پرورش منتهی شده است، پرداخته و از کارگران و معلمان یونان و حق آنها برای اعتراض و تظاهرات حمایت می کند.
اتحاد بین المللی بنا به اهداف و مبانی خود همچنان در راه گسترش همبستگی بین المللی کارگری و همچنین خبررسانی به موقع و موثق برای جلب حمایت تشکلات کارگری و مترقی جهان با مبارزات طبقه کارگر ایران از جمله مبارزه معلمان تلاش خواهد کرد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۲۶جولای ۲۰۱۵

************

نامۀ سندیکاهای فرانسه به علی خامنه ای در مورد اسماعیل عبدی

آيت‌الله سید علی خامنه ای
رهبر جمهوری اسلامی ایران
دفتر رهبری
خیابان کشور دوست
تهران، ایران
پاریس ۸ ژوئیه ۲۰۱۵

سازمان های سندیکائی فرانسوی س اف د ت، س ژ ت، اف اس او، سولیدر، او ان اس آ، توجه شما را نسبت به وضعیت آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران جلب می کند. نامبرده که قصد تهیه ویزای سفر به کانادا را داشت در ۲٧ ژوئن ۲۰۱۵ دستگیر می شود. عبدی قصد داشت که در هفتمین کنگره جهانی آموزش جهانی ((EI که ا ز ۲۱ تا ٢٦ ژوئن در شهر اوتاوا برگزار خواهد شد، شرکت کند.
از نظر ما دستگیری آقای عبدی نمونه دیگری است از اقددامات مقامات کشور شما در جهت خاموش کردن صدای مبارزین سندیکایی. علاوه بر محکوم شدن عبدی به ۱۰ سال حبس تعزیری به دلیل فعالیت های صنفی اش، از گزارشات چنین مستفاد می شود که وی از سوی سازمان های اطلاعاتی کشور برای استعفا از مقام دبیری کانون صنفی معلمان در ایران تحت فشار بوده است.
دستگیری آقای عبدی در پی تجمعات اعتراضی ای بود که معلمان در اوایل سال جاری در اعتراض به حقوق پایین تر از خط فقر برگزارکردند.
پنج معلم دیگر کماکان در زندان های بسر می برند: علی اکبر باغانی، رسول بداغی، محمود باقری (از اعضای شورای کانون صنفی معلمان ایران)، علیرضا هاشمی و علیرضا قنبری.
ما سازمان های سندیکائی فرانسوی خواستار آزادی فوری سندیکالیست های زندانی هستیم. ما هم چنین از شما می خواهیم بوده حق آقای اسماعیل عبدی برای سفر به کانادا و شرکت در هفتمین کنگره جهانی آموزش بین الملل را به رسمیت بشناسید.

CFDT : Philippe Réau preau@cfdt.fr + 33 6 48 36 03 93
CGT : Ozlem Yildirim o.yildirim@cgt.fr + 33 1 55 82 82 83
FSU : Michelle Olivier michelle.olivier@snuipp.fr + 33 6 15 62 15 10
Solidaires : Alain Baron contact@solidaires.org + 33 1 58 39 30 20
UNSA : Emilie Trigo emilie.trigo@unsa.org + 33 6 21 40 16 50رونوشت به:
آقای حسن روحانی، رئیس جمهور
آقای صادق لایجانی، رئیس قوه قضائیه
سفیر ایران در پاریس

ترجمه و پخش از:

همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران - فرانسه

اتحاد بین المللی درحمایت از کارگران در ایران - پاریس

************

گزارش کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا (TUC- (Trade Union Congress

در مورد بازداشت و اخراج فعالان صنفی معلمان و کارگران

کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا با انتشار خبر بازداشت اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان ایران تحت عنوان “علیه سرکوب معلمان و خبرنگاران اقدام کنید” نوشته است:
بسیار نگران کننده است که در ماه گذشته نام ایران در لیست آی تی یو سی ITUC به عنوان ۱۰ تا از بدترین کشورهای دنیا برای فعالین صنفی قرار نگرفته است. ایران با دستگیری دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران که قصد شرکت در کنگره جهانی در کانادا در شهر اوتاوا را داشتند و اخراج خبرنگاران خبرگزاری ایلنا که اخبار کارگری را در وب سایت ایلنا منعکس می کردند، موقعیت خود برای قرار گرفتن در لیست ۱۰ کشور اول دنیا به عنوان بدترین کشورهایی که فعالیت صنفی در آن ها سرکوب می شود بسیار محکم تر کرده است.
در این گزارش کوتاه همچنین آمده است: پتیشن آنلاینی به عنوان اقدام فوری برای آزادی اسماعیل عبدی توسط لیبر استارت شروع شده است از همه درخواست می کنیم که این پتیشن را امضا کنند و همچنین به دوستان خود هم سفارش کنند که پتیشن را امضا کنند.
در بخش دیگری از این خبر، تی یو سی به گزارش کوتاهی از نحوه بازداشت اسماعیل عبدی پرداخته است که برای جلوگیری از تکرار مطلب در این جا به آن نمی پردازیم.
در نامه جداگانه ای که تی یو سی به اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران ارسال کرده است آقای اوئن تودر، رئیس روابط اروپایی و بین المللی کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا، اعلام کرده است که از دوشنبه هفته آینده نامه هایی را به مقامات دولتی ایران ارسال خواهند کرد و ضمن محکوم کردن بازداشت اسماعیل عبدی خواهان آزادی فوری و بی قید شرط ایشان خواهند شد.

حقوق معلم و کارگر - ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴

************

اتحادیه سراسری معلمان بریتانیا

خواستار آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران شد

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران
The Presidency
Pasteur Street, Pasteur Square
Tehran, Islamic Republic of Iran
۸ جولای ۲۰۱۵
رئیس جمهور، روحانی عزیز،

در روزهای اخیر اخبار دستگیری و بازداشت دوباره دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران، آقای اسماعیل عبدی، به دلیل فعالیت های به حق اتحادیه ای به دست ما رسیده است.
به نمایندگی از اتحادیه سراسری معلمان (بریتانیا) به این وسیله نگرانی شدید خود را نسبت به نحوه رفتار با آقای عبدی - از جمله دستگیری و ماهیت اتهامات مطرح شده علیه او - ابراز می کنم.
بر اساس گزارش هایی که ما دریافت کرده ایم، آقای عبدی پس از آنکه از سفر او به ارمنستان جهت اخذ ویزای سفر به کانادا ممانعت به عمل آمد، در تاریخ ۲۷ ژوئن زندانی شده است. ما همچنین مطلع شده ایم که گذرنامه آقای عبدی در مرز ضبط و به او دستور داده شده بود که که به تهران بازگردد و خود را به دادستانی معرفی کند. او با مراجعه به دفتر دادستان دستگیر می شود.
به باور ما بازداشت آقای عبدی و تلاش دولت شما برای جلوگیری از شرکت او در هفتمین کنگره جهانی آموزش بین الملل، نشان دهنده نقض کنوانسیون های مختلف بین المللی حقوق بشر، از جمله مقاوله نامه ۸۷ سازمان جهانی کار مبنی بر تضمین آزادی تشکل و مقاوله نامه ۹۸ مبنی بر حق مذاکرات دسته جمعی است. دولت شما همچنین با جلوگیری از شرکت نماینده کنگره EI در جلسه نهاد مدیریت این سازمان، مانع کارکرد دموکراتیک فدراسیون جهانی اتحادیه ما شده است.
ما کماکان نسبت به اوضاع ایران و بیش از آن به نحوه رفتار با کارگران و فعالان اتحادیه ای حساس باقی خواهیم ماند.
در مورد آقای عبدی، به نظر می رسد هیچ دلیل دیگری برای دستگیری او و حکم ده سال زندانی که به او تحمیل شده، به غیر ازاین که او فعالیت سندیکایی داشته است، وجود ندارد؛ و این فعالیتی است که او باید قادر می بود بنا به حق دنبال نماید. بنابراین ما از دولت شما می خواهیم که برای آزادی ایشان هر چه زوتر اقدام کند. ما همچنین از دولت شما می خواهیم که تمام معلمانی که در حال حاضر در ایران بدلیل فعالیت های اتحادیه ای به زندان افتاده اند را آزاد نماید.
امید دارم که شما این موضوع را به عنوان عاجل ترین امر، مورد توجه قراردهید.
در انتظار پاسخ هر چه زودتر شما می مانم.

با احترام،
کریستین بلوور دبیر کل


رونوشت: جناب سید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران؛ دفتر وزارت امور خارجه و مشترک المنافع بریتانیا

************

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا:

اقدام فوری در حمایت از معلمان در ایران: اسماعیل عبدی را آزاد کنید

جناب آیت الله سید علی خامنه ای
رهبر جمهوری اسلامی ایران
ایمیل: info_leader@leader.ir
۷ جولای ۲۰۱۵
جناب آیت الله سید علی خامنه ای،

ما به نمایندگی از ۶۳۰ هزار عضو اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا (کیوپی)، به این وسیله مراتب نگرانی خود را از سلامتی آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (آی تی تی ا)، اعلام می کنیم.
ما مطلع شده ایم که آقای عبدی در ایران بازداشت هستند و از سفرش به کانادا جهت شرکت در کنگره آموزش بین الملل (ای آی) در آخر این ماه جلوگیری بعمل آمده است.
اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، از خواست تشکلهای کانادایی و بین المللی برای آزادی فوری آقای عبدی و تضمین حق ایشان برای سفر به کانادا برای شرکت در کنگره آموزش بین الملل در شهر اتاوا در کانادا، بین ۲۱ تا ۲۶ جولای ۲۰۱۵، حمایت می کند.
ما از شما می خواهیم که به مسئولیت خود به عنوان یکی از امضا کنندگان اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیونهای مرتبط با آن عمل نمایید. مصادره پاسپورت آقای عبدی، بازداشت کردن او و جلوگیری از سفر وی به کانادا برای شرکت در کنگره آموزش بین الملل به معنای نقض معاهدات متعدد حقوق بشر از جمله حق آزادی تشکل و حق مسافرت است. بازداشت آقای عبدی مانع از عملکرد دموکراتیک جنبش جهانی اتحادیه های کارگری شده و صدای معلمان ایران را خاموش می کند.
ما از شما می خواهیم او را فورا آزاد کنید و حق او برای سفر به کانادا را محفوظ بدارید. فرصت کوتاه است.

پال مویست، رئیس کشوری
چارلز فلوری، دبیر و خزانه دار کشوریرونوشت: اتحاد بین المللی؛ وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران؛ نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد؛ نماینده

پارلمان کانادا، راب نیکولسون؛ نماینده پارلمان کانادا، پال دیوار؛ بخش بین المللی کنگره کار کانادا.

************

کمپین تاندر کلپ معلمان کانادا برای آزادی اسماعیل عبدی

ائتلافی از اتحادیه ها، فدراسیون ها و انجمن های معلمان کانادا به نمایندگی از نیم میلیون کارکنان آموزش و پرورش در کانادا، با هماهنگی فدراسیون معلمان کانادا، علاوه بر نامه های اعتراضی مختلف به مقامات جمهوری اسلامی ایران، کمپین آنلاینی را از طریق تاندر کلپ در شبکه‌های اجتماعی با عنوان " اسماعیل را آزاد کنید" برپا نموده اند و از عموم حامیان درخواست کرده اند که از طریق فیس بوک، تویتر یا تامبلر در آن شرکت نمایند.
جهت اطلاعات بیشتر و شرکت در کمپین تاندر کلپ برای آزادی اسماعیل عبدی، که به مدت ۱۰ روز تا ۱۷ جولای، ادامه خواهد داشت به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://www.thunderclap.it/projects/28671-free-lib-rez-esmail

كلیه کارگران و معلمین زندانی آزاد باید گردند!

۸ جولای ۲۰۱۵

************

نامه اتحادیه کارکنان کالج ها و دانشگاههای بریتانیا

برای آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران

محمد حسن حبیب الله زاده
کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران لندن
۷ جولای ۲۰۱۵
عالیجناب،

به نمایندگی از ۱۱۰ هزار اعضای اتحادیه کالج ها و دانشگاههای بریتانیا (یو سی یو)، این نامه را در رابطه با زندانی کردن آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (آی تی تی ا)، به شما می نویسم.
همچون "یو سی یو"، "آی تی تی ا" نیز عضو آموزش بین الملل (EI) است، که هفتمین کنگره جهانی خود را در اتاوا در کانادا، از ۲۱ تا ۲۶ جولای برگزار می کند.
بر اساس گزارش هایی که ما دریافت کرده ایم، آقای عبدی پس از آنکه از سفر او به ارمنستان جهت اخذ ویزای سفر به کانادا ممانعت به عمل آمد، در تاریخ ۲۷ ژوئن زندانی شده است. ما همچنین مطلع شده ایم که گذرنامه آقای عبدی در مرز ضبط و به او دستور داده شده بود که که به تهران بازگردد و خود را به دادستانی معرفی کند. او با مراجعه به دفتر دادستان دستگیر می شود.
به باور ما بازداشت آقای عبدی و تلاش دولت شما برای جلوگیری از حضور او در کنگره جهانی آموزش بین الملل، نشان دهنده نقض کنوانسیون های مختلف بین المللی حقوق بشر، از جمله میثاق های حمایت از آزادی بیان و تشکل، و همچنین حق مسافرت است . دولت شما با جلوگیری از شرکت نماینده کنگره EI در جلسه نهاد مدیریت این سازمان، مانع کارکرد دموکراتیک فدراسیون جهانی اتحادیه ما شده است.
در انتها، با در نظر گرفتن اینکه آموزش و پرورش جهانی در صدر دستور کار جامعه بین المللی قرار دارد، هیچ دولتی که مایل به افزایش فرصت های آموزشی برای شهروندان است، نباید از حضور نمایندگان آموزگاران کشور خود برای شرکت در کنگره چهارساله آموزش بین الملل جلوگیری کند.
ما قویا از دولت شما درخواست می کنیم که آزادی فوری آقای اسماعیل عبدی را فراهم نماید و حق او برای سفر به کانادا و حضور در هفتمین کنگره جهانی آموزش بین الملل را به رسمیت بشناسد.
من منتظر پاسخ شما به این موضوع فوری هستم.

ارادتمند،
سالی هانت
دبیر کل

************

نامه فدراسیون معلمان کانادا

برای آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران

جناب آیت الله سید علی خامنه ای
رهبر جمهوری اسلامی ایران
ایمیل: info_leader@leader.ir
جناب حسن روحانی
رئيس جمهور، جمهوری اسلامی ایران
ایمیل: media@rouhani.ir
۶ ژوئیه ۲۰۱۵
آقایان،

من، به نمایندگی از فدراسیون معلمان کانادا، صدای نزدیک به ۲۰۰ هزار معلم در کانادا و عضو متصل به آموزش بین الملل (EI) با ۳۰ میلیون عضو، این نامه را به شما می نویسم.
به عنوان یکی از سازمان های میزبان هفتمین کنگره جهانی EI، فدراسیون معلمان کانادا خواسته های آموزش بین الملل برای آزادی فوری همکار ما آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (آی تی تی ا)، و تضمین حق او برای سفر به کانادا به منظور شرکت در کنگره (EI) در اتاوا، کانادا، از تاریخ ۲۱ تا ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۵، را تکرار و حمایت می کند.
ایران باید به مسئولیت خود به عنوان یکی از امضا کنندگان اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیونهای مرتبط با آن عمل نماید. مصادره پاسپورت آقای عبدی، بازداشت کردن او و جلوگیری از سفر وی به کانادا برای شرکت در کنگره EI نقض معاهدات متعدد حقوق بشر از جمله حق آزادی تشکل و حق مسافرت است. بازداشت آقای عبدی مانع از عملکرد دموکراتیک آموزش بین الملل شده و صدای معلمان ایران را خاموش می کند.
ما از شما می خواهیم او را فورا آزاد کنید و حق او برای سفر به کانادا را محفوظ بدارید. فرصت کوتاه است.

با احترام،
دیان ولوشوک
رئیس،
فدراسیون معلمان کانادا

************

درخواست فدراسیون جهانی "آموزش بین الملل"

برای آزادی فوری اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران

به جناب آیت الله سید علی خامنه ای
رهبر جمهوری اسلامی ایران
ایمیل: info_leader@leader.ir
به جناب حسن روحانی
رئيس جمهور، جمهوری اسلامی ایران
ایمیل: media@rouhani.ir
بروکسل؛ ۴ جولای ۲۰۱۵
آقایان،
درخواست برای آزادی فوری دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران، آقای اسماعیل عبدی

من این نامه را به شما از طرف آموزش بین الملل (EI)، فدراسیون جهانی اتحادیه های آموزش و پرورش و انجمن های معلمان، به نمایندگی از بیش از ۳۲ میلیون معلمین و آموزشیاران حرفه ای آموزش و پرورش در ۱۷۰ کشور، می نویسم. ما می خواهیم شما به سرعت آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران (آی تی تی ا)، را آزاد کنید.
کانون صنفی معلمان ایران عضو آموزش بین الملل است. ما هفتمین کنگره جهانی خود را در اتاوا، کانادا، از ۲۱ تا ۲۶ جولای برگزار می کنیم. "اتحاد برای آموزش و پرورش با کیفیت - آموزش بهتر برای یک دنیای بهتر" تم این کنگره خواهد بود. بیش از ۱۵۰۰ نمایندگان سازمان های عضو آموزش بین الملل آرزوهای حرفه ای خود برای رسیدن به آموزش با کیفیت برای همه افراد جوان در سراسر جهان را مورد بحث قرا خواهند داد. آقای اسماعیل عبدی به عنوان نماینده در کنگره ثبت نام شده است.
بر اساس گزارش هایی که ما دریافت کرده ایم، آقای عبدی بدنبال اینکه از سفر او به ارمنستان جهت اخذ ویزای سفر به کانادا ممانعت به عمل آمد، در تاریخ ۲۷ ژوئن زندانی شده است. ما همچنین مطلع شده ایم که گذرنامه آقای عبدی در مرز ضبط شده بود و او را به بازگشت به تهران برای دیدار با دادستانی ارجاع داده بودند. پس از مراجعه به دفتر دادستان او دستگیر شد.
ما از این دیدگاه برخورداریم که بازداشت آقای عبدی و تلاش شما برای جلوگیری از او برای حضور در کنگره جهانی ما نشان دهنده نقض کنوانسیون های مختلف حقوق بشر بین المللی، از جمله میثاقهای حمایت از آزادی بیان و تشکل، و همچنین حق مسافرت، می باشد. ما همچنین از این دیدگاه برخورداریم که با جلوگیری از شرکت نماینده کنگره EI در جلسه هیأت حکام ما، شما مانع عملکرد دموکراتیک سازمان بین المللی ما نیز شده اید. ما از دبیر کل سازمان ملل متحد، مدیر کل سازمان بین المللی کار و مدیر کل یونسکو برای تماس با دولت شما در این مورد درخواست کرده ایم.
در انتها، با در نظر گرفتن اینکه آموزش و پرورش جهانی در صدر دستور کار جامعه بین المللی قرار دارد، هیچ دولتی که مایل به افزایش فرصت های آموزشی برای شهروندان جوان آن باشد، نباید بخواهد از حضور نمایندگان تدریس حرفه ای کشور خود برای شرکت در کنگره چهارساله آموزش بین الملل جلوگیری کند.
ما قویا از شما درخواست می کنیم که آزادی فوری آقای اسماعیل عبدی و تضمین حق او برای سفر به کانادا و حضور در هفتمین کنگره جهانی ما را فراهم کنید.

ارادتمند،
فرد ون لیون
دبیر کل

ترجمه و بازتکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

info@workers-iran.org/ www.workers-iran.org / www.etehadbinalmelali.com