افق روشن
www.ofros.com

!‌اعتصاب غذای بهنام ابراهیم زاده در حمایت از فعال کارگری زندانی شاهرخ زمانی

!اذیت و آزار شاهرخ زمانی‌ و دیگر فعالین کارگری باید فورا متوقف شود

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده                                                                          يكشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۳

اطلاعیه شماره ۲۰

اعتصاب غذای بهنام ابراهیم زاده در حمایت از فعال کارگری زندانی شاهرخ زمانی!‌

همانگونه که مستحضر هستید شاهرخ زمانی‌ یکی‌ از فعالین جسور و راستین جنبش کارگری ایران بیشتر از یک ماه است که در اعتصاب غذا به سر میبرد ، شاهرخ به خاطر تبعید‌های پیا پی‌ و دستگیری بدون دلیل و محکومیت به ۱۱ سال زندان تعزیری و در اعتراض به تمام این بی‌ حقوقی‌ها دست به اعتصاب غذا زده و تنها ابزاری که یک زندانی در اختیار دارد یعنی‌ بدن خود را برای اعتراض انتخاب کرده تا صدای تمامی‌ این ظلم و ستم و شکنجه‌ای که در این چند سال زندان متحمل شده به گوش جهانیان برساند!
اینجانب بهنام ابراهیم زاده هم از آنجایی‌ که خود در درون زندان مشغول گذراندن دوران محکومیت زندان هستم و سرنوشتی مشابه شاهرخ دارم برای حمایت و پشتیبانی‌ از هم طبقه‌ای مبارز خودم شاهرخ زمانی‌ از امروز عصر اعتصاب غذای خود را آغاز می‌کنم و تا رسیدن شاهرخ به خواست و مطالبه‌اش و تا زمانی‌ که شاهرخ در اعتصاب غذا است من هم در اعتصاب غذا خواهم ماند ، زیرا باور دارم حمایت از شاهرخ زمانی‌ حمایت از جنبش کارگری و یکی‌ از فعالین جسور این جنبش است.

بهنام ابراهیم زاده ، زندان اوین

بیست و سوم فروردین ماه ۱۳۹۳

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۱۹

اذیت و آزار شاهرخ زمانی‌ و دیگر فعالین کارگری باید فورا متوقف شود!

کارگران ، تشکل‌های کارگری؛ انسان‌های شریف و آزاده!
همانگونه که مطلع هستید شاهرخ زمانی‌ یکی‌ از فعالین جسور و آگاه جنبش کارگری ایران از ۲ سال پیش در زندان و مشغول گذراندن دوران محکومیت ۱۱ ساله زندان است که جرم شاهرخ فقط دفاع از حقوق حقه خود و دیگر هم طبقه ای‌هایش بوده ، در این مدت ۲ سال شاهرخ مانی را به چند زندان تبعید کردند و چندین بار او را روانه سلول‌های انفرادی کرده و او را مورد بیشترین شکنجه‌ها و اذیت و آزار قرار دادند که حتی چندین بار هم از درون زندان راهی‌ دادگاه شد و در آخرین مورد دادگاه ۶ ماه زندان برایش صادر کرده که به ۱۱ سال قبلی‌ افزوده میشود ، اواخر اسفند ماه سال گذشته زندانبانان شاهرخ زمانی‌ را از زندان رجایی شهر بدون اطلاع قبلی‌ به زندان قزل حصار تبعید کردند که شاهرخ در اعتراض به این تبعید‌ها و آزار و اذیت‌های همیشگی‌ از روز ۲۰ اسفند ماه دست به اعتصاب غذا زده و همچنان در اعتصاب غذا به سر میبرد.
اعتصاب غذا برای شاهرخ میتواند بسیار خطرناک باشد زیرا شاهرخ قبل از دستگیری سابقه سکته قلبی دارد و این برای چندمین بار است که شاهرخ دست به اعتصاب غذا میزند و از این رو سلامتی‌ شاهرخ زمانی‌ کاملا در خطر است!
بهنام ابراهیم زاده دیگر فعال کارگری زندانی از چندی پیش از ملاقات حضوری با خانواده‌اش محروم شده و از اعزام بهنام به بیمارستان برای مداوا هم جلوگیری به عمل آمده و مورد بیشترین اذیت و آزار‌ها در چند ماه گذشته قرار گرفته ، قابل ذکر است که بهنام هم از ناحیه گوش ، گردن و کمر دچار آسیب‌های جدی است که برمیگردد به اوایل بازداشت بهنام و شکنجه‌هایی‌ که بهنام در چند روز نخست بازداشت متحمل شده.
رضا شهابی کارگر زندانی که از چند روز پیش در بیمارستان بستری شده بود تا مقدمات اولیه برای عمل جراحی وی صورت گیرد ۴ روز پیش در کمال تعجب خانواده و بستگانش به زندان اوین بازگردانده شد در صورتی‌ که پزشکان معالجش تاکید کرده بودند رضا باید در اولین فرصت تحت عمل جراحی قرار بگیرد تا از خطر فلج شدن رهایی یابد.
محمد جراحی در زندان تبریز با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند اما مقامات زندان از مداوای او سر باز میزنند و این امر باعث تشدید بیماری و به خطر افتادن زندگی‌ این فعال کارگری است.
محمد مولانایی که مسن‌ترین فعال کارگری زندانی حال حاضر است به خاطر ناراحتی‌ قلبی و معالجه تنها ۵ روز ‌مرخصی استعلاجی دریافت کرده تا در بیرون از زندان به امر معالجه بپردازد ، قبل ذکر است که محمد ۷۶ سال سنّ دارد و به شدت از بیماری قلبی رنج میبرد.
پدرام نصراللهی با تمام شدن مدت محکومیت زندان همچنان در زندان به سر میبرد و مقامات زندان از آزادی وی ممانعت به عمل می‌‌آورند و به بهانه‌های واهی از آزادی وی جلو گیری میکنند در صورتی‌ که پدرام تمام دوران محکومیت خود را در زندان و بدون حتی یک روز ‌مرخصی گذرانده و در دوران زندان هم چندین بار دادگاهی و ممنوع ملاقات شده بود.
رسول بداقی هم برای پنجمین سال متوالی‌ بدون ‌مرخصی در زندان است و در این مدت هم بار‌ها مورد شکنجه و اذیت و آزار قرار گرفته ، واحد سیده و یوسف آب خرابات هم بدون ‌مرخصی مشغول گذراندن دوران محکومیت ۲ ساله خود میباشند.
قابل ذکر است که تمامی‌ این فعالین کارگری زندانی تنها به جرم عضویت در تشکل‌های مستقل کارگری به زندان محکوم شده اند در صورتی‌ که حق هر کارگری است که در تشکلات مستقل کارگری عضو باشد و یا برای تشکیل آن تلاش کند تا بتواند متشکل و متحد با دیگر کارگران از حقوق خود و هم طبقه ای‌هایش دفاع کند!
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکوم کردن اذیت و آزار این فعالین کارگری خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران و فعالین کارگری زندانی است!

سوم فروردین ماه ۱۳۹۳

************************

اطلاعیه شماره ۱۸

پیام تبریک به مناسبت آزادی افشین ندیمی!

طبق اخبار منتشره روز یک شنبه چهارم اسفند ماه افشین ندیمی فعال کارگری و از اعضا کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری بعد از تحمل چهار ماه بازداشت در اداره اطلاعات شهرستان کامیاران و زندان مرکزی سنندج با سپردن وثیقه یکصد و سی‌ میلیون تومانی آزاد شد.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن تبریک به خانواده افشین ندیمی و تمامی‌ فعالین کارگری خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران زندانی، فعالین کارگری زندانی و زندانیان سیاسی است!

ششم اسفند ماه ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۱۷

توهین و اذیت و آزار بهنام ابراهیم زاده از سوی مقامات زندان اوین!

امروز سه شنبه بیست و نهم بهمن ماه کارگر زندانی بهنام ابراهیم زاده جهت گرفتن آزمایش و عکسبرداری به بیمارستان شهدا تجریش واقع در میدان تجریش منتقل شد و بعد از عکسبرداری و انجام آزمایشات پزشکی‌ به هنگام ورود به زندان به دستور قبادی رئیس حفاظت اوین مورد بدترین توهین‌ها قرار گرفت و همچنین زندانبانان جهت شکستن روحیه بهنام او را مجبور به لخت شدن کامل کردن برای بازرسی و برگشت به بند ۳۵۰ زندان اوین ، این در حالی‌ است که بهنام همچنان از ملاقات حضوری با خانواده اش هم محروم است.
توهین و اذیت و آزار زندانیان سیاسی زندان اوین به دستور مستقیم علی‌ اشرف رشیدی رئیس زندان اوین صورت می‌گیرد ، توهین و تخریب شخصیتی زندانیان بیمار در کنار محدودیت‌هایی‌ دیگری چون نبود غذای خوب و کافی‌ ، نبود امکانات بهداشتی و از دسترس خارج کردن کتاب ، مجله و جزوات بخش‌های دیگری از اذیت و آزار مسئولین زندان اوین است.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکوم کردن برخورد غیر انسانی‌ امروز زندانبانان و مقامات زندان اوین خواستار آزادی سریع و بدون قید و شرط کارگران ، فعالین کارگری و زندانیان سیاسی است!

بیست و نهم بهمن ماه ۱۳۹۲

************************

اطلاعیه شماره ۱۶

پیام تبریک به مناسبت آزادی وفا قادری!

طبق خبر مندرج در سایت کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری روز یکشنبه بیست و هفتم بهمن ماه وفا قادری فعال کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری پس از تحمل سه ماه و نیم حبس در زندان مرکزی سنندج آزاد شد.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن تبریک به مناسبت آزادی این فعال خوشنام جنبش کارگری زندانی کردن فعالین کارگری عضو کمیته هماهنگی‌ در شهر مهاباد را محکوم کرده و خواستار آزادی بدون قید و شرط تمامی‌ کارگران و فعالین کارگری زندانی است!

بیست و هشتم بهمن ماه ۱۳۹۲

************************

اطلاعیه شماره ۱۵

ممانعت از اعزام بهنام به بیمارستان و لغو ملاقات حضوری بهنام با خانواده ‌اش!

مقامات زندان اوین با اعزام به بیمارستان بهنام ابراهیم زاده ممانعت کردند و مانع از اعزام بهنام به بیمارستان شدند در حالیکه بهنام از ناحیه گردن ، گوش ، دهان و لثه مشکل دارد و قرار بود که هجدهم دی‌ ماه برای مداوا به خارج از زندان منتقل شود و از طرف دیگر امروز و در پی‌ مراجعه همسر بهنام به زندان اوین برای ملاقات مقامات زندان به همسر وی اجازه ملاقات با بهنام را ندادند و دلیل آن را اتفاقات نهم دی‌ ماه در زندان اوین عنوان کردند.
این در حالی‌ است که روند شیمی‌ درمانی نیما تنها فرزند این کارگر زندانی ادامه دارد و همسر بهنام هم مشکل بینایی پیدا کرده است و هر دوی آنها به جز ملاقات با بهنام در زندان به شدت نیازمند آن هستند که بهنام در این شرایط کنار آنان باشد!

بیست و سوم دی‌ ماه ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۱۴

دستگیری وفا قادری محکوم است!

کارگران ، تشکل‌های کارگری
هفته گذشته وفا قادری یکی‌ از فعالین صادق و خوشنام جنبش کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری برای گذراندن دوران ۵ ماه محکومیت خود روانه زندان شد.
وفا قادری یکی‌ از فعالین جسور جنبش کارگری است که در یک دهه گذشته چندین بار دستگیر و زندانی شد و تنها جرمش دفاع از حقوق خود و هم طبقه‌ای‌های دیگرش بود. 
وفا قادری در حالی‌ روانه زندان شد که شاهرخ زمانی‌ ، رضا شهابی ، بهنام ابراهیم زاده ، پدرام نصراللهی و محمد جراحی از فعالین کارگری عضو تشکلات مستقل کارگری در داخل زندان مشغول سپری کردن دوران محکومیت خود هستند چند تن‌ از این عزیزان از وضعیت جسمی‌ خوبی‌ هم برخوردار نیستند و به خاطر تحمل چندین سال زندان با بیماری‌های سختی دست به گریبان هستند در حالی‌ که حتی رضا شهابی احتمال فلج شدنش قوت گرفته ، محمد جراحی با سرطان دست و پنجه نرم می‌کند و بهنام ابراهیم زاده از ناحیه گوش و گردن آسیب دیده است. 
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکوم کردن  حکم ۵ ماه زندان  وفا قادری  خواهان آزادی وفا قادری و دیگر کارگران و فعالین کارگری زندانی است!

کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد! 

بیست و یکم آبان ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

************************

اطلاعیه شماره ۱۳

ممانعت از ملاقات خانواده بهنام ابراهیم زاده با بهنام و ابلاغ ۲۸ روز اضافه زندان به بهنام!

روز دوشنبه ۲۹ مهر ماه خانواده بهنام ابراهیم زاده طبق روال همیشه برای ملاقات با بهنام به زندان اوین مراجعه کردند که مسٔولان زندان مانع از ملاقات ایشان با بهنام شدند و دلأیل آن را نبود مدارک شناسایی کامل عنوان کردند و به این بهانه خانواده بهنام را از ملاقات با بهنام منع کرده و خانواده بهنام را با توهین و بی‌ احترامی از زندان بیرون کردند.
این در حالی‌ است که همیشه خانواده بهنام ابراهیم زاده با همین مدارک با بهنام ملاقات میکردند.

ابلاغ ۲۸ روز اضافه زندان به بهنام از سوی مسٔولان زندان اوین!
چند روز قبل مسٔولان زندان بهنام ابراهیم زاده را احضار کردند و حکم ۲۸ روز اضافه زندان را به بهنام ابلاغ کردند ، گفتنی است که دلیل مسٔولان زندان از ابلاغ این حکم به بهنام غیبت چند روزه بهنام در مرخصی آخر بود که بنا به وخامت حال جسمی‌ نیما فرزند بیمارش تنها چند روز دیرتر خود را به زندان اوین معرفی‌ کرده بود.
این در حالی‌ است که بهنام به علت بیماری فرزندش و بستری شدن در بیمارستان محک غیبتش موجه بود.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکوم کردن این حکم خواستار آزادی هر چه زود تر بهنام ابراهیم زاده و دیگر کارگران و فعالین کارگری در بند است!

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

سوم آبان ۱۳۹۲

************************

اطلاعیه شماره ۱۲

یک خبر و یک پیام از بهنام ابراهیم زاده

کارگران ، تشکل‌های کارگری
همچنان که خود مطلع هستید بهنام ابراهیم زاده به جرم دفاع از طبقه کارگر سالهاست که در زندان به سر میبرد ، مسٔولان امنیتی به خاطر اینکه تنها فرزند بهنام بیمار است به بهنام مرخصی داده بودند ، بهنام به دلیل آنکه تنها فرزندش در آن زمان تحت درمان بود چند روز دیر تر خود را به زندان معرفی کرده بود تا بتواند بیشتر در کنار فرزند بیمارش بماند بنا بر توصیه پزشکان بیمارستان محک!
اما بنا به خبری که به دست ما رسیده است مسٔولان قضائی برای بهنام ابراهیم زاده پرونده سازی کرده اند و میخواهند بهنام را به اتهام اینکه در وقت مقرر خود را به زندان اوین معرفی‌ نکرده است دادگاهی کنند. کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکوم کردن این عمل قوهٔ قضائیه خواستار آزادی تمامی‌ کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است!

پیام تسلیت بهنام ابراهیم زاده به مناسبت درگذشت محمد هاشمی‌

مطلع شدم که هفته گذشته محمد هاشمی‌ این جوان پر شور برای همییشه از میان ما رفت ، هر چند موفق نشده بودم که از نزدیک ایشان را ملاقات کنم اما وصف متانت و انسان دوستی‌ محمد عزیز را بارها شنیده بودم ، ضمن عرض تسلیت به خانواده گرامی‌ این عزیز از دست رفته برایشان صبوری آرزو می‌کنم و خود را شریک غمشان می‌دانم.

بهنام ابراهیم زاده

بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ زندان اوین

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ١١

در پی عدم تمدید مرخصی بهنام ابراهیم زاده خود را به زندان اوین معرفی کرد!

امروز دوشنبه چهارم شهریور ماه فعال کارگری و کودک بهنام ابراهیم زاده در پی‌ عدم تمدید مرخصی توسط مقامات دادستانی خود را به زندان اوین معرفی‌ کرد.
این در حالی است که این فعال کارگری دربند تنها فرزندش نیما که از سرطان خون رنج می برد همچنان باید تحت نظر پزشکان بیمارستان محک باشد؛ خود نیز در اثر ضرب وشتم وارده همچنان از ناحیه گردن وگوش رنج می برد وبه خاطر وضعیت تنها فرزند بیمارش نتوانسته بود به وضعیت پزشکی خود برسد.
مقامات با درخواست تمدید مرخصی وی به شدت مخالفت کرده به همین منظور این فعال کارگری وکودک امروزدوشنبه با بدرقه خانواده ودوستان ورفقا مجبور شد خود را به زندان اوین معرفی کند.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکوم کردن باز گرداندن بهنام به زندان در حالی که تنها فرزند این فعال کارگری وکودک تحت مراقبت پزشکان بیمارستان محک می باشد خواهان آزادی این فعال کارگری و رضا شهابی؛ محمد جراحی؛ شاهرخ زمانی؛ پدرام نصرالهی؛ وتمامی فعالین کارگری دربند و زندانیان سیاسی دربند است.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

چهارم شهریور ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی ٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

************************

در محکومیت حمله سایبری به وبلاگ کمیته

دفاع از بهنام ابراهیم زاده و وبسایت‌های سیاسی دیگر!

روز گذشته وبلاگ کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده مورد حمله سایبری قرار گرفت و از دسترس خارج شد این در حالی‌ است که چندی پیش وبگاه پایگاه خبر رسانی خانواده بهنام ابراهیم زاده هم مورد حمله سایبری قرار گرفته بود در ادامه حملات سایبری که از چندی پیش علیه وبسایت‌های سیاسی و خبری به طور برنامه ریزی شده و هدفمند صورت می‌گرفت.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن محکومیت این حملات سایبری به وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها آدرس جدید کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده را ضمیمه این مطلب کرده و باید به اطلاع برسانیم که از این پس فقط اطلاعیه‌های کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده را از طریق آدرس ایمیل و وبلاگ زیر دریافت خواهید کرد.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

بیست و ششم مرداد ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail.com
komitehbehnam1.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ١٠

باز گرداندن بهنام ابراهیم زاده به زندان یک جنایت آشکار است!

مخالفت مقام دادستانی باتمدید مرخصی فعال کارگری وکودک بهنام ابراهیم زاده.
بهنام ابراهیم زاده از فعالین کارگری وکودک و از اعضای کمیته پیگیری تشکلهای ازاد کارگری وجمعیت دفاع از کودکان کار وخیابان که چندی پیش برای پیگیری درمان تنها فرزند بیمارش نیما به مرخصی امده بود امروز سه شنبه پانزدهم مرداد برای تمدید مرخصی خودبه دادستانی تهران مراجعه کرد اما دادستانی تهران با ادامه مرخصی وی که بتوان در کنار فرزند بیمارش بماند مخالفت کردند.
مقامات به جای موافقت با تمدید مرخصی به وی پیشنهاد اینکه عفو بنوسید داده اند اما وی به این درخواست جواب رد داه است؛ برگرداندن بهنام به زندان ظلمی آشکار به خانواده بهنام و کودک بیمارش نیما ابراهیم زاده است که طی روزهای آینده باید در بیمارستان محک کودکان برای روند درمانش بستری شود ومراحل سخت شیمی درمانی را پشت سر بگذراند نیما به جز دوری از پدر باید دردشیمی درمانی و استرس و دیگر ناراحتی ها را هم بکشد.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده مخالفت با تمدید مرخصی وبرگرداندن بهنام را به زندان به شدت محکوم کرده وخواهان ازادی تمامی فعالان کارگری و زندانیان سیا سی می باشد!

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

پانزدهم مرداد ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۹

جهت اطلاع

وضعیت جسمی رضا شهابی، فعال کارگری در بند ، در زندان اوین هر روز رو به وخامت است.
بدون تردید از طریق رسانه های جمعی و خبری مطلع هستید که وضعیت جسمی رضا شهابی هر روز نگران کننده میشود.
رضا شهابی بعد از عمل جراحی کمر مجددا به زندان بازگردانده شد و با وجود امکانات بد زندان و عدم امکانات پزشکی و فشارهای روزانه در زندان و دردهای ناشی از کمر در رنج است.
سلامتی رضا شهابی در خطر جدیست و همینجا کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده اعلام میکند که وضعیت جسمی محمد جراحی فعال کارگری در زندان نیز رو به وخامت است و تاکنون بارها برای مداوا به مراجع زندان رجوع شده است که بی پاسخ مانده است.
وجدانهای بیدار انسانهای مدافع حقوق کارگر و زحمتکشان و انسانهای آزادیخواه مدت زیادی نیست که شاهد مرگ افشین اسانلو فعال کارگری در زندان بودیم.
هم اکنون چندین فعال کارگری دیگر تنها به جرم دفاع از حقوق حقه خود در زندانها در بدترین شریط بسر میبرند.
تنها با اراده جمعی ماست که میتوانیم جلوی سناریوی مرگ تدریجی کارگران در زندان را بگیریم.
شرایط بد جسمی و روحی فعالین کارگری و اجتماعی در زندانها تنها یک گوشه از واقعیت تلخ زندگی زندانیان سیاسی است.
خانواده های این عزیزان از وضعیت تاسف باری برخوردار هستند؛ اگر چه هم طبقه ای ها و وجدانهای بیدار کمکهای بی دریغ معنوی خود را نثار این خانوادهها کرده اند؛ اما واقعیت غیر قابل انکار این است که این فعالین کارگری و اجتماعی نان اوران خانواده خود هستند.
این یک واقعیت غیر قابل انکار است که کودکان این خانواده ها به پدران و مادران خود نیاز دارند؛ این یک واقعیت غیر قابل انکار است که فقر هر روز بیش از پیش یقه این خانوادهها را گرفته است.
خواست کمیته دفاع از فعال کارگری بهنام ابراهیم زاده از همه انسانهای شریف و آزادیخواه این است که در اقدامات متشکل و متحد و سراسری برای ازادی تمامی فعالین کارگری و زندانیان سیاسی وارد عمل شویم و از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
دوستان تا دیر نشده است تنها با خواست کارگر زندانی؛ زندانی سیاسی بدون قید و شرط آزاد باید گردد؛ حرکت کنیم.

کارگر زندانی؛ زندانی سیاسی بدون قید و شرط آزاد باید گردد!

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم ز اده

پنجم مرداد ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

************************

اطلاعیه شماره ۸

تشکر وقدردانی وبلاگ نویس وفعال کارگری

وکودک بهنام ابراهیم زاده از کادر درمانی بیمارستان محک

در دنیای امروز متاسفانه معیار و ارزش انسان با کیف پول و حساب بانکی فرد رابطه است. این خود انسان نیست که فی النفسه مهم است بلکه موقعیت اقتصادیش است که درجه اهمیت یا اهمیت نداشتن را تعیین میکند. در این نامه کوتاه اما میخواهم بگویم انسانیت هنوز زنده است و انسانهای فراوانی هستند که معیارشان حساب بانکی دیگر انسانها نیست.
وقتی برای اولین بار در زندان باخبر شدیم فرزندم نیما سرطان خون دارد دنیا برسرم خراب شد. تنها فرزندم، امید زندگیم، و شادی لحظات سخت زندانم مریض است. آنهم سرطان. در همان لحظات فکر میکردم چه میتونم بکنم؟ چطور میتوانم جان فرزندم را نجات دهم؟ من کارگری هستم که به "جرم" دفاع از حقیقت، بجرم دفاع از حق کودکان، بجرم دفاع از حق کارگرانی که در موقعیت خودم بودند، زندانی شدم. اول درد و مشکل زندانی اینست که بر خانواده اش چه میگذرد، همسرم و تنها فرزندنم با این تورم و گرانی چگونه باید زندگی را بگذرانند؟ اینها درد هر زندانی و درد عمومی است. اما خبر اینکه فرزندنت به سرطان خون مبتلا است دیگر قابل تحمل نیست و سوال بزرگ چگونه باید هزینه درمان فرزندنم را تامین کنم؟ چکار باید بکنم وقتی دستت از همه جا کوتاه است؟
در بیمارستان محک بود که بیماری نیما را تشخیص دادند. بعد از کوتاه مدتی و وقتی این خبر از جانب بیمارستان به ما رسید که نیما در اینجا مجانی مداوا میشود، بی اختیار اشکهایم سرازیر شد. میخندیدم، گریه میکردم، انگار امید به خانواده سه نفره ما بازگشته بود، و در نهان اما فریاد میزدم زنده باد انسانیت! انسانیت زنده است! دکترها و پرسنل بیمارستان گفتند برای معالجه نیمای من در بیمارستان از ما پولی نمیگیرند.
پرسنل و کادرهای پزشکی این بیمارستان به من و خانواده ام، به نیمای عزیزم، امید زندگی و زنده ماندن را دادند. نیما گفته میخواهد پزشک شود و در این بیمارستان همانند آنها در خدمت انسانها باشد و امید نا امیدان شود. من هم تلاش کردم در این دنیا امید نا امیدان باشم. در کنار کودکان کار و خیابانی باشم. از حقشان دفاع کنم. از حقوق کارگرانی دفاع کنم که نان آوران خانواده هستند. عزم من برای انجام این وظیفه با دیدن اقدامات پرسنل بیمارستان محک جزم تر شده است. شاید این پاسخی باشد به تمام زحماتی که این عزیزان برای فرزندم انجام دادند. آنها امید نیما و هزاران کودکی هستند که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند.
به پاس احترام به کادر درمانی بیمارستان محک، من در مقابل این انسانهای بزرگ سر تعظیم فرود میاورم. شماها نقطه های روشنی در این دنیای تاریک هستید.

با احترام،

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و مدافع کودکان کار و خیابان

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم ز اده

پنجم مرداد ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

************************

اطلاعیه شماره ٧

بازگشت دوباره بهنام ابراهیم زاده

بهنام ابراهیم زاده وبلاگ نویس و فعال کارگری وکودک به مرخصی چهار روزه آمد.
بهنام ابراهیم زاده از زندانیان سیاسی و فعال کارگری و کودک و از اعضای کمیته پیگیری تشکل های آزاد کارگری وعضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان امروز چهارشنبه نوزدهم تیرماه از زندان اوین به مدت چهار روز به مرخصی آمد بهنام ابراهیم زاده از فعالین کارگری و کودک چندی پیش نیز که به مرخصی چهار روزه آمده بود در روز یازدهم تیرماه که برای تمدید مرخصی به دادستانی تهران رفته بود در پی تمدید نشدن مرخصی همراه با برخوردهای تند و توهین آمیز به زندان اوین برگردانده شد مرخصی و برگشتن بهنام ابراهیم زاده را به خانواده و همسر و فرزند و دوستان و رفقا و فعالین کارگری تبریک می گوییم.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن تبریک برگشتن بهنام به آغوش خانواده خواهان آزادی تمامی فعالین کارگری در بند خصوصا رضا شهابی و شاهرخ زمانی و محمد جراحی و پدرام نصرالهی و تمامی زندانیان دربند می باشد.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

نوزدهم تیر ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

************************

اطلاعیه شماره ۶

بازگشت بهنام ابراهیم زاده به زندان!

بهنام ابراهیم زاده که از چهارشنبه هفته گذشته ۵ تیر ماه به مرخصی آمده بود تا درکنار فرزند بیمارش نیما باشد امروز با مراجعه به مراجع قضائی برای تمدید مرخصی اعلام شد که ایشان باید هر چه سریع تر به زندان برگردند و با تمدید مرخصی به هیچ عنوان موافقت نشد.
از این رو بهنام ابراهیم زاده امروز سه شنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۲ به زندان اوین برگشت در حالی‌ که نیما به شدت بیمار است و نیاز مبرم به حضور پدرش دارد تا در این شرایط از لحاظ روحی بهتر بتواند دوره درمان را سپری کند.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

یازدهم تیر ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۵

بهنام ابراهیم زاده به مرخصی آمد!

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و فعال حقوق کودک امروز چهار شنبه ۵ تیر ماه به همراه ۴ زندانی دیگر به اسامی فرخ واضحان ، علی‌ امینی ، سعید جلالی‌ فر و خسروی راد برای ۴ روز به مرخصی آمد ند.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن تبریک به خانواده بهنام ابراهیم زاده و تمامی‌ کسانی‌ که در این مدت پیگیر اخبار بهنام و نیما بودند خواهان آزادی تمامی‌ فعالین کارگری و کارگران زندانی می‌باشد.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

پنجم تیر ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۴

تسلیت به مناسبت درگذشت کارگر زندانی افشین اسانلو

طبق گزارشات منتشره و خبر رسانی خانواده اسانلو، کارگر زندانی افشین اسانلو روز پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ به خاطر سکته قلبی از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل شد و متاسفانه در بیمارستان جان خود را از دست داد، این در حالی‌ است که هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.
کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده ضمن عرض تسلیت به خانواده این کارگر زندانی و همچنین طبقه کارگر ایران خواهان آزادی تمامی‌ کارگران و فعالین کارگری زندانی است.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

دوم تیر ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

اطلاعیه شماره ۳

نهادها وسازمانهای متولی كودكان كار را فراموش كرده اند!

به مناسبت ۱۲ ژوئن روز جهانی‌ مبارزه علیه کار کود ک

در شرایطی كه سازمانها ی بین المللی پی درپی كار كودكان را غیر قانونی اعلام می كنند واز كشورها می خواهند با تمام قوا این پدیده شوم را از میان بردارند همچنان آمار كودكان كار وخیابان روبه افزایش است؛ افزایش این كودكان نگران كننده است؛ نگران كننده برای جامعه ای كه ما به عنوان مدافعان این كودكان در آن زندگی می كنیم ؛ در كشور ما ایران طرح های نظیر استاد وشاگردی از سوی نهادها ی رسمی مطرح می شود و هیچ اراده ای از سوی مسئولان برای حذف یا حداقل سازمان دهی كار كودك به چشم نمی خورد!

كودكان كار:
در اصطلاع رایج كودكان كار به كودكانی گفته می شود كه بنا به ضرورت هایی به صورت مداوم به كار گرفته می شوند چنین شكلی از كار در عرف بین المللی خلاف قانون است واگر در كشورهایی این پدیده رایج شود سازمان جهانی كار می تواند وارد شود وبا این تخلف مقابه كند كه متاسفانه كشور ما سالهای سال است كه از شیوع پدیده كودك كار رنج می برد اما همیشه دستگاههای نظارتی از پرداختن صریح به این مقوله خوداری كرده اند؛ در سایه همین بی اعتنایی پدیده كودكان كار هرروز ابعاد تازه تری پیدا می كند؛ ۲۵۰ میلیون كودك ۵ تا ۱۵ساله در جهان كودكی شان با كار همرنگ شده است وبا ورود زود هنگام به بازار كار شكل جدیدی از كودكی ونوجوانی را تجربه می كنند.
كار كودك غیر قانونی است اما تعریف دارد و اتفاقا آنقدر محسوس است كه هیچ كس انكارش نمی كند؛ متولی دارد اما به دلایلی وشاید مصلحتی نقش خود را از این پدیده شوم نادیده می گیرند غیر قانونی است ونمی تواند علاوه بررسوایی در سطع بین المللی بنیان های اجتماعی آینده ی ما را هم متزلزل می كند.
متاسفانه هیچ كس كاری نمی كند؛ آنها كه نقش خود را در سازمان دهی وضعیت اشتغال انكار می كنند وازرسانه ها می خواهند چشمان خود را برروی پدیده ای به نام كودكان كار ببندند؛ اما نمی شود؛ ساده تر بنویسم رسانه ها نمی توانند وحق ندارند دیده ها را ندیده وشنیده ها را نشنیده فرض كنند؛ ما فعالان ودوستداران كودك دستهای تاول زده وپاهای لاغر وخسته وذهن بیمارشان را می بینیم وحس می كنیم وهم صدا با وجدانهای بیدار و انسانهای دیگر فریاد می زنیم كودك كارگر نیست چرا كه كار كودك فقط تحصیل ودرس خواندن است!

بهنام ابراهیم زاده عضو جمعیت دفاع از كودكان كار وخیابان

زندان اوین ، خرداد ۱۳۹۲

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

برگشت پدر و خواست من و کودکان زندانیان سیاسی

دیروز بود که پدرم را برای برگشتن به زندان بدرقه کردم مثل این که آقای دادستان حرف کسی را گوش نمیدهد و تاکید پزشک قانونی وپزشکان بیمارستان محک را مبنی بربودن پدر در کنار من را نادیده گرفته است حال دیگر چکار کنم دلم بر این خوش بود که پدرم در کنارم هست و مرا در شکست دادن بیماریم کمک خواهد کرد اما جناب دادستان بازهم دست بکار شد و پدرم رابه زندان احضار کرد
من نمیدانم که جدا کردن پدری از فرزندش که مبتلا به سرطان است چه نفعی برای ان ها دارد!
هنوزبا بیماریم سازگار نشده ام که عده ای پدرم را از من جدا کرده اند حال علاوه بر مبارزه با بیماری باید چشم انتطار آزادی پدر هم باشم شما که در بهترین دوران زندگی ام که ده یازده ساله بودم حق داشتن پدری در خانه را از من گرفته بودید و شماکه کودکی من را مثل هزاران کودک دیگر از من گرفته اید حداقل حال که به این بیماری مبتلاهستم پدرم را به من باز گردانید.
حال که بیشتر فکر میکنم این سوال در ذهنم پدید آمد که آن هزاران کودک دیگر چکار میکنند جناب دادستان آیا شما هم مثل ما فرزندان زندانیان سیاسی درد چشم انتظار پدر بودن را کشیده اید آیا شما هم صبح و شب در این فکر بوده اید که الان پدرتان در چه وضع وحالی است آیا زنده است وایا به خانه باز خواهد گشت! حتما نه!
چون اگر یک روز این درد را میکشیدید دلتان نرم میشد و به سختی سنگ نبود من از زبان آن هزاران کودک میگویم که پدرانمان را به ما باز گردانید وکودکی که ازما گرفته اید به ما باز گردانید آن خاطراتی را که قرار بود به شیرین ترین لحظه های زندگی ما تبدیل شود به تاریک ترین روزهایمان بدل کردید. به ما باز گردانید.

نیما ابراهیم زاده فرزند زندانی سیاسی در بند بهنام ابراهیم زاده

بیستم خرداد ۱۳۹۲

************************

اطلاعیه شماره ۲

بازگشت بهنام ابراهیم زاده به زندان

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و حقوق کودک که برای حضور در کنار تنها فرزند بیمارش نیما در مرخصی به سر میبرد در پی‌ تمدید نشدن مرخصی و تماس مقامات قضایی امروز یک شنبه نوزدهم خرداد ۱۳۹۲ با همراهی و بدرقه خانواده ، دوستان و آشنایان خود را به زندان اوین معرفی‌ کرد.
قابل ذکر است که چند روز پیش پزشکان بیمارستان محک و همچنین پزشکی‌ قانونی اعلام کرده بودند که بهنام باید در طول مدت درمان در کنار نیما باشد اما مقامات قضایی با این امر مخالفت کردند و بهنام را به زندان فرا خواندند ، این در حالیست که بهنام خود از ناحیه گوش و گردن دچار آسیب‌های فراوانی‌ شده و خودش نیز باید تحت درمان قرار گیرد.

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

نوزدهم خرداد ۱۳۹۲

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

امروزبهنام ابراهیم زاده به زندان بازگشت!

نوشته‌ای از بهنام ابراهیم زاده دقأیقی قبل از بازگشت به زندان


عزيزان

در لحظات و دقایق بازگشتم به زندان بغض گلویم را گرفته و احساس غیر قابل وصفی دارم. بجا گذاشتن نیما و همسرم در لحظاتی که بیشترین نیاز به اینکه درکنارشان باشم را با تمام وجودم احساس میکنم بطرزغیر قابل تصوری سخت وسهمگین است . صدای ضربان قلبت را میشنوئی اما نفس کشیدن بسیار دشواراست. کلامی برای گفتن نمیابی. تلاشی دشوار برای لبخندی به هر بهانه ایی بخصوص وقتی نیمای عزیزم هم تلاش میکند ازناراحتی و نگرانی من بکاهد کاری دشواراست. درحالیکه لحظات باهم بودن بس کوتاه است وباید تنهایش بگذارم.صحبت کردن برایم در این لحظات بسیار سخت است.
اجازه میخواهم در دقایق آخر مرخصیم با شما انسانهای آزادیخواه و شریف سخن بگویم و این لحظات سخت رابا شما همسرنوشتهایم شریک شوم. تصاویرانبوهی در مقابل چشمم است نمیتوانم از نیمای عزیزم چشم بردارم. عمق نیازش در این لحظات به بودن من در کنارش را میشود از هرحرکت وهرکلمه اش خواند، دردآور است برای هر پدری.همسرم تاب نگاه کردن درچشمان نیما ومشاهده این لحظات را ندارد. چه روز سخت چه لحظات سنگینی است چه دشواروتلخ روبه پایان است. این خانه از پایه ویران است باید از نو ساخت.
سوالی که بلافاصله به ذهن میرسد این است، چه جرم سنگینی یک فعال کارگری وحقوق کودک مرتکب شده است که سزایش سپری کردن عمر و زندگیش پشت میله های زندان است؟
دقایق بسرعت میگذرند و من نمیتوانم منسجم صحبتم را با شما در میان بگذارم. فریاد میزنم من جرمی مرتکب نشده ام که این چنین باید خودم و خانواده ام تحت بدترین شرایط جسمی روحی و راونی قرار بگیریم.
دیروز در سالن شیرودی جوانان فریاد برآوردند زندانی سیاسی آزاد بایدگردد. سخنم خطاب به جوانان به کارگران و به زنان و مردم ایران این است این شعار باید محورهر تجمع وگردهمایی باشد. میدانید همبندان من در زندان چه کسانی هستند؟ کسانی که خواستشان آزادی و برابری و رفاه مردم بوده است.کسانی که بهترین سالهای زندگیشان را در سلولهای افرادی در بندهای زندانهای اوین، رجائی شهر، گوهردشت و دیزل آباد سپری میشود ،حرفشان چیست و چه میگویند؟ آنها صدای انسانیت و یک زندگی انسانی هستند. کارگران وفعالینی که گفتند ما کارگران حق داریم تشکل مستقل خود را داشته باشیم. مادر مقابل عرق ریخته برای گذران زندگیمان باید حقوقهایمان پرداخت شود. جوانان و دانشجویانی که در زندان بسرمیبرند آنهایی هستند که خواهان شرایط آزاد برای جوانان و دانشجویان بودند و اعلام کردند دانشگاه پادگان نیست. زنانی در زندان هستند که در تجمعات مختلف سینه سپر کردند وخواهان حقوق برابر برای شهروندان این جامعه شدند وعلیه بی حقوقی همسران،خواهران، دختران و مادران ما لب به اعتراض گشودند.زندان جای هیچکدام ازآنها و پاسخ خواسته های برحق آنان نیست.
در این لحظات فقط میتوانم بگویم وجدانهای بیدار انسانهای مبارزوهمسرنوشتانم شعار؛زندانی سیاسی آزاد باید گردد؛ را باید وسیعااجتماعی کرد و خواهان آزادی بی قید .شرط و فوری تمامی زندانیان سیاسی شد.
بهترین انسانها، شریفترین انسانها و عزیزترین فرزندان این جامعه درزندانها اسیرهستد.

دوستان و همسرنوشتهایم؛
در این لحظات بسیار دشوار لازم میدانم از تمامی شما عزیزانم از شمافعالین کارگری، زنان و جوانان فعالین جنبش کودکان و از تشکلهای کارگری درسراسر دنیا که من و خانواده ام را حمایت کردند صمیمانه تشکر و قدردانی کنم.وهمچنان خواهان ادامه و گسترش این حمایتها باشم. هر انسان آزادیخواه میتواند صدای ما زندانیان در بند باشد. جای کارگر زندان وبندواسارت نیست.

بهنام ابراهیم زاده فعال حقوق کارگر و حقوق کودکان

نوزدهم خرداد ۱۳۹۲

تماس با خانواده بهنام ابراهيم زاده: 09124208141 ==== 09147296294

شماره حساب: بانك كشاورزي نيما ابراهيم زاده فرزند كارگر زنداني دربند بهنام ابراهيم ز اده 662419166

************************

نامه سرگشاده به اجلاس سازمان جهانی کار

رونوشت:
اتحادیه ها و سازمانهای کارگری

هم طبقه ایها! در هفته های آتی نشست سالانه سازمان جهانی کار برگزار میشود. این رنج نامه را خطاب به شما و نشست این اجلاس مینویسم.
من بهنام ابراهیم زاده یک فعال کارگری هستم. کارگری که برای تهیه لقمه نانی برای خانواده ام در ایران با مصائب زیادی روبرو هستم. کارگری که نه فردا و نه آینده اش معلوم نیست. من از زمره میلیونها کارگری هستم که هیچوقت امنیت شغلی نداشتیم، با قراردادهای موقت سفید امضا و حقوقهای نازل کار کرده ایم، و در موارد بسیاری کارفرما و پیمانکاران حتی همان حقوق ناچیزمان را هم پرداخت نکردند. من و بیشتر ما کارگران در محلاتی زندگی میکنیم که حتی آب آشامیدنی و قابل مصرف ندارد. در این "زندگی" کودکان ما بجای آموزش مجبور به ترک تحصیل و وارد بازار کار میشوند. وقتی هم بیکار میشویم زندگی سیاهتر است، نه بیمه بیکاری داریم و نه کسی مسئول خانواده مان است. این یک گوشه زندگی من و میلیونها کارگر در ایران است.
مشکل ما اما صرفا تنها معیشتی نیست. شما مطلع هستید که در ایران ما کارگران از حق ایجاد تشکلهای مستقل کارگری محروم هستیم. فعالین کارگری که در تلاش برای بهبود وضعیت معیشتی طبقه کارگر هستند با تهدید اخراج و سرکوب و زندان روبرو میشوند. من بعنوان یک فعال کارگری و مدافع حقوق کودک سالیان زیادی تنها بدلیل دفاعم از حقوق خود و هم طبقه ای هایم و دفاع از فرزندان کارگران در بدترین شرایط زندانی بودم. "بجرم" دفاع از حقوق کارگران به من حکم ٥ سال زندان داده شده است. این تنها سرنوشت من نیست، سرنوشت هر کارگری است که به وضعیت موجود اعتراض میکند. هم اکنون دهها فعال کارگری در زندان بسر میبرند و شیرازه زندگی و خانواده هایشان از هم پاشیده شده است. بحران اقتصادی که دامنگیر دنیا شده است بار سنگینی بر دوش خانواده های کارگری انداخته است و این درد برای خانواده های کارگری که نان آورانشان در زندان هستند هزار بار سنگین تر است.
این اوضاع بویژه برای من، بهنام ابراهیم زاده، اینبار بیش از پیش غیر قابل تحمل است. کودک من سرطان دارد و ماههاست در بستر بیماری با مرگ دست پنچه نرم میکند و در حال حاضر در بیمارستان "محک" تهران بستری است و هر روز باید درد شیمی درمانی را تحمل کند. نیما، فرزند عزیز من در این شرایط خطیر چه به لحاظ مادی و چه معنوی به من نیاز دارد. تنها فرزندم در بستر بیماری است و من طبق دستور زندانبانان باید به زندان برگردم. دنیا باید بداند که من آدم نکشتم، من دزدی نکردم؛ من به جان و مال کسی تعرض نکردم، من فقط گفتم حقم بعنوان یک شهروند و یک کارگر چیست و چرا حق ما کارگران را پایمال میکنید؟ من باید "بجرم" دفاع از حقوق بدیهی انسانی کارگران در شرایطی که کودک بستری است باید روانه زندان شوم.
من از تمامی شرکت کنندگان این اجلاس تقاضا میکنم خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی فعالین کارگری شوید و نمایندگان جمهوری اسلامی را ملزم کنید که در اسراع وقت این زندانیان آزاد شوند. من انتظار دارم این نشست برای زندانی کردن من که هم اکنون کودک ١٤ ساله ام در بستر بیماری است و به محبت و حمایت پدرش نیاز دارد، اعتراض کند و اقدامات فوری برای آزادی ام انجام دهد. اگر این نشست بدون یک تصمیم در مورد آزادی من و سایر فعالین کارگری زندانی به پایان کار خود برسد، دیگر این اجلاس معنی صلح و انساندوستی و دفاع از حقوق کارگر ندارد. امروز ما کارگران به حمایت و پشتیبانی شما هم طبقه ای هایمان نیاز داریم. فردا شاید دیر باشد.

با احترام،
بهنام ابراهیم زاده
١٧ خرداد ١٣٩٢ برابر با ٨ ژوئن ٢٠١٣

************************

من نیما ابراهیم زاده فرزند بهنام ابراهیم زاده ام و از شما سئوالی دارم؟

از شما سئوالی دارم؟ من بکجا باید پناه ببرم، کجا باید فریاد بزنم و بگم به چه جرمی باید اینقدر درد و رنج بکشم؟ شما بگید جرم من چیست؟
آهای: شما انسانها٬ شما وجدانهای بیدار، شما که سازمان درست کرده اید و میگوئید مدافع حقوق کودکان هستید٬ شما که میگوئید نهادهایی هستیم که کودکان سرطانی را مورد حمایت قرار میدهیم٬ شما که مدافع حقوق انسان و انساندوست هستید٬ شماهایی که مثل پدر من کارگر هستید: من امروز به شما نیاز دارم فردا شاید خیلی دیر باشد. من در این روزهای سخت به شما روی آورده ام٬ از شما چیزی نمیخواهم جز اینکه خواهان آزادی پدرم باشید. من در این روزهای سخت شیمی درمانی میخواهم پدرم را در کنارم داشته باشم٬ من در مقابله با سرطان میخواهم پدرم را نیز در کنارم داشته باشم.
آیا این خواست زیادی است؟ شما بگوئید؟
نیما ابراهیم زاده هستم٬ در تهران زندگی میکنم. تقریبا ٤ ماه پیش طی آزمایشاتی دکترها تشخیص دادند که من مبتلا به سرطان خون هستم. ازعواقبش و از مراحل درمانی و غیره تاکنون دکترهای بیمارستان محک برایم بسیار گفته اند معالجه ام سخت سرطان است٬ سرما خوردگی نیست٬ شوخی هم نیست. بعضی وقتها از این همه دارو که مصرف میکنم که تماما بیحالم میکند٬ خسته میشم. ولی باز پدرم٬ مادرم و دوستان خوبم من را تشویق میکنند که من میتونم دوباره سلامتی کاملم را بدست بیاورم . توصیه میکنند٬ آرامش داشته باشم٬ صبور و قوی باشم.

شما بگویید من در این شرایط چطور قوی، صبور و آرام باشم؟
نمیدانم دردهای خودم را بازگو کنم یا دردهای پدرم را؟ نمیدانم؟ آیا فرقی هم میکند؟

شاید شما آدمهای بزرگتر و تجربه دارتر بتوانید من را درک کنید که در چه دوران سختی زندگی میکنم و هر لحظه اش چقدر سخت است. احساس میکنم نه دردهایم را پایانی هست، نه رنج و مشقتی که هر روزه به من تحمیل می شود.
من مرتب میرم روی اینترنت و در مورد مریضی خودم مطالعه میکنم. یکی از دلایل گسترش و شروع سرطان را شوک و استرس عصبی بیش از حد تشخیص داده اند، اگر چه مراکز تحقیقیی میگویند بطور قطع نمیتوان گفت چه میزان در این بیماری نقش دارند اما میدانند که استرس بیش از حد باعث میشود که مریض روند بهبودیش مخاطره آمیز و طولانی تر شود.
بگذارید رک به شما بگویم٬ من میخواهم زنده بمانم٬ میخواهم زندگی کنم. آیا این خواست زیادی است؟ میدانم زندگی کردن در این دنیای که من میبینم سخت و چه بسا برای کودکانی همچون من بسی سخت تر است. ولی تصور اینکه دل مادر و پدرم را بشکنم و این دنیای لعنتی را ترک کنم٬ برایم سخت تر است. نمیخواهم با غم از دست دادن من شب و روزشان سیاه شود. راستش بعضی وقتها سرم را زیر بالشم میگذرام و پنهانی برای خودم گریه میکنم. برای آنها گریه میکنم که در نبود من چقدر روزها و زندگیشان دردناکتر از امروز خواهد شد.
زندگی در این چند ماه همراه با تحمل مریضی سرطان و همچنین در غیاب پدر عزیزم من را خیلی زودتر بزرگ و با تجربه کرده است! پدرم همیشه به من گفته که حق کسی را نباید پایمال کرد. به من درس انسانیت داده است. پدرم از درد کارگران و مردم فقیر صحبت میکند. پدرم از کودکانی برایم صحبت میکند که سقف پلها، سقف خانه هایشان و تکه های مقوا تخت خوابشان است. بابام همیشه از احترام به انسانها صحبت کرده است. حالا دوست دارم بدانم چرا براي این حرفهای منطقی و این همه دلسوزیها او باید در زندان به سر ببرد و در کنار من نباشد؟ من به پدرم نیاز دارم٬ واقعا نیاز دارم. هر وقت دلم میگیره میاد سربه سرم میگذاره٬ باهام کشتی میگیره٬ هر جوری شده میخواهد شاد باشم. آیا این چنین پدری باید جایش درزندان باشد.
من میدانم در این مدت ما دوستان زیادی پیدا کردیم و ما را به همه لحاظ حمایت کرده اند. من از همه شون تشکر میکنم. چون این حمایتها باعث شد به پدرم مرخصی بدهند و مدتی بربالینم باشد و دست نوازش او را بر تنم و وجودم احساس کنم.
هر لحظه آرزو میکنم که کسی زنگ بزند و بهم بگن که بابات برای همیشه پیشت میماند. آزاد است. اما مگر صاحبان زندان و زندانبانها ما را راحت میگذارند. با هر تلفنی تن هر سه تای ما را میلرزانند. امروز هم یکی از اون روزها بود. نمیدانم برای خودم نارحت باشم یا برای بغض پدرم که پشت تلفن داد میزد من به زندان برمیگردم ولی امروز نه! به پسرم قول دادم باهاش به دکتر برم. دلم برای اشکهای مادرم که سرازیر شده و زمین زمان را نفرین میکرد میسوزد من از همه شما که صدای من رو میشنوید و نوشته من را میخوانید میخواهم که من و خانواده ما را حمایت کنید.
آهای وجدانهای بیدار بشریت، مگر توقع زیادی است که بخواهی پدرت در کنارت آزاد باشد٬ شما بگوئید.

نيما ابراهيم زاده چهاردهم خرداد ۹٢

باز تكثير از كميته دفاع از بهنام ابراهيم ز اده

شماره تلفن سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده،

آقای محمود صالحی٠٩٣۵٧٣۵٣۴١٢

k.d.behnam.ebrahimzadeh@gmail

http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

دیدار خانواده ستار بهشتی واعضای كمیته پیگیری با نیما ابراهیم زاده

عصر دیروزخانواده ستار بهشتی كارگر معترضی كه د راثر شكنجه توسط پلیس فتای تهران جان با خت با نیما ابراهیم زاده فرزند كارگر وزندانی معترض بهنام ابراهیم زاده دیدار كردند این دیدار بعد از ان صورت گرفت كه نیما از بیمارستان محك مرخص شد وبه دستور پزشكان باید در خانه تحت مراقبت باشد ماد روخواهر جانباخته ستار بهشتی در این دیدار برای بهبودی نیما ارزو ودعا كردند كه هرچه زودتر نیما از این وضعیت رها یابد وبهبودی خود را به دست اورد همچنین مادر ستار بهشتی با ردیگر تاكید كردند كه خون فرزندم ستار فروشی نیست و بعد از سی خرداد در جلو بیت رهبری تحسن خواهم كرد بهنام ابراهیم زاده نیز مقاومت وپایداری این ما دروخواهر كارگر جانباخته را ستود وبه گرمی از ما در وخواهر ما در ستار بهشتی پذیرای كردند لازم به ذكر است كه اعضای كمیته پیگیری نیز برای چندمین بار با نیما ابراهیم زاده فرزند بیمار زندانی سیاسی دربند بهنام ابراهیم ز اده دیدار كردند وبار دیگر برهرگونه كمك وهر انچكه لازم وضروری برای بهبودی نیما باشد تاكید كردند یاداوری می كنیم كه این دیدار در تهران در منزل بهنام ابراهیم ز اده صورت گرفت نیما ابراهیم زاده فرزند كارگر معترض زندانی بیش از چهار ماه است كه به سرطا ن خون مبتلا شده است بهنام ابراهیم زاده بعد از سپری شدن سه سا ل حبس ودوری از فرزندش به مرخصی امد.

دوستان و رفقای بهنام ابراهیم زاده - دهم خرداد ٩٢

************************

آخرین گزارش از وضعیت بهنام ابراهیم زاده٬ فعال کارگری و مدافع حقوق کودک

بعد از اينكه پزشك قانونی در روز يكشنبه پنجم خرداد در بيمارستان محك با فرزند كارگر معترض بهنام ابراهيم زاده ديدار كرد٬ وی را مورد معاينه قرار داد.
پزشك قانونی پس از معاینه تاييد كرد كه بهنام بايد در كنار فرزند بيمارش بماند. اما در تائيده پزشك قانونی به مقامات دادستانی تاريخ معينی مشخص ذكر نشده است. تنها به اين مساله اشاره شده كه نيما ابراهيم زاده در بيمارستان محك بستری است وتحت درمان وشيمی درمانی قرار دارد وحال عمومی نيما خوب نيست. حالت تهوع وتشنج دارد واز خوردن وآشاميدن نيز خوداری می كند و ضرورى است كه بهنام در كنار فرزند بيمارش بماند.
از این رو بهنام امروز به دادستانی مراجعه کرد واز نزديك با داديار ناظر بر زندان٬ آقای خدابخشی ديدار كرد وگزارشي از وضعيت خود وفرزند بيمارش را در اختیار داديار زندان قرار داد. بهنام به خدا بخشی ياد آور شد كه وضعيت فرزندم وخيم است ومسئولیت اين وضعيت و موقیعت جسمی خودم تماما با شما و دستگاه امنيتی است. اين شما ودستگاه امنيتی بوده اید كه اين وضعيت را به من و فرزندم تحميل كرده اید. بهنام ابراهیم زاده بر ضرورت فوری روشن شدن وضعيت مرخصی اش تاكيد كرد. تاکید کرد كه در صورت مشخص شدن مساله مرخصی چون منبع درآمدی ندارد بايد به سر كار برود ودر كنار آن به وضعيت پزشكی خود هم كه از آرتروز گردن ودرد گوش رنج می برد٬ برسد. خدابخشی در پاسخ گفت که فعلا چند روزی دست نگهدارید تا جواب قطعی از شخص دادستان ارسال شود. بعد به دنبال كارهای پزشكی خودتان بروید٬ چرا که هر آن امكان دارد شما به زندان برگردانده شويد٬ پس مراقب باشید وكمتر با رسانه ها مصاحبه انجام دهيد.
این فعال کارگری از همه انسانهای آزادیخواه و وجدانهای بیدار میخواهد که از این خواست حمایت کنند. او میخواهد در این دوران سخت و دردناک در کنار فرزندش در بیمارستان باشد. او میخواهد فرزندش گرمای وجود پدر و خانواده اش را در کنار خود حس کند. آیا این خواست زیادی است؟

************************

تشكر وقدردانی از خانواده عزیزم

چهار ماه پیش وقتی تنها فرزندم به مریضی سرطان دچار شد نه تنها من بلكه خانواده ودوستان ورفقای كه واقعا نگران فرزندم بودند این وضع برایشان خوشایند نبودودر تمام این مدت در كنارم بودند در نبود سه ساله من پدرم همواره در كنار همسر وفرزندم بود هیچگاه انها را تنها نگذاشت اما در این میان چند نفری از همان كسا نی كه به نام فعال كارگری فعالیت می كنند اما واقعا رفتار ضد كارگری دارند همیشه تمام تلاششان بر این بود كه بین من وخانواده ام این رابطه را خدشه دار كنند در زمان مر خصی ام از وضعیت پیش امده برای فرزند بیمارم سوء استفاده كردند وچه كار های كه نكردند كه اگر لازم باشد به موقع ودر زمان لازم به اگاهی می رسانم در نبود من اقدامی علیه دوست وهمكارم محمود صالحی انجام دادند تكذیبیه نوشتند اینكه نامه ای وبیانیه ای از من چون روی سایت های دیگری همچون كلمه وچرس یا هر جای دیگری رفته همسرم را تحت فشار قرار دادند یا فشار اوردند به همسرم چرا فلان اقا با این گرایش فكری به خانه شما امده وسر زده وشما را كمك كرده این نكاتی است كه بارها همسرم وفرزندم نیما به ان اشاره داشته اند وعاجزانه از من خواسته اند كه نگذارم در نبود من برایشان مزاحمت ایجاد كنند اما چرا؟ چون محمود صالحی به همسر وفرزندم مدام سر می زد عصبانی بودند همین اقایان امدند وبر علیه من وخانوادهم سخن پراكنی ها ورجز خوانی ها كردند چرا چون زیر بار سیستم فكری كثیفشان نرفتم وتحت اوامر انها عمل نكردم وبه یار گیری انها كه علیه دوستانم ومدام به جای اینكه علیه دشمنان طبقه كارگر اقدام كنند تن ندادم چون جلو سوء استفاده های كه در زمانی كه درون زندان بودم انجام میدادند گرفتم اكنون بار دیگر هر جا كه جمع چند نفره شان گرد هم جمع می شوند باز رجز خوانی وتوهین امیز علیه من وهمكارانم حرف می زنند گویی طبقه كارگر دشمنی به نام سرمایه ندارد ومدام باید هرروز علیه طبقه كارگر بنویسند وبگویند ومانع تراشی كنند من در اینجا برای چندمین بار از خانواده عزیزم خصوصا پدرم رحمان ابراهیم ز اده نهایت تشكر وقدر دانی می كنم وهرگز زحمات بی شایان وبی دریغ پدرم وخانواده ام را فراموش نخواهم كرد از پدرم می خواهم كه گول حرفهای نسنجیده وضد كارگری این محدود كسانی كه هیچ جایگاهی در بین طبقه كارگر ندارند نخورند چرا كه ایننان همیشه دنبال این بوده اند كه از فعالین كارگری زندانی سوءاستفاده كنند كما كه در مورد من ودیگر همكارانم همین رفتار ها را كردندحتی به نیمای عزیز من هم رحم نكردند. پدر عزیزم من بار دیگر از زحمات بی شایان شما در زمان نبودنم كه نسبت به خانواده همسر وفرزندم داشته اید قدر دانی می كنم اقایان فعال كارگر نما دوستان من وشما نیستند این ها كسانی هستند در صف وزارت ودر راستای اهداف وزارت اطلاعات قدم بر می بردارند به جای اینكه دنبال زندگی شرافتمندانه وانسانی واوردن نانی برای سر سفره برای طبقه كارگر باشند دنبال ضربه زدن به این طبقه هستند وحتی رابطه پدر وفرزند ی را هم بهم می زنندحتی به جای اینكه پدر خانواده ای كه در زندان بسر میبرد مورد حمایت قرار دهند موجبات اذیت وازار انها را فراهم می كنند همانگونه كه با خانواده من این كار را كردند من در اینجا لازم می دانم بار دیگراز خانواده ام پدرم برای تما می این زحمات تشكر وقدر دانی كنم وهیچگاه ودر هیج جای این را رد نكرده ام كه پدرم در كنار همسر وفرزندم نبوده است پدرم همچون كوهی محكم در كنار خانواده ام بوده است. اما اینكه من با تمامی جریا نها وگروهها در زندان هم بند وهم سلول بوده ام شكی دران نیست من برای تك تك این انسانهای شریفی كه از عمرشان وزندگی در كنار خانواده شان گذشتند ودر صف انسانهای مبارز قرار گرفتند متشكرم

بهنام ابراهیم زاده زندانی سیاسی دربند خرداد ۹٢

************************

اطلاعیه شماره یک کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده

کارگران، مردم آزاده، تشکل های کارگری
چنانچه خود اطلاع دارید نظام سرمایه داری برای بقای خود در سراسر جهان حملات گسترده ای را به صفوف کارگران برنامه ریزی کرده و می خواهد به هر شکلی که شده طبقه کارگر را مرعوب کند.
اگر تنها یک لحظه به گزارشات و خبرها توجه کرده باشیم متوجه خواهیم شد که نظام گندیده سرمایه داری هر روز به بهانه بحرانی مالی به سفره بی رونق طبقه کارگر یورش آورده و می آورد.
این نظام چه از نظر سیاسی و چه از نظر اقتصادی دچار بحرانی شده که خود بزرگان آن بدون پرده به آن اعتراف می کنند و برای برون رفت از این بحران به تکاپو افتاده و در کشورها ی سرمایه داری می خواهد با ریاضت اقتصادی که زاده نئولیبرالی می باشد خود را نجات دهد. در کشور ما به اضافه بحرانی اقتصادی و بیکاری گسترده.
طبقه کارگر از تشکل های خود هم محروم است و اگر کارگری اقدام به تشکیل تشکل کند برابر است با اخراج از کار، دستگیری، احضار، تهدید و یا زندان بنا بر این صدها کارگر و یا فعال کارگری تنها به جرم تشکیل تشکلهای خود و یا به جرم برگزاری مراسم روز کارگر و یا روز زن با بهانه های واهی به زندان محکومش کردند و حال در زندان بسر می برند.
بهنام ابراهیم زاده یکی از آن فعالان کارگری و حقوق کودک است که در تاریخ ٨٩/٣/٢ به اتهام فعالیت های کارگری دستگیر و بعد از مدتی در چند جلسه که در پشت درهای بسته به نام دادگاه محاکمه شده ایشان را به ۵ سال زندان تعزیری محکومش کردند و حال در حال سپری کردن محکومیت خویش است.
کارگران و فعالان کارگری در ایران برای اینکه بتوانند به خود بهنام و خانواده او که پسرش نیما مریض است و در بستر بیماری می باشد کمکی کرده باشند. در سنوات گذشته اقدام به تشکیل کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده کردند. اما به دلیل یک سری مشکلات که زاده سرکوب ها ی موجود است نتوانست فعالیت روز مره خود را ادمه دهد و دچار یک سری مشکلات شد. سرانجام بعد از یک مدت تعدادی از اعضای آن کمیته درخواست کردند که کمیته را فعال کنند. که در نتیجه در تاریخ ٩٢/٣/٢ جلسه ای به این منظور در شهرستان سقز با حضور بهنام ابراهیم زاده تشکیل شد و بعد از بحث و تبادل نظر مصوبات زیر در آن جلسه با اکثریت آرا به تصویب رسید که جهت اطلاع عموم انتشار می یابد.
١ - فعال کردن وبلاک کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده
٢ - انتشار ایمیلی بنام کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده
٣ - درخواست از کارگران، فعالان کارگری و مردم آزاده جهت عضویت در کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده
۴ - انتخاب محمود صالحی بعنوان سخنگوی کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده
جلسه فوق بعد از چند ساعت در یک فضای دوستانه و کارگری به پایان رسید

کمیته دفاع از بهنام ابراهیم زاده
http://komitehbehnam.blogfa.com

************************

پزشك قانونی تهران نیما ابراهیم ز اده را در بیمارستان محك معاینه كرد

طبق قرار قبلی امروز پزشك قانونی در بیمارستان محك با نیما ابراهیم زاده فرزند كارگر معتر ض زندانی بهنام ابراهیمز اده دیدار كرد ونیما را مورد معاینه قرار داد هنگامیكه پزشك قانونی به بالین نیما رفت نیما بستری وداشت شیمی درمانی می شد نیما از زمانی كه بستری شده همچون گذشته از خوردن واشامیدن خوداری می كند واین نیز این خانواده را نگران كرده است این درحالی است هنوز پزشكان محك روند درمان نیما راطولانی مدت وبهبودی نیما را نامشخص می دانند با این حال امروز وقتی پزشك قانونی با نیما دیداركرد خوشحالی وشا دی به چهره نیما تا حدودی برگشت چرا كه پزشك قانونی تاكید داشته كه باید ولازم وضروری است بهنام در كنار فرزند بیمارش بماند وقول داده كه حتما وبه زودی نامه موافقت با مرخصی بهنام را به دستگاه قضایی تحویل دهد اكنون تصمیم گیری برای حضوراینكه بهنام در كنار نیما بماند یا نماند با دستگاه قضایی است نیما ابراهیم ز اده در نبود پدر زندانی اش چهار ماه پیش به سرطان خون مبتلا شد كه در حال حاضر در بیمارستان محك كودكان تحت مراقبت های پزشكی است ما برای نیما ودیگر كودكان ارزوی بهبودی وسلامتی می كنیم به این امید كه هیچ كودكی لحظه های خود را بدون پدرش سپری نكند.

به امید زندگی سعادتمندانه یكا یك كودكان خصوصا كودكان ایران

************************

انتخاب محمود صالحی به عنوان سخنگوی بهنام ابراهیم زاده

كارگران رفقا وفعالین كارگری مردم به ستوه آمده
برای رسیدن به خواسته های انسانی خودمان باید متحدانه به میدان بیایم ومتشكل شویم .باید تشكلهای واقعی خودمان را ایجاد كنیم. تنها با اتحادمان با یكپارچگی خودمان می توانیم ازاین وضع موجود عبور كنیم دیگر نگذاریم حقوق مان را بیشتر از این پایمال كنند دیگر اجازه ندهیم با تعین دستمزدهای چند برابر زیر خط فقر شرمنده هسر وفرزندان خود باشیم تا كی باید ما رنج وزحمت بكشیم وزندگی از خود وخانوادهایمان را سلب كنیم یه عده مفت خور وانسانهای كه هیچ بوی از انسانیت نبردند با رنج وزحمات بی امان ما در رفاه وشادی باشند وبسر كنند دیگر تحمل نكنیم وبه میدان بیایم دیگر تنشهای جزیی وبی مورد ی كه در میانماه هست كنار بگذاریم چرا باید اجازه بدهیم یه عده كه قطعا دنبال منافع شخصی خودشان هستند در تشكلهای كارگری نفوذ كنند واین نیروی عظیم پرشور وانقلابی واین توان مبارزه را از ما كارگران بگیرند ونگذارند ما به خواسته های انسانی خود برسیم وبرای اینكه علیه وضع موجود به میدان بیایند علیه خودما كارگران وفعالین كارگری شانتاژ ورجزخوانی می كنند ومدام دنبال تنش می باشند.
هم اكنون عده ای محدود چند نفری دارند نیروی عظیم شما فعالین واقعی كارگران را در هر تشكلی می گیرند ودر مقابل ودر مبارزه شما مانع تراشی وسنگ اندازی وانحصارگرایی وقوم گرایی می كنند در مقابل این عده محدود این انسانهای كه هرروزه فعالین كارگری را با شیوهای غیر انسانی خود به سخره می گیرند متحدانه به میدان بیاید و اجازه ندهید كه بیشتر از این مانع فعالیت های انسانی برحق مان باشند محمود صالحی یكی از چهره های خوشنام ومحبوب كارگری است كه هر چند گاهی از سوی عده محدود فعال كارگر نما به شیوه های مختلف مورد اذیت وازار قرار می گیرد.
خود من بهنام ابراهیم زاده در زمانی كه هنگامیگه به میان شما دوستان ورفقای عزیزم امده بودم با تمام توان برای نجات جان تنها فرزندم نیمای عزیز كه مبتلا به سرطان خون شده تلا ش می كردم همین فعال كارگر نما بار ها من وخانواده ام را مورد اذیت وازار قرارا دادند اتهامهای ناروا وبی مورد به من زدند به جای انكه در كنارم باشند بارها سنگ اندازی كردند ومو جب برهم زدن ارامش زندگی من وفرزند وهمسرم شدند این نكاتی است كه حتی همسرم بارها از زمانی كه به مرخصی امده بودم به من گوشزد می كرد كه چگونه اینان وی را اذیت وازارقرار داده اند وفشار بی حد بهش اورده اند همین اقایان ازنبود حضور من از پدرم من سوء استفاده كردند علیه رفیق وهمكار م محمود صالحی تكذیبه نوشتند ودر سایتها منتشر كردند بی گمان همگان می دانند كه پدر من رحمان ابراهیم زاده سواد كافی برای این كا رانداشت وندارد ومن مطمئنم نمی خواست اینگونه توهین امیز وركیك علیه همكار هم طبقه ام واكنش نشان بدهد اصلا زمانی كه من مرتب می توانستم از درون زندان نامه بدهم بیرون چرا این كار را به من واگذار نكردند اصلا چرا با من وهمسرم وفرزندم هماهنگی نكردند.هر انسان لایق ومنصفی هر فعال واقعی كارگری بی شك رفیق وهمكارم محمود صالحی را به خوبی با فعالیت های انسانی اش در دفاع از طبقه كارگر وبا هزینه های كه این خانواده تا كنون پرداخته به خوبی می شناسد من زمانی با فشار واعتراض شما مردم خوب وفعالین كارگری ودیگر سازمانها ونهادها بیرون امدم كه تنها فرزندم به شدت به من نیاز داشت ودر بستر بیماری بود وباید برای نجات جان تنها فرزندم تلاش می كردم مریضی فرزندم برای من خیلی ناراحت كننده بود وهست اما این برخورد وتكذیبه نوشتن انهم با تحریك شخصی چند نفربهم اگر بیشتر از مریضی نیما مرا ناراحت نكرد كمتر هم نبوددر اینجا لازم وضروری می دانم از رفیق وهمكارم اقای محمود صالحی عذر خواهی ومعذرت خواهی كنم.
من به مبارزات به فعالیتهای همكارم به صداقت درستی وایمان واقعی در راه خواست ومطالبات طبقه كارگری اقای صالحی ایمان دارم وبنا به خواست خودم ودیگر دوستان ورفقا ایشان در نبود من به عنوان سخنگوی اینجانب بهنام ابراهیم زاده می باشند وهر اظهار نظر وخبر رسانی ایشان با توانایی های كه در ایشان می بینم من اقای محمود صالحی را به عنوان سخنگو انتخاب كردم

بهنام ابراهیم زاده وبلاگ نویس و فعال كارگری وكودك

عضو كمیته پیگیری ایجاد تشكل های كارگری وجمعیت دفاع از كودكان كار وخیابان خرداد ماه ٩٢

************************

خطاب به همه عزیزانی که من را حمایت کردند

نامه بهنام ابراهیم زاده وبلاگ نویس وفعال كارگرى و كودك
من بهنام ابراهیم زاده کارگر زندانی ای هستم که با حمایتهای گسترده شما عزیزان از زندان مرخص شدم تا نزد فرزند بیمارم باشم. نیما پسر ١۴ ساله ام بیماری دشواری دارد و مد تیست که در بیمارستان محک در تهران بستری است.
نزدیک به سه سال در زندان بودن من و بعد هم بیماری دردناک فرزندم همه مشکلات را بر روی دوش همسرم زبیده حاجی زاده آوار کرد. اما او همچون ستون محکمی ایستاد و اتکای من شد. میخواهم همین جا از او بعنوان یک مادر، یک همسر و یک انسان آزاده قدردانی کنم.
اکنون من و زبیده روزهای سختی را پشت سر میگذرانیم. من که بخاطر شکنجه ها و فشارهای داخل زندان ٧۵ درصد شنوایی گوش چپم را از دست داده ام و از درد مهره گردنم درد میکشم حتی فرصت مراجعه به دکتر و درمان برای خودم را نداشته ام و همه مشغله ام نجات جان تنها فرزندم از چنگ بیماری مهلکی است که دچارش شده است. اما اكنون مقامات پافشاری می كنند كه به زندان برگردم این در حالی است هنوز فرزندم در بستر بیماری است و به وضعیت پزشكی خودم رسیدگی نكرده ام چرا كه وقت كافی به خاطرمریضی فرزند عزیزم نداشته ام .
ولی چه شیرین است وقتی خود را در حمایت وسیع انسانهای آزادیخواه در ایران و در سطح جهان می بینیم. هر روز دوستان بسیاری که هر گز آنها را ندیده بودم و نمی شناختم، زنگ میزنند و جویای حال نیمای عزیزم میشوند. از فعالین کارگری تا تشکلها و نهادهای مختلفی که سنگرهای مبارزه کارگران و مردم هستند، از دانشجو تا کانون هایی چون کانون نویسندگان وكانون های كارگری و ان جی او های مختلف همه به سراغمان آمدند و با حمایتشان و پشتیبانیشان به ما امید و توانایی بخشیدید. من یک فعال مدافع حقوق کارگر و حقوق کودک هستم. این صدها انسانی که به سراغ ما آمدند در واقع آزادیخواهی و انسانیت را ارج گذاشتند. از تک تک عزیزانی که ما را در حلقه محبت خود قرار دادند. ما را حمایت و پشتیبانی کردند و نگذاشتند در این ایام تلخ تنها بمانیم، از صمیم قلب سپاسگزارم. عزیزان قدردانی میکنم.
آرمان من آزادی و برابری است. آرمان من رفاه و شادی برای همه کودکان است.
البته آرزوی همین امروزم نجات جان فرزند دلبندم نیماست. اما من هنوز یک کارگر زندانی ام که به او مرخصی داده شده است و مرخصی اش را چند روز چند روز تمدید میکنند تا فراموش نکند که هر آن به سراغش خواهند آمد و دوباره به خاطر مبارزاتش برای ازادی و دفاع از انسانیت به بندش خواهند کشید.اما با این حال چهارم خرداد تنها فرزندم با اینكه در بیمارستان محك دوباره بستری می شود وطول درمانش شروع می شود مرا به زندان بر می گردانند .امروز از همه شما انسانهای ازادیخواه در ایران و در سراسر جهان میخواهم که همچنان من و خانواده ام و نیمای من را در حلقه حمایت و پشتیبانی خود قرار دهید و خواهان آزادی بدون قید و شرط من از زندان شوید. نیمای من به پدرش نیاز دارد من باید آزاد و در کنار او باشم.
البته این را هم بگویم که من خود را در درد و نگرانی خانواده های بسیاری که عزیزانشان در زندانند شریک میدانم. نگران وضع همکارم محمد جراحی هستم که بیماری سرطان جان او را به خطر انداخته است. و خواهان آزادی فوری او و دیگر همکاران دربندم رضا شهابی؛ شاهرخ زمانی، پدرام نصراللهی، رسول بداغی، و همه کارگرانی هستم که در همین ماه اخیر دستگیر شده اند.
کارگران و ما انسانهای آزادیخواه زندان نیست. من خواستار آزادی همه جای ما کارگران زندانی و زندانیان سیاسی از زندان هستم.

بهنام ابراهیم زاده عضو كمیته پیگیری

ایجاد تشكلهای كارگری وجمعیت دفاع از كودكان كار وخیابان خرداد ٩٢

************************

نامه بهنام ابراهیم زاده به سازمان جهانی کار آی ال او

۴ ژوئن اجلاس سالانه جهانی کار است. من بهنام ابراهیم زاده بخاطر مبارزاتم در دفاع از حقوق کارگر و حقوق کودکان ۵ سال حکم زندان دارم. سه سالش را پشت سر گذاشته ام و الان نیز با وجودیکه تنها فرزندم بدلیل ابتلا به سرطان خونی بستری است، میخواهند من را به زندان بازگردانند.
از همه نهادهای کارگری و انساندوست در سراسر جهان انتظار دارم که در برابر این تصمیم اعتراض کنند. خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط کارگران زندانی و زندانیان سیاسی شوند. از نمایندگان اتحادیه کارگری در اجلاس آی ال او انتظار دارم که از مبارزات کارگران در ایران و از انتظار من حمایت و پشتیبانی کنند. اما به شما که به عنوان سازمان جهانی کار، آی ال او که به اسم کارگر دارید سخن میگویید ، اعتراض دارم که تا کی در برابر این همه بی حقوقی سکوت میکنید. انتظار من کارگر اینست که دولتهای شرکت کننده در اجلاستان را زیر فشار بگذارید که پایه ای ترین حقوق کارگران و انسانها را رعایت کنند.
حق تشکل ، حق اعتصاب، آزادی بدون قید وشرط بیان همگی مثل نفس کشیدن و حقوق پایه ای انسانی است و نقض آنها یک تخلف آشکار است. بویژه در ایران فقر و گرانی بیداد میکند. دستمزدهای چندین برابر زیر خط فقر زندگی بخش عظیمی از جامعه را به نابودی کشانده است. امروز کارگران در ایران بخاطر اعتراض به این وضعیت و حق و حقوق پایه ای خود در زندانند. باید به این دستگیری ها و به فشار به رهبران و فعالین کارگری باید اعتراض شود.
من با نوشتن این نامه تلاش کردم صدای اعتراض خودم و خانواده ام و کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی باشم.

بهنام ابراهیم زاده. کارگر زندانی - ۱ خرداد ۹٢- ٢٢ مه ٢٠۱۳