افق روشن
www.ofros.com

تلاش های رژیم برای از بین بردن

آثار جنایت هایش در گلزار خاوران محکوم است


دادخوآهان خاوران                                                                                                                   یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ٩ آوریل ۲۰۲٣

با توجه به اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، ما, “دادخوآهان خاوران” دفن کردن یک بهایی در گلزار خاوران را به شدت محکوم می کنیم. این اقدام ناعادلانه و نافرمانی از اصول حقوق بشر و قوانین مربوط به حفظ نشانه های جنایت علیه بشریت، نه تنها تجاوزی به حقوق انسانی، بلکه نشانه‌ای از بی احترامی به پیروان دیانت بهایی, خانواده های جان باختگان دهه ۶۰, و کشتار ۶۷ بوده است.
استفاده از خشونت و اعمال ظلم علیه هر گروه قومی، مذهبی، و سیاسی با توجه به اصول انسانی، اخلاقی و قانونی غیرقابل قبول است. در چنین شرایطی، جامعه جهانی باید با همدلی و تعامل، برای حفظ صلح، امنیت و عدالت، از ییروان دیانت بهایی و خانواده های جان باختگان حمایت کرده و این خشونت دولتی را محکوم نماید.
ما, “دادخوآهان خاوران” این اقدام غیراخلاقی و ظالمانه را به شدت محکوم می‌کنیم و ازسازمان های حقوق بشری و آقای جاوید رحمان, گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران درخواست داریم تا برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی، تلاش‌های لازم را به عمل آورند. همچنین، تأکید می‌کنیم که همه افراد، بدون توجه به عقاید دینی، مذهبی، و سیاسی از حقوق شهروندی برخوردارند و هیچکس نباید به دلیل باورهای دینی، مذهبی، و سیاسی خود مورد آزار و اذیت قرار گیرد، و یا از حق دفن شدن در گورستان مورد نظر خود محروم شود.

“دادخوآهان خاوران”

آوریل ۸, ۲۰۲۳