افق روشن
www.ofros.com

همبستگی جهانی و نامه قدردانی شاهرخ زمانی


بهروز                                                                                                                جمعه ١۵ دی ١٣٩١

از: شاهرخ زمانی
به : CFMEU
موضوع: تشکر از حمایت های شما
زنده باد همبستگی طبقاتی جهانی کارگران
درود بر کارگران اتحادیه ساختمانی، جنگلبانی،معادن و انرژی استرالیا

از یک یک اعضای اتحادیه صمیمانه تشکر کرده و دستان پرمهرتان را به گرمی می فشارم وقتی شنیدم شما عزیزان در جهت همبستگی جهانی طبقه کارگر اقدام به حمایت از من برای بدست آوردن آزادیم کردید ایمانم به همبستگی جهانی طبقانی صد چندان شد و در خاطره ام روزی تجسم عینی یافت که به دنبال تصویب هیئت موسس سندیکای نقاشان ساختمان و تزئینات تهران و شورای نمایندگان کمیته پیگیری در جهت حمایت از آزادی آقای نول واشنگتن در مقابل سفارت استرالیا در تهران حاضر شدیم و نامه اعتراضی خود را تحویل کاردار سفارت دادیم در جهت انجام وظیفه طبقاتی و همبستگی جهانی تا زمان رفع مشکل از آقای نول واشنگتن بی صبرانه اخبار را تعقیب می کردیم.
ایمان داشته و ایمان دارم که تنها راه نجات ما کارگران از تمامی مشکلات همبستگی جهانی - طبقاتی است که اعلام حمایت شما از من قدمی در همین مسیر است.
ضمن اینکه صمیمانه سپاسگزارم از شما می خواهم حمایتهای خود را از کارگران زندانی بخصوص رضا شهابی که اکنون در شرایط بسیار سختی به سر می برد هر چه بیشتر گسترش دهید لازم می دانم بگویم حمایتهای شما و دیگر هم طبقه ایهایمان حتی اگر آزادی را برای ما به ارمغان نیاورد دلگرمی و شوق و انگیزه صد چندان در وجود ما ایجاد می کند که سبب می شود توان مبارزه با سرمایه داری بیشتر و تحمل سختی ها ی مبارزه ساده و ممکن شود.
دوستان حتما" می دانید که در ایران تشکیل و ایجاد تشکل کارگری غیرقانونی محسوب شده و فعالین تشکلهای کارگری با بهانه های مختلف تحت پیگرد و شکنجه و زندان قرار می گیرند که از جمله خود من به دلیل فعالیت جهت تشکیل سندیکای نقاشان و تلاش برای کسب بیمه و تأمین اجتماعی برای کارگران نقاش ساختمان و عضویت در شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری با اتهامات دروغین دستگیر و شکنجه شده و با ١١ سال حکم زندانی شدم ، بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری و فعال حمایت از کودکان کار و خیابان و عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری بدلیل کمک در تشکل یابی کارگران به ۵ سال زندان محکوم شده و اکنون زندانی است ، همچنین محمد جراحی هم پرونده ای من و عضو کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری نیز بجرم ایجاد تشکل کارگری به ۵ سال زندان محکوم شده و اکنون زندانی است . پدرام نصرالهی به جرم فعالیت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری محکوم به ٣ سال زندان شده و در زندان به سر می برد.
رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه به جرم ایجاد سندیکای کارگری به ۵ سال زندان محکوم شده و او نیز اکنون در زندان است و برای کسب حقوق خود مجبور شده است دست به اعتصاب غذا و دارو بزند و جانش صد در صد در خطر است.
صدها کارگر ناشناخته دیگر نیز مانند افرادی که نام بردم همچنان در زندان تحت اذیت و آزار و شکنجه قرار دارند و تعداد بسیاری نیز دوران محکومیت خود را تمام کرده اند ولی هر لحظه در خطر دستگیری مجدد قرار دارند از جمله منصور اسانلو ، محمود صالحی ، علی نجاتی ، ابراهیم مددی و.... لازم به ذکر است که خانواده ی کارگان چه آنها که دوران محکومیتشان تمام شده و چه آنها که هنوز در زندان هستند همگی تحت فشار و مراقبتهای پلیسی بسیار شدید قرار دارند و دائما" به صورتهای گوناگون تهدید می شوند.
قصدم از بیان موارد فوق این است که بگویم برای ما کارگران ایران متشکل شدن و منسجم شدن بسیار سخت است و در واقع دائما" از طرف حکومت سرمایه داری ایران در خطر جانی به سر می بریم ، بنابراین شما دوستان با حمایتها و کمکهای خود ضمن به انجام رساندن وظایف طبقاتی و همبستگی جهانی کارگران باعث بیشتر شدن امنیت کارگران زندانی در مقابل اعمال ضد انسانی دستگاه قضایی و پلیسی سیاسی ایران می گردید . در نتیجه حمایتهای شما هر چه گسترده تر باشد امنیت ما بیشتر خواهد شد . در نهایت یک بار دیگر از صمیم قلب از شما تشکر کرده و دستان شما را به گرمی می فشارم.

شاهرخ زمانی - زندان گوهردشت

۱٣۹۱/۱۰/۱٣

******************

ماهنامه "اتحاد" ارگان رسمی اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی، (Construction, Forestry, Mining and Energy Union) که به اختصار CFMEU، خوانده می شود، در پنجاه و هشتمین شماره خود در ماه دسامبر ٢٠١٢، مقاله ای از فعالیت یکی از هماهنگ کنندگان این اتحادیه درباره وضعیت کارگر و زندانی سیاسی شاهرخ زمانی به همراه عکس های متعددی از همبستگی بین المللی کارگران نقاش ساختمانی در شهر سیدنی استرالیا از این رفیق دربندشان منتشر کرده است که در زیر می آوریم، این ماهنامه را از ادرس زیر هم می توانید دریافت کنید: www.cfmeunsw.asn.au

همبستگی جهانی
فعال باشید

به سفارت ایران در کانبرا به این شماره: ٦٢٩٠٧٠٠٠-٠٢ زنگ بزنید و بخواهید که شاهرخ زمانی را آزاد کنند. به سفارت جمهوری اسلامی ایران ایمیل بزنید: consular@iranembassy.org.au و به حمله دولت به حقوق کارگران و آنهایی که برای آنها تلاش می کنند، اعتراض کنید. در حمایت از "زمانی" و دیگر زندانیان سیاسی به این آدرس ایمیل بزنید: freeshahrookh@gmail.com
هماهنگ کننده CFMEU، منصور رزاقی برای آگاهی رسانی درباره سرنوشت کارگر نقاش ایرانی، شاهرخ زمانی اعتراضات ترویجی را هدایت می کند. "زمانی"، عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری و سندیکای کارگران نقاش تهران، در ١۵ خرداد سال ١٣٩٠ دستگیر و به ١١ سال زندان محکوم شد. او به اتهام "تبلیغات علیه رژیم" محاکمه شد، اما رزاقی می گوید که گناه او دفاع از حقوق کارگران و تشکیل اتحادیه بوده است. دردوران زندان، "زمانی" بشدت شکنجه شده و آزار دیده است و هم اکنون در زندان بدنام "رجایی شهر" محبوس است. رزاقی با پوستری در دست برای آزادی "زمانی" و در اطراف ساختمان های در دست احداث، از کارگران خواسته که فریاد همبستگی شان را در این همایش جهانی ابراز کنند.
زمانی" در نامه ای که مخفیانه از زندان به بیرون فرستاده است، از شکنجه هایی که در این مدت متحمل شده، سخن گفته است. در این نامه نوشته شده که زندانیان غیر سیاسی، تشویق و ترغیب می شوند که مرتب به زندانیان سیاسی حمله کنند و هیچگونه مجازاتی برای این اعمال خود نمی بینند. درباره زندان تبریز که او مدتی محبوس بود، نوشته است که تنها تعداد ٢٠ تخت برای ۴٠ زندانی در سلولی به وسعت ٢٠ متر مربع وجود داشت. زمانی نوشته است که: " تنها امید ما زندانیان٬ احزاب و نهادهای جهانی علیه سیاست های ضد بشری موجود هستند."
" در پایان قابل تذکر می باشد که در اداره اطلاعات به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم تهدید به مرگ شده ام از جمله مسمومیت٬ قرار دادن در کنار افراد عادی مبتلا به ایدز، وادار کردن افراد نامتعادل روانی٬ جانی و خطرناک به درگیری با من، قرار دادن افراد اطلاعاتی در پوشش زندانی در کنار من که مرا تشویق به فرار می کردند تا حین فرار با تیر کشته شوم، که با شناسایی و افشای این افراد از آنها دور شده ام. در مورد هرگونه عواقب از این قبیل من به همه هشدار می دهم. مرگ من در زندان به هر دلیل متوجه مسئولین می باشد."

 

   

   

 

   

   

   

   

   

   

ترجمه از بهروز