افق روشن
www.ofros.com

در محکومیت حمله و کشتار مجاهدین در عراق


اطلاعیه ها                                                                                                     جمعه ٢۶ فروردین ١٣٩٠


حمله به اردوگاه اشرف توسط دولت عراق قویا محکوم است

طبق اطلاعیه صادره از سوی شورای ملی مقاومت حمله دولت عراق به قرارگاه اشرف در سحرگاه جمعه ۸ آوریل ۲۰۱۱ تا کنون ۳۴ کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی بر جای گذاشته است.
"کمیته یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه ۶۰ در ایران مونترال " این حمله نظامی سازماندهی شده را که بی گمان با چراغ سبز دولت آمریکا و در راستای اهداف تروریستی برون مرزی رژیم جمهوری اسلامی است محکوم کرده و ضمن همدردی با بازماندگان این جنایت وحشیانه از حقوق انسانی و شهروندی ساکنان اردوگاه اشرف دفاع می کند. ما بر این باوریم که فارغ از هر گونه مرزبندی با سیاست های سازمان مجاهدین خلق ایران که مبتنی بر جلب حمایت ارتجاعی ترین جنا ح های امپریالیسم است اما باید با تمام قوا حمله دولت عراق را محکوم کرده و از حقوق انسانی اعضاء و هوداران ساکن در آن اردوگاه قاطعانه دفاع شود باید طبق در خواست شخصی به فرد فرد انسانهای مستقر در آن اردوگاه در کشورهای ثالث حق پناهندگی سیاسی داده شود.
اگر چه روشن نیست که سازمان مجاهدین بر طبق کدامین توافقات بر حضور در منطقه ای که تحت کنترل دولتی است که ضمن دارا بودن روابطی حسنه با جمهوری اسلامی با امپریالیسم آمریکا نیز روابطی تنگاتنگ دارد اصرار می ورزد، اما در شرایط حساس کنونی این نا روشنی ذره ای از ضرورت و اهمیت دفاع قاطع از ساکنان اردوگاه اشرف کم نمی کند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی ایران

و تمامی رژیم های ارتجاعی منطقه

زنده باد آزادی

زنده باد سوسیالیسم

کمیته یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه ۶۰ در ایران مونترال، کانادا

چهارشنبه ۱۳ آوریل ۲۰۱۱ برابر با ۲۴ فروردین ۱۳۹۰

******************

محکومیت کشتار اسرای مجاهد در عراق

در حمله نیروهای نظامی رژیم دست نشانده آمریکا در عراق به اردوگاه اسرای مجاهد صدها تن کشته و زخمی شدند. این کشتار بطور سمبولیکی مطابق رسوم اسلامی قربانی دادن هنگام استقبال از مهمانان و برای خوش رقصی رژیم طالبانی ها و مالکی ها هنگام دیدار وزیر خارجه رژیم اسلامی در روز حمله از عراق انجام شد.
ما کشتار ساکنان اردوگاه مجاهدین را که از سال ٢٠٠٣ خلع سلاح شده اند شدیدا محکوم می کنیم. آلوده شدن دست طالبانی ها و مالکی ها به خون فعالین بی دفاع اپوزیسیون رژیم اسلامی به دوام رژیم خامنه ای کمکی نمی کند. تظاهرات ٢۵ بهمن نشان داد که مردم ایران مرعوب دستگیریها، شکنجه ها، تجاوزات و کشتارهای رژیم اسلامی نشده اند و نشان دادن فیلم کشتار اسرای مجاهد در زندانهای ایران روحیه مقاوم زندانیان را تضعیف نمی کند. مردم ایران حکم پایان عمر رژیم اسلامی را داده اند و مبارزات خود را برای اجرای این حکم ادامه خواهند داد.
ما اتحاد جنایتکارانه طالبانی ها و مالکی ها در همکاری با رژیم اسلامی را در کشتار مخالفان رژیم ایران محکوم می کنیم و به همه بازماندگان کشتار اردوگاه اشرف تسلیت می گوئیم. مردم ایران خوشرقصی اینها را فراموش نخواهند کرد. کشتار اسرای مجاهد باید مورد تحقیق قرار گیرد و مسببین آن باید محاکمه و مجازات شوند. به اسرای مجاهد در اردوگاه اشرف باید پناهندگی سیاسی داده شود و تا آنزمان به مکانهای امن در دیگر کشورها فرستاده شوند.

سرنگون باد رژیم اسلامی

محکوم باد اتحاد جانیان حاکم بر ایران و عراق


کمیته اجرایی اتحاد سوسیالیستی کارگری

دوازدهم آوریل ٢٠١١

******************

کشتار وحشیانه در اردوگاه اشرف محکوم است

ده ها نفر کشته وزخمی حاصل حمله وحشیانه ارتش عراق به اردوگاه اشرف است. پس از خلع سلاح مجاهدین توسط دولت آمریکا، دولت عراق تا کنون چندین بار به افراد این اردوگاه حمله کرده است. این حملات که در رابطه ودر راستای منافع جمهوری اسلامی است از دیدگاه اپوزیسیون انقلابی رژیم ایران پوشیده نیست. علیرغم هرگونه مخالفت با مجاهدین ونقش و سیاستهایشان اما اکیدا باید این حملات را محکوم نمود. شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم در ایران دولت عراق وآمریکا را مستقیما مسول این کشتار وحشیانه می شناسد . به بازماندگان این کشتار تسلیت میگوید واز تمام نیروهای آزادیخواه می خواهد این تجاوز به حقوق انسانی را محکوم کنند. ما خواهان حفظ امنیت این افراد و احترام به آزادی آنها در انتخاب محل زیست شان هستیم.

مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی زنده باد سوسیالیسم

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران ـ استکهلم

٩ آپریل ٢٠١١

******************

کشتارساکنان اردوگاه اشرف را به شدت محکوم می کنیم

دولت دست نشانده عراق در یک معامعله جنایت کارانه با حکومت ضد بشری جمهوری اسلامی ایران، بامداد روز جمعه ١٩فروردین برابر با ٨ آوریل ٢٠١١ با به کار گیری انواع سلاح های سبک و سنگین به اردوگاه اشرف حمله کرد. در نتیجه این تهاجم وحشیانه بیش از ٣٠ نفر از ساکنان اشرف جان خود را از دست دادند وحدود ٣٠٠ نفر زخمی شدند. حال عمومی تعدادی از مجروحان وخیم گزارش شده است.
بر اساس کنوانسیون ١٩۵١ ژنو، ساکنان اردوگاه اشرف تحت حمایت کمیساریای پناهندگی سازمان ملل قرار دارند و این سازمان مسئول حمایت از جان آنها است. ما براساس وظیفه انسانی خود، حمله به اردوگاه اشرف و کشتار ساکنان آن توسط دولت های عراق و ایران را به شدت محکوم می کنیم و خواهان مجازات آمرین ومجریان این جنایت علیه بشریت هستیم. ما از کمیساریای پناهندگی سازمان ملل می خواهیم که با عمل به وظیفه خود، حفاظت از جان ساکنان اردوگاه اشرف را به عهده بگیرد و در صورت تمایل ساکنان اردوگاه، امکان انتقال آنها را به کشورهای امن فراهم نماید ومانع ادامه کشتار در این اردوگاه شود.

یکشنبه ١٠ آوریل ٢٠١١

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

******************

جنایت کشتار در ارودوگاه اشرف، جنایت علیه بشریت است

ارتشی وحشی، مزدوران تا دندان مسلح، ارتشی به غایت جنایت پیشه و در خون و ترور زیسته و آموزش دیده، به بی‌پناهانی در محاصره سالیان سال مانده، شبیخون می‌زند. به این گونه، آدمخواران دست‌پروده‌ی حکومت‌های طبقاتی ایران و عراق، ارتشی که تنها در برابر اسیران دست بسته، شهامت شلیک دارد، ماهیت طبقاتی و ضد انسانی خود را بار دیگر نشان می‌دهد. این ارتش، آیینه‌ی تمام نمای یک ارتش ضدخلقی، طبقاتی و فاشیستی ست. ارتش حکومتی که تنها با تیربار جانی‌ترین مزدوران، می‌تواند حاکمیت یابد، چه زبون و درمانده، در یک تیرگی، چهره‌ی خود را به نمایش می‌گذارد. ارتشی که مانند بز، در برابر یک سلاح به دست «الاَمان» می‌طلبد، اسیران سالها خلع سلاح شده و بی دفاعی را که حتی چوبی برای راندن سگ‌های وحشی و کفتاران منفور در اختیار ندارند به رگبار می‌بندد، آتش می‌زند، با خودرو درو می‌کند و زنان و مردان اسیر و محروم از آب آشامیدنی و دارو و دیگر ضروریات زیستی را اینگونه قتل عام می‌کند، تا هم فرمان برده باشد و هم جیره‌ای برای پارس و پاس، هم در نهایت درماندگی و خواری و خفت، خود تیر و ترقه‌ای بچکاند. این یک جنایت است و شرم تاریخ. «شرم» یک ویژگی انسانی‌ست، و نشانه‌ی نقد و منش انقلابی. از بی‌شرمان فرمانده و فرمانبر و حامیان این کشتار هولناک، هیچگونه چشمداشتی نیست. از آمرین و عامیلن تهی از هرگونه خصلت انسانی، که هل‌هله سر می دهند که چگونه با تیربار و تانک در شبیخونی خونین، انسان‌‌هایی اسیر و در محاصره را درو کرد‌ه‌اند و پیشینه‌ای جز جنایت ندارند، جز این چه انتظاری می‌توان داشت! مالکی،‌ نخست‌وزیر درمانده‌ای که خود مزدور حکومتی بوده و هست که در ایران هرآینه در حال انفجار، به سراشیب سرنگونی کشانیده شده، مگر می‌توان کرامت انسانی و منشی جز کفتاروارگی انتظار داشت. چه تفاوتی‌ست بین مالکی و همراهانش و نقدی و خامنه‌ای و لاریجانی‌ها. این هجوم ددمنشانه، ارتش و سپاه بدر و قدس و زیر هر نام دیگری، به دستور مستقیم مالکی، نخست وزیر مفلوک و تهی مغز در عراق غرق در آتش و خون و خاکستر، به رهنمود مستقیم خامنه‌ای و باند حاکم در ایران انجام گرفت است.
جانبختگان این جنایت، زخمی‌ها و اسیران اردوگاه اشرف، در دفاع از سونامی روز جمعه ۱۹ فروردین، در نهایت بی دفاعی، تنها، ماهها زیر بمباران بلندگوه‌های شوم و مسموم، قربانیان منافع دولت‌ها، قربانیان جنون سرمایه‌، قربانیان دیپلماسی سران آمریکا و باراز مشترک اروپا و ترکیه و دولت‌های دست نشانده، قربانیان مماشات و دیپلماسی، اینک فریاد یاری می‌زنند. پژواک فریاد آنان در میان آتش و خون و گلوله در جهان، باید که واکنشی در خور انسان یابد. تنها محکوم کردن این جنایت کافی نیست، باید که به‌هرگونه به یاری محاصره شدگان برخاست. بررسی ماهیت طبقاتی این جنایت، مسببین این شرایط،‌ در اردوگاه اشرف، در سراسر عراق، ‌ایران،‌ سوریه، لیبی و در هرآنجا که ارتش‌های دولت‌ها، با زبان خود،‌ با گلوله، با شهروندان روبرو می‌شوند، تنها بخشی از یک کارزار انسانی و آزادگی‌ست.
با گرامی داشت یاد جانباختگان، ‌با همدردی با بازمانگان، با زخمیان و با آنانی که در این هجوم حکومتی، ایستادند و از حصار و دیوار زندان خویش دفاع کردند، بار دیگر اعلام می‌‌شود که این کشتار را حتا نم‌یتوان با کشتار حکومت خونریز ارتش‌های سوریه، قذافی، و یمن ووو همانند ‌دانست. قربانیان ، این کشتار،‌ برخلاف کنوانسیون ژنو و پیمان‌های سازمان «ملل»، نه تنها زیر هیچگونه پوششی قرار نگرفته‌اند، که حتا همانند اسیران جنگی، مصونیت ندارند. این کشتار هولناک، ادامه همان قتل عامی است که در سال ۶۷ در زندان‌‌های ایران، به دستور خمینی جنایت پیشه، برای حفظ حکومت طبقاتی‌اش انجام گرفت. باید عاملین و آمرین این جنایت‌ مالکی و همقطارانش، و نیز جنایت سال ۶۷ و ۶۰ و تمامی این دوران ۳۱ ساله در ایران در یک دادخواهی و کیفرخواست بین المللی به محاکمه کشانید. به تدارک برگزاری تریبونال بین‌المللی برای محاکمه جنایت کاران برآییم.

عباس منصوران - شنبه ۲۰ اردیبهشت ۲۰۱۱

******************

کشتار مجاهدین در پایگاه اشرف در عراق

نقض آشکار حقوق انسانی است!

مطابق گزارشات گوناگونی که تاکنون منتشر شده؛ ارتش عراق، روز ١٩ فروردین ١٣٩٠ با تیربار، خودروهای زرهی و تفنگ های خودکار به اردوگاه اشرف که محل استقرار «مجاهدین خلق ایران» در عراق است، هجوم آورده است. در این حمله، تاکنون بیش از ٣٠ تن از مجاهدین کشته و بیش از ٣٠٠ تن به شدت مجروح شده اند و نیروهای نظامی عراق، برخی از ساکنان این اردوگاه نیز به اسارت گرفته اند.
دولت عراق، از رسیدن هرگونه کمک پزشکی به مجروحین این اردوگاه جلوگیری می کند و از همین رو، بسیاری از آنان در خطر مرگ قرار دارند. دولت عراق، هم چنان مانع ورود خبرنگاران رسانه ها به این اردوگاه و انتشار اخبار مربوط به این هجوم شده است.
کانون نویسندگان ایران در تبعید، هجوم نظامی و کشتار پناهندگان این اردوگاه را محکوم می کند و سانسور و جلوگیری از ورود خبرنگاران به این اردوگاه را نقض آشکار حقوق بشر و آزادی اندیشه و بیان می داند.
کانون نویسندگان ایران در تبعید، توجه همه آزادی خواهان و طرفداران آزادی اندیشه و بیان را به این فاجعه بزرگ که در راستای همکاری دولت عراق با ارتجاع جنایتکارانه جمهوری اسلامی انجام گرفته جلب می کند و خواستار قطع بی درنگ این حمله و محاصره، و آزادی اسیران و رسیدگی سریع به وضعیت مجروهان و ساکنان این اردوگاه از سوی نهادهای مدافع حقوق بشر است.

کانون نویسندگان ایران در تبعید

٢٠ فروردین ١٣٩٠

******************

قتل عام مجاهدین توسط دولت هار بورژوازی عراق را محکوم می کنیم.

دولت درنده بورژوازی عراق برای چندمین بار به « قرارگاه اشرف » محل تجمع چند هزار هوادار سازمان مجاهدین خلق در خاک عراق و در ٨٠ کیلومتری مرزهای غربی ایران یورش برده است. ارتش دژخیم عراق در این تهاجم سبعانه، ٢٨ نفر از آوارگان ساکن قرارگاه را به شنیع ترین و نفرت بارترین شکل کشتار کرده است و جمع کثیری را مجروح و مصدوم ساخته است. سازمان مجاهدین خلق در هستی اجتماعی و طبقاتی خود بخشی از ارتجاع بورژوازی است. سیاست ها، راهکارها، راهبردها و دورنماهایش بسان هر حزب و تشکل و جمعیت دیگر طبقه سرمایه دار جهانی از منظر کارگران آگاه و انسان های آزادیخواه دنیا محکوم و غیرقابل دفاع است. سازمان مجاهدین در طول سال های بعد از خرداد ٦٠ تا امروز در سلب ابتدائی ترین حقوق اعضای خویش زشت ترین کارها را انجام داده است. در حمایت از دولت هار و ددمنش صدام و علیه توده های کارگر و زحمتکش کرد مرتکب جنایت ها شده است. مجاهدین به همه این جنایت ها دست زده اند، اما هزاران عضو و هوادار این سازمان همسان هر انسان، هر گروه انسان ها و هر تشکل سیاسی دنیای موجود حق زندگی و بقا و فعالیت دارند، حق دارند در هر کجای جهان موجود زندگی کنند، حق دارند به هر نوع فعالیت سیاسی دست زنند، حق مبارزه و اعتراض و تشکل دارند و حق دارند که از کلیه آزادی های سیاسی و حقوق اجتماعی و انسانی برخوردار باشند. جنگ و جدال میان مجاهدین و دولت درنده جمهوری اسلامی جنگ میان بخش های مختلف طبقه بورژوازی، جنگی علیه کارگران است، اما تهاجم ددمنشانه دولت هار بورژوازی عراق و ایران به محل زندگی چند هزار هوادار مجاهدین و حمام خون این هواداران حلقه پیوسته ای از زنجیره سراسری جنایت و توحش حاکمان درنده سرمایه علیه حق مسلم زندگی و ابتدائی ترین حقوق اجتماعی توده انسان هاست. کشتار مجاهدین در قرارگاه اشرف توطئه کثیف و نفرت بار هر دو دولت های دژخیم سرمایه داری ایران و عراق است. ما این جنایت کریه را محکوم می کنیم و از همه کارگران و انسان های آزادیخواه جهان می خواهیم که آن را محکوم کنند.

فعالین جنبش لغو کار مزدی

١٩ فروردین ماه ١٣٩٠

******************

حمله وحشیانه به اردوگاه اشرف درعراق را محکوم میکنیم!

طبق اطلاعیه های سازمان مجاهدین و شورای ملی مقاومت ،بامداد جمعه، ١٩ فرودین ماه نیروهای دست نشانده عراقی به اردوگاه اشرف یورش بردند که در اثر آن ٣١ نفر کشته وبیش از٣٠٠ تن مجروح شدند.
بعد ازاشغال عراق توسط امپریالیست آمریکا و خلع سلاح سازمان مجاهدین بارها پناهندگان ساکن اردوگاه اشرف واقع در ٨٠ کیلومتری بغداد ،برخلاف تمامی موازین و تعهدات بین المللی مورد ضرب وشتم وقتل وجنایت دولت گماشته عراق قرارگرفته اند. متاسفانه سرنوشت سازمان مجاهدین و اعضاء آن درعراق با منافع امپریالیست آمریکا درمنطقه و تضاد آن با رژیم جمهوری اسلامی گره خورده است واین حملات وحشیانه به اردوگاه اشرف نمی تواند بدون چراغ سبزآمریکا و خواست و تمایل وی صورت گرفته باشد. برای آمریکا سازمان مجاهدین درعراق ابزارفشاری برجمهوری اسلامی و کسب امتیازات سیاسی درمذاکرات آینده است و مواضع متناقض آن درقبال این سازمان را باید درهمین کادر مورد بررسی قرارداد. آمپریالیست آمریکا که با اشغال عراق و افغانستان میلیونها نفر را به قتل رسانده است نمی تواند حامی دمکراسی و حقوق بشر ونگران جان ساکنین اردوگاه اشرف باشد. ازاین روهرگونه چشم امیدی به این ابرقدرت امپریالیستی وهرارتجاع دیگردرمنطقه درپیکارعلیه رژیم ارتجاعی جمهوری اسلامی بیراهه است وفرجامی جز شکست نخواهد داشت.
حزب ما ضمن محکوم کردن این کشتارجنایتکارانه از حقوق انسانی و پناهندگی ساکنین اردوگاه اشرف دفاع میکند واز تمامی سازمانهای بین المللی وحقوق پناهندگی میخواهد که اقدامات جنایتکارانه دولت عراق را محکوم و به یاری پناهندگان این اردوگاه بشتابند.
حزب ما هرگونه زد وبند سیاسی درمورد سازمان مجاهدین خلق و تحویل احتمالی اعضاء آن به رژیم قتل و شکنجه جمهوری اسلامی را محکوم میکند و از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می خواهد قبل از وقوع فاجعه ای بزرگتر سریعا اقدام نمایند و مسئولیت کمپ اشرف را خود راسا بعهده گیرند.

سرنگون باد ررژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی!

زنده باد سوسیالیسم این پرچم رهائی بشریت!

دست امپریالیستها از ایران و منطقه کوتاه باد!

حزب کارایران(توفان)

******************

جنایت دولت عراق بر عليه مجاھدین محکوم است!

صبح امروز جمعه ١٩ فروردین نيروھای جنایتکار ارتش مزدور عراق با انواع سلاحھای سبک و سنگين به محل استقرار نيروھای سازمان مجاھدين در اين کشور حمله کردند. در اثر این اقدام جنايتکارانه تعدادی از مجاھدين کشته و دھھا تن مجروح و تعدادی دستگير شدند.
این چندمين بار است که دولت دست نشانده عراق در ھمگامی با خواستھای ضد خلقی جمھوری اسلامی به کشتار نيروھای مجاھدین در اين محل دست می زند. برغم ھر نظری که در باره ماھيت و سياستھای مجاھدین در این منطقه یا به طور کلی می توان داشت، حمله وحشيانه دولت عراق به نيروھای مجاھدین و کشتار آنان به عنوان یک اقدام جنایت کارانه که به طور آشکار به معنی نقض قوانين بين المللی در رابطه با حقوق پناھندگان می باشد، محکوم است. این جنایت ھمچنين رسوایی دیگری برای ھمه کسانی ست که سنگ حمایت دولت آمریکا و قدرتھای غربی در باره "حقوق پناھندگان" و "حقوق بشر" را به سينه می زنند.
ما از حقوق پناھندگی ھمه کسانی که مورد ھجوم دولت عراق قرار گرفته اند، دفاع نموده و اقدام اخير اين دولت در حمله ددمنشانه به آنان را به شدت محکوم می کنيم. این خواست ھمه نيروھای انقلابی و آزادیخواه است که به ھر طریق ممکن از وقوع مجدد چنين فجایع خونين و ارتجاعی جلوگيری شود.

مرگ بر امپریاليسم و سگھای زنجيریش!

مرگ بر رژیم وابسته به امپریاليسم جمھوری اسلامی!

با ایمان به پيروزی راھمان

چریکھای فدایی خلق ایران

١٩ فروردین ١٣٩٠

******************

حمله قوای نظامی دولت عراق به قرارگاه اشرف را محکوم می کنیم!

براساس اطلاعیه منتشر ه توسط دبیرخانه شورای ملی مقاومت وابسته به سازمان مجاهدین ساعت چهار و چهل‌و پنج دقیقه بامداد امروز به وقت عراق قوای نظامی دولت عراق قرارگاه اشرف سازمان مجاهدین را مورد حمله قرار داده است. سازمان مجاهدین همچنین از قول" تلویزیون العربیه"اعلام کرده است که در حین یورش نیروهای نظامی مجهز به زرهپوش عراقی به این قرارگاه در شمال بعقوبه و اشغال بخشی از آن تعداد ۹نفر از نیروهای مستقر در این قرارگاه کشته و ده ها تن زخمی‌شده‌اند.
این اولین بار نیست که دولت عراق پس از سقوط رژیم صدام حسین قرارگاه اشرف را مورد حمله قرار می دهد. برای نیروهای آزایخواه ایران روشن نیست که سازمان مجاهدین تحت کدام توافقات با دولت عراق، که دارای روابط تنگاتنگی با رژیم جمهوری اسلامی است، و یا کدام تضمین ها از سوی دولت های ثالث همچنان نیروهای خود را در این قرار گاه نگهداشته که هر چند گاه یک بار قرار گاه مزبور مورد تهاجم قوای مسلح دولت عراق قرار گرفته و موجب جان باختن ساکنان قرارگاه می شود.
هئیت اجرائی سازمان ما حمله قوای نظامی عراق به قرارگاه اشرف را قویا" محکوم کرده و از جان باختن تعدادی از ساکنان قرارگاه ابزار تاسف می کند. همانطور که سازمان ما بارها اعلام کرده است به ساکنان این قرارگاه باید پناهندگی سیاسی اعطاء شده و شرایط انتقال آنها به کشورهای امن از لحاظ پناهندگی زیر نظر صلیب سرخ جهانی و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل مهیا شود. در چنین شرایط امن به لحاظ پناهندگی است که این افراد خود راسا" باید در مورد سرنوشت سیاسی شان تصمیم گیری کنند. هر نوع تحمیل شرایط اجباری به ساکنان این کمپ و تصمیم گیری در مورد سرنوشت سیاسی آنها توسط هر نیروئی به هر شکل و وسیله ای محکوم و مردود است.
سازمان ما همچنین در مورد تحويل اعضای کمپ مجاهدین به رژیم جمهوری اسلامی هشدار می دهد. تحویل ساکنان قرار گاه اشرف معنائی جز شکنجه های وحشیانه و اعدام آنها نخواهد داشت. از همین رو لازم است که در شرایط حاضر اداره این قرارگاه به صلیب سرخ جهانی و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل واگذار شده و امنیت جانی ساکنان قرارگاه توسط نهادهای مزبور تامین گردد.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی

زنده با آزادی، زنده باید سوسالیسم

هئیت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

جمعه ۱۹ فروردين ۱۳۹۰، ۰۸ آوريل ۲۰۱۱

******************

حمله دولت عراق به اعضای سازمان مجاهدین شدیدا محکوم است

بنابر گزارشاتی که امروز منتشر شده است در حمله نیروهای نظامی دولت عراق به اردوگاه اشرف تعدادی از ساکنین این اردوگاه - که منابع مختلف رقم آنرا از سه تا سی نفر ذکر کرده اند- کشته و ده ها نفر مجروح شده اند.
حزب کمونیست کارگری این عمل جنایتکارانه دولت عراق را قویا محکوم میکند و از همه احزاب و سازمانهای مدافع آزادی و حقوق انسانی و از کلیه نهادهای بین المللی مربوط به حقوق مهاجرین و امور پناهندگی میخواهد که دولت عراق را به خاطر این عمل وحشیانه محکوم کنند و تحت فشار قرار بدهند.
این اولین بار نیست ساکنین کمپ اشرف مورد حمله نیروهای دولتی قرار میگیرند. باید به این وضعیت یکبار برای همیشه خاتمه داد. ما بارها اعلام کرده ایم که تنها راه نجات افراد مستقر در این کمپ انتقال آنها به یک کشور امن ثالث است. حادثه اخیر یکبار دیگر بر ضرورت فوری این امر تاکید میکند.

حزب کمونيست کارگری ايران

٨ آوریل ٢٠١١، ١٩ فروردین ١٣٩٠

******************

اطلاعیه کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

در ارتباط با یورش وحشیانه ارتش عراق به پایگاه سازمان مجاهدین خلق ایران

بنا به گزارش خبرگزاری ها ساعت ۴ بامداد روز جمعه ١٩ فروردین ماه ١٣٩٠ برابر با 8 آوریل ٢٠١١ چندین واحد از نیروهای ارتش عراق مجهز به انواع اسلحه و خودروهای زرهی به پايگاه "اشرف" محل استقرار اعضاء و هواداران سازمان مجاهدين خلق ايران در خاک عراق یورش برده و با استقرار در نقاط مختلف این قرار گاه ساکنین آن را زیر آتش سلاح های سبک و نیمه سنگین خود قرار می دهند.
در جریان این حمله که به منظور بر چیدن پایگاه سازمان مجاهدین خلق ایران در خاک عراق انجام گرفته نیروهای ارتش به شیوه ای وحشیانه مقاومت اعضا و هواداران غیر مسلح این پایگاه را در هم شکسته و آن را به تصرف خود در آورده اند. بنا به خبر "دبیرخانه شورای ملی مقاوت" در جریان این حمله تا هنگام انتشار این اطلاعیه 31 تن از اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق جان خودشان را از دست داده اند و صدها نفر دیگر زخمی و بازداشت شده اند. بر اساس اخبار منتشره فرمان این حمله موستقیما از دفتر نخست وزیری عراق صادر شده است.
این نخستین بار نیست که پایگاه غیر مسلح سازمان مجاهدین خلق ایران در عراق مورد حمله نیروهای ارتش این کشور قرار میگیرد. در مرداد ماه سال ١٣٨٨ نیز در جریان حمله ارتش و پلیس این کشور به پایگاه این سازمان ده ها نفر کشته و زخمی شدند.
روشن است که حمله به پایگاه مجاهدین خلق با نقشه و تحت فشار رژیم جمهوری اسلامی انجام گرفته است. تاریخ و پیشینه روابط نیروها و احزاب مذهبی شیعه که اکنون در ساختار سیاسی و نظامی دولت عراق دست بالا را دارند به رژیم جمهوری اسلامی امکان داده است که سازمان ماجاهدین خلق را برای برچیدن این پایگاه به کمک این احزاب تحت فشار قرار دهد. رژیم جمهوری اسلامی با بالا گرفتن منازعاتش با دولت های منطقه بر سر گسترش نفوذ سیاستهای ارتجاعی اش، تلاش برای اعمال نفود بیشتر بر دولت عراق و مسائل داخلی این کشور را تشدید کرده است. دولت عراق در همانحال که برای تداوم حاکمیت خود و حفظ یکپارچگی عراق و حل و فصل منازعات داخلی، به همکاری و مساعدت های دولت امریکا بعنوان یک پای اصلی دخیل در تصمیم گیری ها کلیدی نیاز حیاتی دارد، اما همزمان در تلاش است که برای تقویت موقعیت خود در مقابل رقبای داخلی و خارجی در سطح منطقه، اتحاد و همکاری استراتژیک خود با رژیم جمهوری اسلامی را حفظ کند. حمله به پایگاه مجاهدین خلق یک همدستی و خوشخدمتی آشکار به رژیم جمهوری اسلامی در راستای همین اهداف است.
حزب کمونیست ایران حمله دولت و ارتش عراق به پایگاه مجاهدین خلق را محکوم می کند و از همه نیروهای سیاسی اپوزیسیون ایران و نهادهای مدافع حقوق انسان در سطح جهان می خواهد که نگذارند امنیت و جان هواداران و اعضای سازمان مجاهدین خلق مستقر در عراق قربانی بند و بست های احزاب و نیروهای حاکم در عراق با رژیم جمهوری اسلامی گردد.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران

۱۹ فروردین ١٣٩٠ - ٨ آوریل ٢٠١١