افق روشن
www.ofros.com

برگزاری مراسم باشکوه اول ماه مه در کشور هلند


حزب کمونیست - فدائیان اقلیت - هلند                                                                  پنجشنبه ١۴ اردیبهشت ١٣٩١

برگزاری مراسم باشکوه اول ماه مه در کشور هلند

طبق روال هر ساله مراسم روز جهانی کارگر همزمان با چند شهر بزرگ دیگر هلند، از جمله آمستردام، دنهاخ (لاهه)، آیندهوفن، در شهر "روتردام" نیز با حضور جمع کثیری از اعضا و هواداران حزب کمونیست ایران برگزار گردید.
بنا به فراخوان مشترک حزب کمونیست ایران و فعالین سازمان فدائیان اقلیت در هلند و سازمان هلندی roode morgen (فردای سرخ) و احزاب چپ و کمونیست دیگری، شهر روتردام شاهد حضور چشم گیر و هزاران کسی از احزاب، سازمانها و فعالین چپ و کارگری هلندی و خارجی بود.
مراسم در ساعت ٦ بعدازظهر به وقت محلی در میدان (ستادهاوس) stadhuis با سرود انترناسیونال شروع گردید سپس شرکت کنندگان از میدان stadhuis ستاد هاوس تا میدانSchouwburgplein (سخاوبورخ پلاین) با سردادن شعار اقدام به راهپیمایی کردند و به این ترتیب خیابانهای شهر روتردام شاهد همبستگی و رژه باشکوه اول ماه مه طبقه کارگر جهانی بود که مورد استقبال گرم مردم این شهر قرار گرفت.
سپس شرکت کنندگان در میدان Schouwburgplein (سخاوبورخ پلاین) تجمع کردند و مراسم با ایراد سخنرانی از سوی نمایندگانی از احزاب شرکت کننده و اجرای چندین سرود انقلابی با زبانهای هلندی، انگلیسی، ترکی و ... ادامه پیدا کرد و در ساعت ٩ شب در میان شور و شوق حاظرین به اتمام رسید.

 

 

 

 

 

 

کمیته هلند - تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست ایران

١ مه ٢٠١٢

****************

مراسم اول ماه مه در شهر روتردام هلند

چهارشنبه ٦ اردیبهشت ١٣٩١

كارگران، زنان و مردان زحمتكش!!!
انسانهای آزادیخواه و برابری طلب!!!

در آستانهٔ روز جهانی کارگر هستیم! برگزاری مراسم های اول ماه مه روز جهانی کارگر در سراسرجهان، امکانی است برای کمک به تشکل یابی و اتحادعمل و اعلام همبستگی جهانی طبقه کارگر. همانگونه که تک تک ما خواهان به میدان آمدن یکپارچه طبقه کارگر هستیم، تلاش کنیم تا این روز را با برگزاری اجتماعات و میتینگ های وسیع و چشمگیر کارگری گرامی بداریم و آماده شویم تا باهمبستگی هرچه بیشتر یک بار دیگر قدرت طبقاتی خود را در مقابل سرمایه داری جهانی به نمایش بگذاریم.
بدین منظور از همهٔ کارگران و انسان های آزادیخواه و برابری طلب دعوت به عمل می آوریم تا در مراسمی که به همین مناسبت در روز اول ماه مه در شهر روتردام هلند برگزار میشود شرکت نمایند.                                                                 

زنده باد همبستگی جهانی طبقه کارگر

زنده باد سوسیالیسم

حزب کمونیست ایران (تشکیلات هلند)

فعالین سازمان فدائیان اقلیت در هلند

زمان و مکان مراسم:

سه شنبه ١ مه ٢٠١٢

Dinsdag 1 Mei 2012

Demonstratie 19.00 uur

Verzamelen 18.00 uur

Voor het stadhuis

Coolsingel 40

Rotterdam

Na afloop feest op het Schouwburgplein